Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 08:14:34
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prechod z akustickej gitary na elektrickú  (Prečítané 16150 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 01. Január , 2005, 18:36:49 »

Poraďte mi prosím.Vlastním akustickú gitaru a začína ma zaujímať elektrická. Ovládam klasické i barré akordy...skúšam hrať power akordy, ale na akustickej to extra nevyzneje.Pri ich striedaní, alebo slide-och mi ""pískajú"" struny.V čom je problém? V tom, že ich hrajem na akustickej, alebo ich nesprávne držím? Neovládam ani hru brnkátkom.Je lepšie sa učiť striedavé brnkanie?Pri akých technikách sa vôbec používa?...mám na mysli iba sóla, či aj power chords?... Čo by som sa podža vás mala zo začiatku učiť? Power chords, alebo hru brnkátkom? Alebo niečo iné? Vopred ďakujem
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #1 kedy: 01. Január , 2005, 19:33:51 »

vitam novu clenku!:P: neviem co s tym piskanim. mne to na akustike nepiska. ale ani extra neznie. striedave brnkanie je absolutna nutnost podla mna. a brnkatko tiez. ja si to neviem predstavit bez brnkania. to s cim zacat, ale zalezi na tom co by si chcela hrat. ja som zacal a pokracujem a zrejme nikdy neskoncim s prstovymi cviceniami. tam sa precvicia prsty, aj to brnkatko. to je smer k tej solovej hre. brnkatko je skvela vec a urcite by som to snim skusil na tvojom mieste.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #2 kedy: 01. Január , 2005, 19:38:53 »

ahoj Rose :) ak sa chystas pre hru na elektricku gitaru ja by som Ti odporucil naucit sa hrat s brnkatkom a to striedanim, ako si to Ty pisala. pri streidavych pohyboch brnkata docielis vacsiu rychlost, a to vyuzijes najma pri solach. toto striedanie je lahke sa naucit na jednoduchych durovych stupniciach, alebo na cviceniach pre rychlost lavej ruky. napriklad postupne od E /basovej/ struny klast prsty lavej ruky v slede 1,2,3,4 a toho variacie, napr 1,3,2,4. to som zapisal olohy na hmatniku. tymto sposobom striedat brnkatko pohybom hore, dole, klast prsty co najblizsie k hmatniku a hrat s metronomom :) najdolezitejsie je ""vybudovat"" co najmenej zlozvykov :) vela uspechov zelam
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #3 kedy: 01. Január , 2005, 19:42:01 »

no a ja by som este doporucil, na to chces ist cestou samouka, zadovazit si nejaku video skolu. ono je to celkom prospesne ked to vidis ako to ma byt. inak, ked budes mat elektricku gitaru tak budes uplne na nervy z toho ze ti bude vsetko zniet, aj to co vobec nechces aby znelo. treba to proste vymaknut, preniest sa cez to a zrazu to pojde. ale ten prechod je dobry napad!!!
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 01. Január , 2005, 20:52:24 »

Ďakujem vám za rady, ešte by som chcela vedieť, či sa striedavé brnkanie používa i pri power akordoch. Neviem, či to pomôže, ale poviem čo sa učím hrať :-) Môj vzor je Rammstein ... a to sú samé power akordy + ich rýchle striedanie :-( Tieto akordy sa učím zatial iba 2 týždne, takže žiadna sláva :-( Ešte by ma zaujímalo, aké prstové cvičenia si mal locksmith na mysli.Ja sa učím podža guitar pro4, neviem aké máte názory na to. A posledná vec je ohžadom kúpy elektrickej gitary. Vôbec nemám predstavu, aká gitara by sa hodila pre začiatočníka a čo by mala obsahovať ... A vlastne ešte 1 vec ... to pískanie, čo som spomínala, môže byť spôsobené tým, že mám nové struny? Alebo to nemá na to vplyv. Ďakujem ...
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #5 kedy: 01. Január , 2005, 21:13:36 »

