Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 21:48:30
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ibanez Grg170 - problem s rozladenim  (Prečítané 7272 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 28. Apríl , 2006, 13:37:55 »

rastis napísal:
Citácia
... potom nie je dovod, aby sa Ti gitara rozladovala Si píš!!!

no jedine, ze by sme este vzali do uvahy srackove mechaniky B)
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 28. Apríl , 2006, 14:14:47 »

Srackove mechaniky sposobuju to, ze sa ti kok*tsky zle ladi gitara. Ale pokial mas aj na srackovych mechanikach pekne navynute struny, nemali by sa Ti povolovat. Vsak tam je taky prevod cez ozubene koliesko, ktory to fyzikalne nedovoli. Jedine, ze by sa to ozubene koliesko pretacalo same bezohladu na valcek, kde je namotana struna. A to som fakt este nevidel - zase to nedovoluje sposob, ako je uchytene ozubene koliesko na valceku. Podla mojich skusenosti 99% problemov s rozladovanim sposobuje zle zostelovane tremolo (ak tam je), zle zacisteny nulty prazec (struny sa po vytahovani zle vracaju v drazkach), ZLE NAMOTANE struny na mechanikach alebo zle uchytene konce strun v strunniku/tremole... tym samozrejme nechcem povedat, ze shitne mechaniky nie su peklo - naopak !
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #32 kedy: 28. Apríl , 2006, 14:30:07 »

rastis> dik spravil som, co si napisal.  dotiahol pruziny zo spodu a oktavovo naladil. dik za radu =)
Zaznamenané

Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #33 kedy: 28. Apríl , 2006, 16:05:00 »

rastis napísal:
Citácia
Vsak tam je taky prevod cez ozubene koliesko, ktory to fyzikalne nedovoli


Nasa stara, dobra, vsemocna fyzika B)

Naposledy upravil Kruspe, : 28.04.2006 o 17:05
Zaznamenané

... all life is future to past ...
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #34 kedy: 28. Apríl , 2006, 16:29:14 »

rastis napísal:
Citácia
Srackove mechaniky sposobuju to, ze sa ti kok*tsky zle ladi gitara. Ale pokial mas aj na srackovych mechanikach pekne navynute struny, nemali by sa Ti povolovat. Vsak tam je taky prevod cez ozubene koliesko, ktory to fyzikalne nedovoli. Jedine, ze by sa to ozubene koliesko pretacalo same bezohladu na valcek, kde je namotana struna. A to som fakt este nevidel - zase to nedovoluje sposob, ako je uchytene ozubene koliesko na valceku. Podla mojich skusenosti 99% problemov s rozladovanim sposobuje zle zostelovane tremolo (ak tam je), zle zacisteny nulty prazec (struny sa po vytahovani zle vracaju v drazkach), ZLE NAMOTANE struny na mechanikach alebo zle uchytene konce strun v strunniku/tremole... tym samozrejme nechcem povedat, ze shitne mechaniky nie su peklo - naopak !

Rastis aj ja som si myslel ze to nie je mozne. Logicky by to tak malo byt.
Mame tu v skusobni jednu basu YAMAHA a pri nej ta fyzika zjavne neplatí, nerozumiem preco,vsetko je tak ako ma byt, a potiahnem silnejsie za strunu a vidim, jak sa kluc povoluje, a nie je to len na jednej strune, ale na vsetkych
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 28. Apríl , 2006, 17:10:27 »

Hm... moze byt, niekedy sa clovek nespolahne uz na nic :)
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.