Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 16:28:54
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ibanez Grg170 - problem s rozladenim  (Prečítané 7271 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:34:37 »

tarqin:tie struny vymen hned.Kup poriadnu značku a uvidiš čo to spravi so zvukom.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:35:28 »

K...a Duri ma predbehol.
Zaznamenané
Duri112
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 25. Apríl , 2006, 21:37:05 »

rudy napísal:
Citácia
K...a Duri ma predbehol.

Popiskujem si
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #18 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:13:29 »

momentalne su tam povodne d\'addaria . objednam si ernie ball 9 a bude pokoj
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:17:45 »

A to si ako zistil,to tam dodali prazdny obal alebo neboli natiahnute?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:26:37 »

tarquin napísal:
Citácia
momentalne su tam povodne d\'addaria . objednam si ernie ball 9 a bude pokoj
 To chce tiež vyskušat par značiek a aj hrubku. Zaleži čo hraš. A aj jednotlive typy určitej značky.To chce len skušat.Tym nechcem povedat,že maš každy druhy den menit struny.
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #21 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:28:17 »

rudy napísal:
Citácia
A to si ako zistil,to tam dodali prazdny obal alebo neboli natiahnute?


by som povedal, ze mali reklamny papier v krabici, ja som to tak mal tiez aj ked na inej ibanezke, ale tie daddaria boli fakt brutal makke
Zaznamenané

... all life is future to past ...
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #22 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:30:23 »

momentalne su tam povodne d\'addaria . objednam si ernie ball 9 a bude pokoj..

ten prispevok bol zaujimavy..akoze d\'addaria su zle?ja som skusal aj ernie ball aj d\'addaria aj vselico ine,a s d\'addario xl 9 konkretne som spokojny..ziaden problem s dakym extra rozladovanim alebo co,vsetko je uplne v poriadku...

Naposledy upravil ondro, : 25.04.2006 o 23:31
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #23 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:34:27 »

nie v skatuli bolo papierik s logom this product bla bla  D\'addaria strings.
Zaznamenané

tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #24 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:34:30 »

D\'addaria su dobre struny, no zdaju sa mi moc makke . uvidime po case

Naposledy upravil tarquin, : 25.04.2006 o 23:38
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:35:32 »

ondro napísal:
Citácia
momentalne su tam povodne d\'addaria . objednam si ernie ball 9 a bude pokoj..

ten prispevok bol zaujimavy..akoze d\'addaria su zle?ja som skusal aj ernie ball aj d\'addaria aj vselico ine,a s d\'addario xl 9 konkretne som spokojny..ziaden problem s dakym extra rozladovanim alebo co,vsetko je uplne v poriadku...

Naposledy upravil ondro, : 25.04.2006 o 23:31
  Dadky su dobre,ja ich tiež použivam už roky.Len zaleži ake.Ak si ibanez objednal x kusov pre lacne gitary tak kvalita može byt tatam.Na lacne gitary sa davaju lacne struny.
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #26 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:39:51 »

Kruspe napísal:
Citácia
rudy napísal:
Citácia
A to si ako zistil,to tam dodali prazdny obal alebo neboli natiahnute?


by som povedal, ze mali reklamny papier v krabici, ja som to tak mal tiez aj ked na inej ibanezke, ale tie daddaria boli fakt brutal makke


svata pravda ... su to sh1ty Smútim (tie k nim dodavane)

Naposledy upravil tarquin, : 25.04.2006 o 23:43
Zaznamenané

Duri112
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 26. Apríl , 2006, 20:39:52 »

inak ja si chcem kupit presne takuto istu gitarku...ciernu...len neviem kde lebo v muzikeri by som na nu cakal snad rok a v Made ju uz nemaju...hmm vsak sa uvidi ked budu peniazky...co na nu zatial hovoris?
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #28 kedy: 28. Apríl , 2006, 09:40:30 »

hral som zatial len na par gitarach a jednou z nich bol aj fender strat. tak ale ibanez GRG 170 nemozes s nou porovnavat.
pre niekoho, kto sa ide ucit hrat na elektriku je tato gitara nevhodna pre to tremolo a furu prace s nim spojene.
inak tuto gitku maju na sklade v muzikeri mne dosla hned druhy pracovny den.

problemom su akurat tie struny. ked ich vymenis tak to bude idealna gitara.

