Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 11:44:17
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitaru za 4 alebo za 7 korun?  (Prečítané 2912 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jat
nováčik
*
Príspevkov: 8


« kedy: 25. Apríl , 2006, 22:08:20 »

Poradte plz aky je rozdiel medzi tymito gitarami. Som total zaciatocnik a potrebujem to len na doma a nikdy inak.
http://shop.muziker.sk/Default.aspx?content=detail&nid=3&nparams=kod_id:6442
http://shop.muziker.sk/Default.aspx?content=detail&nid=3&nparams=kod_id:105177
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:15:37 »

3 koruny.Ale važne:porovnaj snimače 4 korun-3xSC,  7 korun-HB-SC-HB
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #2 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:22:51 »

ibanez in da haus :D popravde,radsej by som mal doma ten ibanez ako squaier Žmurk rozmyslam ale ci ten cenovy rozdiel skutocne zodpoveda aj tomu rozdielu v kvalite..uz to boli rocky dozadu co som mal skusenosti s takymi lacnejsimi ibanezkami co pokupovali kamarati este snad v prvaku na gympli,pokial viem,drzia im dodnes..inak,to ze si zaciatocnik a ze zatial hras len doma este neznamena ze nemozes mat kvalitnejsi nastroj,ak som spravne pochopil tvoj vyrok..ak ten rozdiel sam rozoznas a budes schopny citit vyssiu kvalitu,dopraj si to,ak ti to financna situacia dovoluje..najlepsie spravis,ked pojdes do obchodu (po tom co sa naucis par akordov a tak...) a sam si vyskusas,ktora ti lepsie padne..
moja volba by bola ibanez..ale objektivny rozdiel,heh,moc nesledujem tieto cenove relacie teraz...
Zaznamenané
jat
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #3 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:33:45 »

no netusim aky je rozdiel medzi tymi snimacmi
Zaznamenané
jat
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #4 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:37:59 »

Mimochodom vo Zvolene v obchode maju tak isto vyzerajucu ale neviem aka znacka za 3000Sk.Fakt zase je ze ak to ma akosi hrkotat alebo co tak to nechcem.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 25. Apríl , 2006, 22:38:27 »

Pohladaj na fore temu:snimače/ak je tu/Fakt sa mi už nechce pisat.Nabuduce.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 26. Apríl , 2006, 00:29:42 »

JaT - preco si si vybral prave tieto 2 gitary ? Kazda je z trochu inej cenovej relacie. Keby si mal tu drahsiu trochu cenovo prisposobit tej lacnejsej, tak sa pozri na tuto za 6 litrov:

http://shop.muziker.sk/Default.aspx?content=detail&nid=3&nparams=kod_id:100151

No a rozdiel je asi taky, ze ta za 4 litre je vhodna skorej na jemnejsiu hudbu, country, blues, rock. A ta drahsia sa hodi aj na tvrdsiu hudbu, mozes na nej kludne hrat aj hocijaky metal.

Je to tymi snimacmi - ta lacnejsia ma iba jednoite, kovori sa im single (SC). Ta drahsia ma uz aj dvojite - hovori sa im humbuckery (HB ). Tie dvojite davaju silnejsi signal, preto sa s nimi da hrat aj uplne tvrda muzika.

Inak rozdiel v cene nie je iba pre tie snimace, ale Ibanez je lepsia znacka, ako Sqiuer. V tychto najnizsich cenach tam nebude prilis rozdiel v kvalite, ten cenovy rozdiel robi hlavne ta znacka.

Inak taketo lacne gitary tu furt predava niekto na fore v inzeratoch a mozes tak usetrit casto aj 1 - 2 litre.

Naposledy upravil martinlm, : 26.04.2006 o 10:34
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 26. Apríl , 2006, 00:31:30 »

JaT napísal:
Citácia
Mimochodom vo Zvolene v obchode maju tak isto vyzerajucu ale neviem aka znacka za 3000Sk.Fakt zase je ze ak to ma akosi hrkotat alebo co tak to nechcem.


3000,- je za gitaru tak malo, ze je to velmi riskantna kupa. To uz bude uplny noname a mozes sa dost popalit. To ten Squier za 4 litre je ovela lepsie.
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 26. Apríl , 2006, 05:33:05 »

Ty vole pekne klesáme pred 15.timi rokmi som sníval o kramere ktorá stála 14l a bola úžasná a dnes keď vidím tú cenu u muzikeru mám chuť zvracať.. o 10 rokov kúpite gitaru za 500Sk bude z kartónu a bude nádherná ale ako bude hrať.
Strašne by ma zaujímala nákupná cena takejto gitary a výrobné náklady nemôžem si pomôcť ale zdá sa mi to strašne morbídne nová gitara pod 4l.....A osobne by som asi radšej natiahol struny na hokejku...:sick:

Najlepšie prirovnanie je s Inline korčužami tak zhruba spred 5.rokov. Dali sa kúpiť požské za 700Sk vyzerali dobre ale mám pocit že začínať na nich bolo utrpenie a pochybujem že sa vôbec dalo naučiť korčulovať. Po kúpe korčulí za 4700Sk človek pochopil aké je to jednoduché, tiché a rýchle Žmurk .V konečnom dôsledku dnes tie korčule predávam za 700SK a parametre sú stále rovnaké. Čo je ale s tými požskými ani výmena koliesok a ložisiek nepomohla a pýtať za ne 5Sk by bolo veža. Popiskujem si

Chcem tým povedať že za kožko sa bude dať predať o 5.rokov gitara ktorá dnes stojí 3990? a to bude mať nové snímače mechaniky,tremolo, pražce t.j. + min 6 000SK Ja som čert..