s tym piskanim nemyslim ze ti udieraju o prazce? zeby? neviem. nove struny su v pohode. kym sadnu, tak budu troska zniet ako chcu ale v tom problem nevidim. pri ramstajne len vacsinou (99.99%...) udries brnkatkom zvrchu naraz na vsetky tri struny co drzis. tam sa striedave brnkanie nepouziva. tam sa aj dost tlmi. to na akustickej neznie nijak svetovo... gp4 je dobra vec. ja som mal na mysli presne to co pisal darthez. mozes to potom stridat tak ze budes preskakovat struny, vsetko musi zniet samostatne, nepreznievat a rytmicky spravne. cize zacat pomaly. a pokracovat tiez pomaly, lebo chytis nejaky zlozvyk a nebude to ok. co sa gitary tyka, tak je milion moznosti. squier strat - cca 7000sk, a ja neviem co este. tazko nieco odporucit ze to bude urcite dobre. treba zobrat niekoho kto uz gitaru kupoval so sebou do obchodu a ten uz najde nieco schopne. v tejto cenovej triede sa neda povedat co je naisto dobre. tiez mam taku gitaru, takze viem o com hovorim... alebo este lacnejsie mozes kupit na inzerat. a este lacnejsie ti mozem napriklad predat moju staru gitaru. hehe.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #6 kedy: 01. Január , 2005, 22:07:17 »

rose: rammstein? neviem ci prave toto je vhodna kapela na ucenie sa hrat na gitare. tam je totiz dolezite ako pisal locksmith ze sa hra brnkatkom iba dole a tlmi sa. nato, aby si vedel struny tlmit musis mat spravnu techniku pravej ruky. obrazne povedane dvihat a prikladat ju ku kobylke. takze ja by som v ramci hrania nejakych coverov zvolil radsej nieco ine ako rammstein. to mozno neskor. napriklad dost jednoduchy je zaciatok song Iron Miaden - Sign of the cross, je to na albume X Factor. basa tam hra uvodny riff, da sa to lahko zahrat na akustike a aj si pritom precvics striedanie brnkatka cez dve struny. odporucam stiahnut v guitar pro a vyskusat to. ked uz budes stahovat skus aj Fortunes of war, taktiez od maidnu z toho isteho albumu. je to vybrnkavanie pomocou brnkatka, tiez dobre na nacvicenie plynulej hry pravej ruky. :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 01. Január , 2005, 22:12:11 »

Ďakujem Darthez, každú radu ocením a vezmem si ju k srdci :-)
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #8 kedy: 01. Január , 2005, 22:18:08 »

neni zac, nech padne na uzitok :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 01. Január , 2005, 22:25:37 »

Ja mám vežký problém hrať brnkátkom... proste ruku nikdy nemám uvolnenú. I brnkátko držím kŕčovito. Lepšie povedané, ani neviem ako sa má po správnosti držať :-( Ja keď som začínala, tak iba prstami a neviem sa od toho odnaučiť :-(
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 01. Január , 2005, 22:49:01 »

takze v prvom rade, treba cvicit to co kazdeho bavi, takze kde rammstein, tak rammstein :) ale ja som napr kusok napocuval metaliku, lebo sa mi zdala dobra na zaciatok na cvicenie. myslim, ze to pride samo. Rose> to piskanie nemyslis nahodou pri posuvani toto powerchordu po strunach? je mozne, ze ak mas kovove a dostatocne tuhe struny, ze ten posun je velmi rusivy element a prejavuje sa takym vrzganim/skripanim. na el. gitare tento problem odpada, tam sa nie je coho bat. co sa tyka kupi el. gitary, tak by som pripomenul katarinin inzerat, je to uz starsia tema s nazvom "Predam gitaru", nachadza sa necakane v rubrite inzeraty.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 01. Január , 2005, 22:50:53 »