ja som s touto gitarou spokojny. odkedy som nahodil pruzinku drzi mi ladenie aj s povodnymi strunami. (povodne su d\'addaria, ale dake makke). Kobylka sa ohla viac ku telu. to je jedina vec co ma trapi. kupim coskoro nove tvrdsie struny a kobylka sa narovna.

najlepsie urobis ked si tuto gitku este niekde vyskusas aby si sa nevyhovaral na mna. podla mna je to super gitara za super cenu. das tomu este dobry efekt .. yay nekup to =)

Naposledy upravil tarquin, : 28.04.2006 o 10:43
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 28. Apríl , 2006, 10:13:11 »

tarquin napísal:
Citácia
...Kobylka sa ohla viac ku telu. to je jedina vec co ma trapi. kupim coskoro nove tvrdsie struny a kobylka sa narovna...


Nejak to tusim moc dramatizujes s tou gitarou. Respektive mam pocit, ze iba nevies, co mas ako nastavit a vypisujes trochu hluposti - dufam, ze to tak \"divne\" ako to popisujes aj nestelujes Žmurk.

Mozno si na to uz prisiel a mozno nie alebo mozno ja trochu nechapem, o co ide. Ale aj tak pre istotu napisem o principe toho tremola.

Struny, ktore su na gitare maju nejaky tah. Pokial je na gitare pevna kobylka, nemusi Ta to prilis zaujimat (jedine ak by si steloval krk, ale to sem teraz nebudem pliest). Pokial mas na gitare ale tremol, ten tah je dolezity. To tremolo tam je na siestich (alebo mozno iba na dvoch sroboch). Ak je na siestich, ma spodnu hranu spodnej plochy pri sroboch zbrusenu do sikminy. V daka tomu je schopne pri zatlaceni paky (pokial ju tam mas nasrobovanu) zdvihnut sa cele smerom hore, cim sa povolia vsetky struny a tak vznika vlastne ten efekt, pre ktory tam to tremolo je. Aby to cele malo nejaku rovnovahu, su vzadu tie pruziny. Tie napriek tahu drzia tremolo v normalnom stave. Tych pruzin tam moze byt rozny pocet. Dokonca ten hreben, na ktorom su vzadu tie pruziny zakvacene, je na dvoch sroboch, ktore sa daju povolit alebo pritiahnut a podla to ma tiez na protitah pruzin vplyv.

To, ako si tie pruziny nastavis alebo kolko ich tam budes mat, ma vplyv na to, ako tvrdo sa Ti bude s pakou pracovat, pripadne ci bude vobec v rovnovahe. Spravne si pochopil, ze ked vymenis nejake struny za hrubsie, budu mat silnejsi tah a cele tremolo sa Ti zdvihne. Budes mat vyssie struny nad hmatnikom a budu Ti horsie ladit oktavy. Cize vtedy treba pruziny vzadu trochu pritiahnut alebo pridat dalsiu. Podla potreby.

Na KVALITNEJ gitare, co znamena minimalne Fender Stratocaster made in Mexico sa to doporucuje nastavovat tak, aby to tremolo bolo pri spravne naladenej gitare cca 1-3 mm zdvihnute nad telo. Tomuto treba prisposobit vysku strun kamenov a podla toho doladit oktavy. Pri 9-kach strunach, dlhej menzure a beznych pruzinach to vychadza na cca 3 pruziny vzadu. Ale toto nastavenie plati iba v pripade, ze chces to tremolo pouzivat.

Ja Ti osobne pri Tvojej gitare radim tremolo NEPOUZIVAT. Pri tychto lacnejsich gitaracj je dost problem to seriozne zostelovat, ale hlavne je problem udrziavat gitaru naladenu (plastovy nulty prazec atd...). Cize moja rada znie:

DAJ DOZADU VSETKY PRUZINY CO MAS, PRITIAHNI ICH CO NAJVIAC a potom pouzivaj struny ake chces, potom si nastav vysku kamenov, aby sa Ti pohodlne hralo a minimalne drncalo a potom si nastav podla ucha alebo podla ladicky oktavy. Ked bude struny pekne namotavat, cize nie prilis vela ani prilis malo zavitov, pekne ulozenych, potom nie je dovod, aby sa Ti gitara rozladovala Si píš!!!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.