Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 05:24:02
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ibanez Grg170 - problem s rozladenim  (Prečítané 7273 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« kedy: 25. Apríl , 2006, 19:17:10 »

No prisla mi ibanezka 170dx domov. tak prva vec, co som sa pokusal ju naladit cez ladicku. Problem, je, ze sa sa okamzite rozladi o par desiatoch Hz kazda struna ked kontrolujem naladenie.  a to som este ani nic nehral. Na tejto gitare by malo byt aj tremolo, ale kedze ho mam akurat tak zabalne v sacku tak sa mi pontovat nechce ... tak, ale neviem, ci sa mi to nerozladuje prave kvoli tomu.

no som lama a nema mi kto v okoli poradit No hanbím sa..
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 25. Apríl , 2006, 19:29:12 »

Paku tremola mas v sacku? Lebo tremolo, cize vlastne kobylka, je nutna sucast gitary, ak na nej chces mat struny, takze si neviem predstavit, ze by bolo v sacku. Ak je moja domnienka spravna, tak tym to nebude.
Zaznamenané

tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #2 kedy: 25. Apríl , 2006, 19:31:45 »

jop je v sacku aj s navodom aj s klucami. otazka uz len ako to tremolo  tam dat. akoze mam k tomu aj navod.  len navod je po anglicky a k tomu tam je az na dakych 6 tremol :-/. ja som sa docital, ze mam tremolo Fat 10 tak asi na to. len z toho navodu som paf
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 25. Apríl , 2006, 19:39:23 »

Treba seriozne nahodit struny, seriozne vsetko nastelovat, pohrat na nej nejaky cas a bude drzat - nema sa preco sama od seba neustale rozladovat.
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #4 kedy: 25. Apríl , 2006, 20:46:59 »

v tom saciku mam tremolo a pruzinu. to mam chapat, ze mam rozobrat bridge a pruzinu hodit do neho? lebo v navode priuzina ani neni :D
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 25. Apríl , 2006, 20:49:59 »

Panebože.Ved rozlišuj:paka tremola,tremolo.Ta 3 pruž je tam na to,keby si použival hrubšie struny/napr.012!/ aby sa vyrovnal tah.

Naposledy upravil rudy, : 25.04.2006 o 21:54
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #6 kedy: 25. Apríl , 2006, 20:50:35 »

tarquin napísal:
Citácia
v tom saciku mam tremolo a pruzinu. to mam chapat, ze mam rozobrat bridge a pruzinu hodit do neho? lebo v navode priuzina ani neni :D


nie je ta pruzina v sacku nahradna, lebo ja som mal ku gitare dve \"namontovane\" a este k tomu 3 v sacku...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #7 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:00:04 »

jasne uz to mam. je nahradna to jo. hura
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:13:06 »

Ateraz sa pohraj s nastavenim:Vyška strun,prehyb krku,doladenie oktav a podotahuj všetky šrobiky,čo maju byt dotiahnute atd.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:16:58 »

Podla mna ak sa v tom skutocne nevyznas, tak sa do takehoto niecoho nepustaj. Nemali by ti byt schopny nastavit gitaru uz v obchode? Je to predsa normalne, mat istotu, ze nastroj, ktory kupujes, sa da nastavit ako treba.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:20:18 »

martinlm napísal:
Citácia
Podla mna ak sa v tom skutocne nevyznas, tak sa do takehoto niecoho nepustaj. Nemali by ti byt schopny nastavit gitaru uz v obchode? Je to predsa normalne, mat istotu, ze nastroj, ktory kupujes, sa da nastavit ako treba.
 ASi kupoval cez intshop.
Zaznamenané
Duri112
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:25:14 »

no tak ale ked mas uplne nove struny tak sa to rozladuje...treba to parkrat naladit, zahrat, naladit a pod a pojde to...ale hlavne nove struny dat ako tie prezentacky
Zaznamenané
Duri112
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:28:06 »

rudy napísal:
Citácia
martinlm napísal:
Citácia
Podla mna ak sa v tom skutocne nevyznas, tak sa do takehoto niecoho nepustaj. Nemali by ti byt schopny nastavit gitaru uz v obchode? Je to predsa normalne, mat istotu, ze nastroj, ktory kupujes, sa da nastavit ako treba.
 ASi kupoval cez intshop.


ak kupoval tu gitaru v muzikeri, tak to musel objednat cez nich...lebo moc cast nemaju tento model v predajni...chvilocku ano a potom niekolko mesiacov nie...ale ich problem je v tom, ze ta gitara sem ide neuveritelne dlho...na ich stranke tam pisal jeden chalan co uz pol roka na nu cakal ze ci ju vobec dostane...
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #13 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:28:27 »

k nastaveniuL mali nemali tak to je ked kupujes nieco cez net :D. dosla gitara cisto z manufaktury by som povedal...

uz som prisiel co a jak.  dotiahnut vsetky srobiky. by ste neverili, co to sposobilo. este mi aj ostali aj dake casti navyse :) jeden kluc ktory tam fakt, ze nepatri a ta pruzina s tou neviem. nahradna urcite nie je.
uz som prisiel na to preco tam bolo nieco navyse. ono dodavaju pre vsetky ibanezy s tremolom henten sacik,

este k strunam :  tie struny original k tom su velmi makke tak k tomu ladeniu moc asi neprispievaju.ladenie je uz lepsie len este vymenim estre struny casom.


edit: dik problem vyrieseny B)

Naposledy upravil tarquin, : 25.04.2006 o 22:30
Zaznamenané

Duri112
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:32:20 »

struny vymen ako prve clovece
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.