este by som dodal, ze predpokladam, ze je tu viacero ludi, co tento prechod zazili a zvladli, ja som tiez zacinal na bratovej ""spanielke""
5125;"odporucam zalozit na tuto debatu separatnu temu, myslim, ze si to zasluzi! :) ""Ivoss handmade guitars""
5126;Presne ako hovoríš. Keď posúvam power akordy, tak vtedy to dosť nepríjemne píska...alebo keď použijem slide(na power akordy myslím)Ja som sa tiež kedysi dávno učila hrať dačo od metallicy a myslím, že sa k tomu vrátim. :-)
5127;ja som sa uplne prvu vec ucil disposable heroes. velmi zly napad. ale na moju techniku to malo dobre nasledky.
5128;naco zacinat zlozitymi vecami??? tam clovek iba nabere kopec zlozvykov, ked to nebude stihat hrat, alebo zvladat. no, ja osobne bych zacinal radsej s niecim jednoduchsim.
5129;martinLM: neviem, tie strae ibanezy som nevidel, iba flanger /myslim ze zlta farba/ ale tieto nove ma vbec neoslovili. najma distortion maju dost slaby, uplne jedno ci je to smash box, aleboten druhy, neviem ted ako sa vola.
5130;sak vravim ze to bola blbost. to mi navrhol moj famozny ucitel. ale sposobil tolko, ze som sa do toho doslova zahryzol. asi rok som necvicil nic ine:))
5131;locksmith: Tvoj ucitel potom musel byt silna osobnost ked si rok cvicil iba to :)) niekto z kult. domu??
5132;iMbUS - to je v poriadku, akurat si pisal, ze DivX ripy musia byt zle, co nemusi byt pravda a ako dovod si uviedol nieco, co s tym ani nesuvisi...
5133;ja len nechapem ako moze hrat daktore veci a naraz spievat..akoze vravi sa o nom a o spevakovi z metallici ze su akoze na toto peckovy..hrat a spievat naraz....ale akoze od metaliky su daktore veci rytmicky tazsie ale nemam s tym problem...ale akoze megadeth tak to je iny narez...mam fest rad pesnicku angry again....
5134;"metalhammer: pocul si cely album hidden treasures? tam je angy again. a je tam aj song GO TO HELL. ten song je zaujiavy jednou slohou a sice ""Now I lay me down to sleep Blah, blah, blah my soul to keep If I die before I wake I'll go to hell for heaven's sake"" ...ten album bol vydany v roku 1995 a na porovnanie metallica vydala v roku 1991 Black album s uvodnym songom Enter Sandman a slohou: ""Now I lay me down to sleep Pray the lord my soul to keep If I die before I wake Pray the lord my soul to take"" neviem co tym mustain sledoval 4 roky po vdani Black albumu, ale nech moc sa mi nechce verit ze by tym nesledoval akusi formu ""pomsty"" voci metallice a jeho vyhadzov :)
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #12 kedy: 02. Január , 2005, 17:12:24 »

rok som to sice cvicil, ale na vlastnu past. ma stvalo ze nieco nejde:) ucitela som pouzil asi trikrat, kym som pochopil ako sa ta derevena vec drzi a co s tym umelohmotnym onym. ja som taky sukromnik:dead:
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #13 kedy: 02. Január , 2005, 18:55:24 »

locksmith: ""ucitel asom pouzil asi 3x"" paradna veta :)) asi nebol neviem aky, to bolo v ludovej skole?? abo kde?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #14 kedy: 02. Január , 2005, 19:43:08 »

darthez: pouzivam iba paradne vety :cool:. na inzerat som si ho nasiel. fakt je, ze bol vymakany. same behy a to ma uplne fascinovalo, ked ja som riesil do akej vysky si mam dat gitaru a kedy mi konecne zmiznu tie hnusne mozole... ale ja nedokazem niekam pravidelne chodit. mam toho dost v skole, nebudem si kazit naladu aj vo volnom case.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.