Naposledy upravil guitman, : 26.04.2006 o 06:48
Zaznamenané

tatko fóra
jat
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #9 kedy: 26. Apríl , 2006, 07:06:58 »

Dobre takze od 3tisicovej si ma odhovoril.A tato za 6 sa mi fakt paci ja som ju tam nenasiel.Teraz sa uz len rozhodnut medzi Ibanez 6korun, Sqiuer 4koruny alebo z druhej ruky.Enemze ja sa trochu obavam kupovat z druhej ruky gitaru ked sa v nich nevyznam neviem ako zistim ci nema dake skryte vady a tak.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 26. Apríl , 2006, 14:42:19 »

jat napísal:
Citácia
Dobre takze od 3tisicovej si ma odhovoril.A tato za 6 sa mi fakt paci ja som ju tam nenasiel.Teraz sa uz len rozhodnut medzi Ibanez 6korun, Sqiuer 4koruny alebo z druhej ruky.Enemze ja sa trochu obavam kupovat z druhej ruky gitaru ked sa v nich nevyznam neviem ako zistim ci nema dake skryte vady a tak.


To je o dovere k cloveku, od ktoreho by si kupoval. Skratka ci na Teba bude posobit serioznym dojmom alebo ani nie. A samozrejme ak sa clovek moc nevyzna, gitara by sa mala vzdy kupovat s niekym, kto ten sajn ma, ci je to novy nastroj alebo z druhej ruky.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 26. Apríl , 2006, 14:58:13 »

guitman napísal:
Citácia
...Strašne by ma zaujímala nákupná cena takejto gitary a výrobné náklady nemôžem si pomôcť ale zdá sa mi to strašne morbídne nová gitara pod 4l.....A osobne by som asi radšej natiahol struny na hokejku...:sick:...


Tie gitary su tak lacne preto, ze sa robia v krajinach, kde nas denny plat robi ich mesacny. A okrem toho je dnes o gitary taky zaujem, ako nikdy predtym. Takze z tych azijskych tovarni idu do sveta mozno desatisice gitar denne. Respektive nemam sajnu o tom cisle, ale urcite bude dost vysoke. Takze nie je problem zrazit vyrobne naklady na absolutne minimum. Okrem toho nevidim problem ani v tom, aby trebars Fender vyrobu Squierov dotoval (vieme, ze ma z coho) a co by Strat za 4 litre bez znacky bol naozaj shit, tak Strat Squier z tej istej fabriky a za tie iste prachy by bol vyrabany z vyberanejsich materialov a aspon naznakom vystupnej kontroly. Kludne mozne.

Inak ja obcas trochu sledujem aj tu najnizsiu azijsku produkciu, pretoze ma to proste zaujima a vyslovene zlu gitaru, ktora by mala uplne zly zvuk a nedalo by sa na nej hrat, tak taku gitaru vidno iba velmi zriedka. Vsetko sa robi na kvanta na hypermodernych linkach na pase a nie je moc dovod, aby to z tych hypermodernych liniek vychadzalo nejak zasadne zle.

Naposledy som videl nepouzitelnu gitaru asi pred 10 rokmi a bola to prosim pekne Aria Pro II made in Korea asi za 16 000,- . Problem bol v tom, ze na telo koncipovane k 24 prazcovemu krku osadili krk 22 prazcovy. Na gitare bol Floyd zafrezovany do tela, ale tym ze krk bol iny, nesadla menzura o dobre 2 cm a gitara bola nenaladitelna ani trochu. Ale to bola evidentna blbost a nahoda, predpokladam, ze firma sa to okamzite dozvedela a nastroje stiahla z trhu.

Ja osobne si na zaciatky neviem predstavit nic horsie, ako akukolvek Jolanu. Nestandardne snimace s nic moc zvukom, nestandardne kobylky s katastrofalnymi zvukovymi vlastnostami, podivne materialy s nic moc zvukom... To akakolvek Azia je proti tomu profesionalny nastroj a to hovorim bez stipky prehanania !
Zaznamenané
PalinkoZa
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151



« Odpoveď #12 kedy: 17. Máj , 2006, 07:44:32 »

skús si pozrieť na nete STAGG I 300
Zaznamenané

Randall G3 150W, Laney 200W
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #13 kedy: 17. Máj , 2006, 08:23:26 »

jat napísal:
Citácia
... Enemze ja sa trochu obavam kupovat z druhej ruky gitaru ked sa v nich nevyznam neviem ako zistim ci nema dake skryte vady a tak.

Takto na zaciatok je fakt dobre ist kupovat s niekym kto tomu rozumie, či už do obchodu novu, alebo z druhej ruky, urcite mas kamaratov, alebo niekto z rodiny kto sa s niekym pozna ... Ja som bol moju prvu elektriku kupovat s otcovym známym, bol to Milan Mucka, dobry slovensky countryovy gitarista. A vybrali sme Hohner kopiu Les Paul junior s dvomi akoze P90 single snimacmi. Vtedy stala 10 litrov, a bola cela z dakeho pofiderneho mahagonu, ale hrala dobre.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.061 sekund, 22 otázok.