Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:03:02
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako funguje Standby?  (Prečítané 7045 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:23:42 »

No to ano, hlavne na maximalnej hlasitosti. ha ha ha Moze sa v tom pripade tiez daco poskodit? Odidu skor lampy vykonove?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:27:35 »

Neviem, myslim si ze nie. Vykonovym lampam je jedno, ci nimi ide signal z gitary alebo brum z kabla. Tak si myslim.
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:39:50 »

rastis napísal:
Citácia
Samozrejme najprv do gitary, potom do aparatu. Milujem vselijakych tych priozratych pankacov-expertov, co na podiu pichnu kabel do aparatu a potom v pritmi lovia jackom na skreslenom zvuku zastrcku na gitare ha ha ha .


aaale, mas v pici :)))) Ja som este v zivote nestrcil kabel najprv do gitary a potom aparatu. Pride mi to take \"opacne\".
Ale vypinam si standby, tak pohoda :)

Naposledy upravil iMbUS, : 24.04.2006 o 12:40
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:45:46 »

rastis napísal:
Citácia
martinlm napísal:
Citácia
...podla niektorych nazorov je to mensie zlo ako pripojit vacsiu zataz.


Teraz hovoris o lampach ?


Ano, uz som tu par krat o tomto hovoril a ty si sa nad tym vzdy pozastavil. Zial od vtedy som sa v tom nehrabal, takze ti teraz nepredhodim ziadne dalsie argumenty.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:48:42 »

btw, tak predsa len to nebola uplne kravina, ked som tvrdil, ze tranzistorovy zosik bez zataze NIEJE OK.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 24. Apríl , 2006, 11:53:31 »

martinlm napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
martinlm napísal:
Citácia
...podla niektorych nazorov je to mensie zlo ako pripojit vacsiu zataz.


Teraz hovoris o lampach ?


Ano, uz som tu par krat o tomto hovoril a ty si sa nad tym vzdy pozastavil. Zial od vtedy som sa v tom nehrabal, takze ti teraz nepredhodim ziadne dalsie argumenty.


No moj argument je taky, ze uz nejakych 13 rokov hram z 8 ohmoveho vystupu do 16 ohmovej bedne a uz na druhom koncaku. V tom prvom konci, ktory som pouzival este celkom nedavno som vystriedal za ten cas 3 pary (a mozno 4, nech nezerem) koncovych lamp, z toho tie prve tam boli este ked som to kupil ako nepojazdnu Tesla Mono130 za 400,- Kcs.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:08:52 »

iMbUS napísal:
Citácia
btw, tak predsa len to nebola uplne kravina, ked som tvrdil, ze tranzistorovy zosik bez zataze NIEJE OK.


Citaj poriadne!

Rastis> Cista pravda a neodporuje to tomu, co pisem ja. Ide o to, ze ak mas 8 Ohm vystup a odpojis reprak a zacnes hrat, napatie, ktore sa naindukuje na sekundar transformatora nema \"co\" spotrebovat a dojde k spatnej vazbe (nie zvuk piskania), pri ktorej sa to napatie vrati na primar - na lampy. Teraz ak ty si mal 16 Ohm na 8 Ohm vystupe, tak toho napatia sa \"odrazilo\" podstatne menej. Cize je to este v ramci tolerancie. Resp. ak by si to pustal naplno, tak by si to pocitil viac.

Napriklad EL34 ma napatie anoda-katoda maximalne 800V. Toto sa nejakym sposobom nastavi v ramci zapojenia, ak tam das 600V tak mas na jeden par EL34 (kazda tam ma 600V) tych 50W. A teraz ak sa ti na trafe \"odrazi\" napriklad 200V, tak sa to vrati na anodu, tam sa to zrata -> 600+200 = 800V, co je este v medznych hodnotach. Ak sa ti vsak \"odrazi\" viac a dlhsiu dobu tak je tu problem. To \"odrazene\" napatie zalezi od toho, o kolko je ta zataz vacsia od idealnej. Cize ak ty mas 16 Ohm na 8, tak to moze znamenat, ze tych 13 rokov sa ti tam odrazalo napriklad 50V, co je este v medziach a tak je to ok. Ak by si ale reprak uplne odpojil, tak sa ti odrazi napr. 600V a to mas spolu 1200V a lampy su za par minut mrtve.

ffamp opravi moje omyly a nepresnosti :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:12:53 »

Ty hovoris o lampach, ale nema to mat suvis hlavne vystupakom ? Ze ten moze nezatazeny zhoret ?

FFamp by mohol naozaj raz a prevzdy vysvetlit. Alebo aj Predator...
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #23 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:14:28 »

tak to teda mozem vyriesit systemom ze rozpojim vstup z gitary nejakym prepinacom...:blink:

Ja by som dneska len rozpajal  :silly:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:15:21 »

Praveze ja co som pocul, sa mi tiez zda, ze by malo zhoriet v prvom rade vystupne trafo. Znamemu sa to aj postastilo inak, na lampovom Marshall kombe, az citil smrad ako sa trafo pripeka.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:18:28 »

Ma to suvis hlavne s lampami. Ale nie je vylucene, ze trafo to neunieslo tiez, resp. ja to vylucit neviem. Ja som takto odprazil koncove lampy v Mono 50tke.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:21:09 »

Ono by asi bolo na mieste si najprv este ujasnit, ze ci uplne nezatazeny koniec ma potom nekonecny odpor. Ak hej, tak asi je rozdiel malo zatazeny a nezatazeny, nie ? Alebo ma nezatazeny nulovy odpor ?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:23:38 »

Nezatazeny koniec znamena, ze nie je pripojeny ziadny reproduktor (zataz). Vtedy je nekonecny odpor. Malo zatazeny a nezatazeny je sakra rozdiel.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #28 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:31:46 »

Fajn odstavec toto. Kedze sa bavime o lampacoch a moje znalosti z fyziky a elektrotechniky su mizerne, tak este by ma zaujiamlo, kedy zistim, ze koncove lampy maju nastaveny prilis silny alebo prilis slaby bias (predpatie). Na Hiwatte ho mam totiz fixny, kedze boli robene a prisposobene na povodne britske lampy Mullard, ktore sa uz dnes nevyrabaju. Teraz v nom mam Tesly starsej produkcie, ktore su hodnotovo kopie tych starych Mullardov. Pocul som, ze pruser je vtedy, ked koncove lampy v tme svietia vnutri cerveno (teda kovova konstrukcia v ich vnutri), ze vtedy je predpatie prilis silne a lampy rychlo vyhoria.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #29 kedy: 24. Apríl , 2006, 12:36:33 »

progrocker napísal:
Citácia
Uf, som si celkom vydychol, lebo je to moja dlhorocna prax. :unsure:


pravidelne vetras izbu, staras sa o puklinky v laku a toto robis zosiku?:silly:  no pekne.ja by som to asi nevydrzal,tie lupance. mna skoro porazilo ked som mal dosahany jack na base a pocas hrania som mal neziaduce rytmicke vsuvky.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.