Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
08. Júl , 2024, 17:23:49
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poraďte ako si postaviť pas. DI box  (Prečítané 5616 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« kedy: 21. Apríl , 2006, 08:20:47 »

Zvukový výstup z počítača mám napojený dlhým (8m) káblom do staršieho zosilovača, ktorý nemá magneticky tienené vstupy. Takže mi to brumí a rád by som s tým niečo spravil. Chcel by som si vyrobiť nejakú pasívnu krabičku, čo by toto vyriešila. Viete mi niekto poradiť ako na to, prípadne nejakú schému?
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1 kedy: 21. Apríl , 2006, 09:01:01 »

A nemá náhodou ten zosilňovač trojžilovú  sieťovú šňúru?Väčšinou býva problém v tom,že máš zemnú slučku-vtedy treba odpojiť z jedného prístroja ochranný vodič-zelenožltý by mal byť.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #2 kedy: 21. Apríl , 2006, 10:07:10 »

no má trojžilovú. Tá zemná slučka je to že je je v zástrčke spojený kolík s pracovným nulákom? Lebo tak to je v paneláku spravené v každej zástrčke. Ako by som to mal spraviť? stačilo by spojiť kostru počítača s kostrou zosilovača? Síce neviem ako by som to spravil, lebo je na druhom konci izby, ale hadam by to šlo. Lebo ked je na ten zosík pripojený gramofon, tak to nebrumí. Ale to bude asi tým že je pripojený na tú istú zástrčku ako zosík.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 21. Apríl , 2006, 10:09:08 »

Nevyplýva z toho, že stačí zapojiť počítač a zosík do tej istej zástrčky a je po probléme??
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #4 kedy: 21. Apríl , 2006, 10:40:35 »

No praveže to dáko nefunguje. Počítač má asi inú  .... volačo. Zvuková karta, alebo matičná doska v počítači neni uzemnená o kostru a s nulákom a zemou.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #5 kedy: 21. Apríl , 2006, 10:40:51 »

Vyzera to na zemnu slucku. V principe ide o to, ze su veci pozapajane, a aj uzemnene vo viacerych okruhoch a tie rozne zeme robia slucku, na ktoru sa indukuje zastrckovy 50Hz brum. Zakladna zasada je napajat vsetko, co tvori audio retazec (PC, monitor, zosilovac, repraky...) z jedneho miesta. Zemnu slucku moze robit aj taka nenapadna vec, ako s-video kabel z PC do TV, ktory je sice na tej istej zastrcke, ale je donho pichnuta kablovka... Zemne slucky su niekedey rafinovane nevyspytatelne. Ked uz absolutne nic nepomoze, tak treba odpojit zem niektoreho z pristrojov, ale to fakt az ako posledne riesenie.

Naposledy upravil rastis, : 21.04.2006 o 11:41
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #6 kedy: 21. Apríl , 2006, 10:46:56 »

Ked to je z tej istej zastrcky tak to brumi tak isto, podla mna to moze robit ten dlhy linkovy kabel. Nepomohol by ten DI box? Keby som spravil daku skatulku z kondenazatormi pripojenu na zemi?
Teraz som skusil prepojit kostry kompu a zosiku kablom, a brumelo to o malinko menej, ale stale dost. Cize ani toto by nepomohlo.
Co spom pozeral popis novych reproduktorov ku kompu, co predavaju v ageme, tak skoro pri kazdom pisu ze su magneticky odtienene, toto by som asi potreboval spravit k tomu staremu zosiku, ono je to SONY TA-1055, ale ma asi 25 rokov.

Naposledy upravil Milos1, : 21.04.2006 o 11:56
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #7 kedy: 21. Apríl , 2006, 10:56:40 »

Ide o to aj, ze aky presne brum je to. Dlhy kapel k reprakom ti brum nenaindukeje. A ani kabel zo zvukovky do linky zosilovaca by nemal nabrat nejaky zasadny bordel. Ked pisu pri PC reprakoch, ze su magneticky odtienene, tak ide o to, ze ked ich mas hned pri monitore, nebudu deformovat obraz. Ale to su take kecy - posledne monitory, ktore boli na to dost citlive sa prestali vyrabat pre 10 rokmi. Skratka s brumom to nema nic. Co je to presne za brum ?
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #8 kedy: 21. Apríl , 2006, 10:58:50 »

plynuly, ako na jednej frekvencii, nesusti, skor hlbsi ton je to ... take mmmmmmm
Vrčí ...

Naposledy upravil Milos1, : 21.04.2006 o 12:01
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #9 kedy: 21. Apríl , 2006, 11:05:27 »

Ton G ? Zemna slucka. Treba najst, co ju sposobuje. Fakt to moze byto cosi nenapadne, ako kablovka a pod.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #10 kedy: 21. Apríl , 2006, 11:15:23 »

hej je to G :-) teda G a kusok G a 1/4. Kablovku som skusil odpojit z TV karty a nic, furt to iste.
Co ten DI box, nepomohol by?

Naposledy upravil Milos1, : 21.04.2006 o 12:16
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #11 kedy: 21. Apríl , 2006, 11:23:42 »

Neviem, ci priamo Di-box, ale nejake udelatko s oddelovacimi transformatormi by to vyriesilo. Ale presnejsie neviem. Ja by som sa pokusal vystopovat tu slucku. Zapajat veci postupne a v momente ked to zacne brumet, tak by som hladal, ze preco.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #12 kedy: 21. Apríl , 2006, 11:29:45 »

no nebrumi to ked odpojim z pocitaca ten linkovy kabel co ide do zosiku :-)
Ale potom to ani nehra ... hehe
No dobre, budem stopovat a vymyslat, ked na to nepridem, tak spravim daku krabicu.
Diky moc za rady.

Naposledy upravil Milos1, : 21.04.2006 o 12:31
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #13 kedy: 21. Apríl , 2006, 13:18:13 »

Zober rozdvojku,rozober ju-vyber z nej časť \"nulovaciu\"-to je ten  kolík v strede a potom z nej napájaj zosik.Keď to budeš používať s PC,tak to bude určite v pohode.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #14 kedy: 21. Apríl , 2006, 20:26:10 »

Nebrumí ... Juhuuu. Diky chlapi. Lahky odrb, ale pomohlo to.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 22 otázok.