Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 17:56:00
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako funguje Standby?  (Prečítané 7044 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« kedy: 24. Apríl , 2006, 07:09:13 »

Chcel by som sa spytat k comu sluzi toto tlacitko na aparatoch. Viem ze sa hojne vyskytuje na lampacoch, ale na kamaratovom tranzistore som to tiez videl, ako je to zapojene a tak? rozpoji to vystup na repro alebo ako?

Naposledy upravil jolan, : 24.04.2006 o 08:11
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. Apríl , 2006, 08:42:18 »

Na lampovych aparatoch to sluzi nato, ze ked zapnes Power, tak sa ti zapne v podstate iba tretina zosiku. Presnejsie iba koncak a musis pockat par minut, kym sa ti nazhavia lampy. Az potom zapnes StandBy, ktorym uvedies aparat do chodu (revu :) ..... Pri vypnutom Standby moze byt odpojeny aj reprobox ale pri zapnutom uz veru nie, lebo by ti to mohlo velmi rychlo odist.

Standby sa tiez pouziva trebarz, ked si chces vymenit gitaru pocas hrania, alebo menit nejake kable, tak nech nedostava zbytocne aparat supy a praskance co vznikaju pri odpajani/pripajani kabla, tak standby vypnes, vymenis kabel/gitaru, zapnes Standby a hras dalej. Power sa vzdy vypina posledny.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #2 kedy: 24. Apríl , 2006, 08:48:56 »

Takze v podstate to moze sluzit na trandaku, tak ako som napisal (tam sa lampy nezhavia - zialbohu):side:, ze to rozpoji vystup na bednu myslim, ci ne? nejake elektrotechnicke reakcie by neuskodili, ci tym nieco pokazim, alebo ne, ked to zabudujem do svojho tranzistoroveho zosiku, lebo pri lampovych zosikoch by bez zataze zosik nemal bezat, ale pri tranzisore by sa stalo nieco, ak by som mal zapaty bez repra dlhsiu dobu ci to tam nevadi?...

cize zhrniem to: chcem na tranzistorovy zosilnovac pridat kvazi StandBy, resp. mute sposobom takym ze zapojim spinac na vystup k repro... moze sa teda v stave MUTE ked vystup rozpojim nieco stat zosilnovacu, ktory tym padom bude zapojeny bez zataze? diky.

Naposledy upravil jolan, : 24.04.2006 o 09:53

Naposledy upravil jolan, : 24.04.2006 o 09:56
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 24. Apríl , 2006, 09:02:33 »

jasne, to nieje iba pri lampovych. Kazde elektricke zariadenie musi mat zataz, odpalis takisto lampovy tak aj tranzistrorovy koncak. Akurat, ze v kombach sa toto riesit nemusi, kedze tam je kabel napevno napajkovany.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 24. Apríl , 2006, 09:19:48 »

Tranzitsorovym zosilnovacom nepripojeny reproduktor vobec nevadi - ked nic nie je pripojene, je tam nekonecny odpor.
Pre elektronkove aparaty staci malicka chvilocka a je to v <>.
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #5 kedy: 24. Apríl , 2006, 09:22:53 »

magez napísal:
Citácia
Tranzitsorovym zosilnovacom nepripojeny reproduktor vobec nevadi - ked nic nie je pripojene, je tam nekonecny odpor.
Pre elektronkove aparaty staci malicka chvilocka a je to v <>.
takze mam tu dva nazory v rozmedzi 180 stupnov, resp. cierne vs. biele, tak ako, mozem?? :)
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 24. Apríl , 2006, 09:27:44 »

Power zapina iba zhavenie lamp aby sa rozohriali, kym nimi zacnu pretekat prudy. Citlive su na to najma pentody s vacsim zosilnenim. U tranzistoroveho zosilovaca nevidim jediny dovod, na co by tam malo standby byt. Odpalenie nezatazeneho vystupneho transformatoru je nieco uplne ine ako standby. Odbornici nech ma doplnia/opravia.
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #7 kedy: 24. Apríl , 2006, 09:30:47 »

no neriesim StandBy v pravom slova zmysle, ja by som si predstavoval, aby to mohlo pracovat napr. ako mute, ked vyberam kable, alebo ladim a tak... proste iba vyradim reprak, kym si cez ladicku naladim gitaru a popritom zosik bezi, potom len tuknutim zapnem...
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 24. Apríl , 2006, 10:20:55 »

Aha no tak sorac, teraz mi tak svitlo v hlave ze v skole na praxi sme skusali zosiky a ked nebol v zatazi tak proste iba nesiel ale nic sa nestalo.

jolan, ved ty ked mas tranzisotr, tak si mozes zapinat vypinat kombo ako chces.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 24. Apríl , 2006, 10:26:23 »

Ked zapnes tranzistorovy zosilnovac, reporuktor \"lupne\". Mozes tam dat prepinac aky chces - ked ten reproduktor pripojis, vtedy lupne. Neviem ci pri vsetkych zapojeniach.

Ty potrebujes obvod oneskoreneho pripojenia reproduktora na zosilnovac, to sa robi cez rele tusim. Zapnes zosilnovac a reproduktor sa pripoji elektricky az po istej dobe, nieco take. Samotny prepinac na to nestaci. Vzdy stiahni volume a je to vybavene.

Vacsia zataz na tranzistorovom zosilnovaci vedie k poklesu hlasitosti, na lampovom k rychlejsiemu opotrebovaniu koncovych lamp, to vyplyva z funkcia transformatora. Nizsia zataz v prvom pripade doslova odpali tranzistor v koncovom stupni, v druhom sa zasa moze poskodit sekundarne vinutie transformatora, podla niektorych nazorov je to mensie zlo ako pripojit vacsiu zataz.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:08:24 »

martinlm napísal:
Citácia
...podla niektorych nazorov je to mensie zlo ako pripojit vacsiu zataz.


Teraz hovoris o lampach ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:11:32 »

Ked sme pri takejto teme tak ma zaujima, ci skodim moc lampovemu aparatu ked prehodim gitaru a nevypnem standby, cize vytiahnem a zasuniem kabel priamo pocas hrania.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:17:07 »

progrocker napísal:
Citácia
Ked sme pri takejto teme tak ma zaujima, ci skodim moc lampovemu aparatu ked prehodim gitaru a nevypnem standby, cize vytiahnem a zasuniem kabel priamo pocas hrania.


Ja si myslim, ze vobec, jedine je to neprijemne na usi.

Naposledy upravil rastis, : 24.04.2006 o 12:17
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:18:48 »

Uf, som si celkom vydychol, lebo je to moja dlhorocna prax. :unsure:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:21:21 »

Samozrejme najprv do gitary, potom do aparatu. Milujem vselijakych tych priozratych pankacov-expertov, co na podiu pichnu kabel do aparatu a potom v pritmi lovia jackom na skreslenom zvuku zastrcku na gitare ha ha ha .
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 22 otázok.