Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 09:25:23
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: queen  (Prečítané 52878 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 30. Apríl , 2006, 13:32:29 »

Ten zvuk asi hlavne pochádza z jeho gitary, ktoú si postavil sám. Ku tom má ešte preamp, či čo, ktorý mu postavil John Deacon (basák z Queen). Taký zvuk sa dosť ťažko napodobňuje.
V muzikuse som raz čítal recenziu na nejaké kombo od VOX, mala to byť nejaká \"Brian May special\" edícia, či čo..
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #16 kedy: 30. Apríl , 2006, 13:42:14 »

May používal kopu ampov-Marshall,Mesa Boogie,Gallien Krueger,Vox a tiež kopu gitár.Dokonca Jackson RR a furt mu to znelo rovnako.To bude asi ním.Kamoš hrá v Queenmanii a tiež skúšal kopu ampov a keď začne hrať veci od Queen-u tak to znie ako Queen.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 30. Apríl , 2006, 13:46:33 »

Vacsinou hraval na VOX AC30 s treble boosterom. Jeho gitara je vyrobena tusim z nejakeho mahagonoveho obkladu nad kozubom co bol, uz asi 50 rocne drevo, ked si ju robil. Dalej ma vo zvyku hrat mincou namiesto trsatkom, co tiez vydatne prispieva k jeho zvuku si myslim.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:10:12 »

Stale verite že hra na tu samovyrobenu gitaru z kozuba?
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #19 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:10:45 »

queen je perfektna kapelka...super zvuk, chytlave melodie a celkovo je to prijemne...aj ked si pozrem tiez nejaky koncert, stoji to zato...super atmosfera, a ti ludia su upne hotovi z nich Žmurk ... a taky Mayov brighton rock, teda to solo, je to pecka s tym charakteristickym, queenovskym zvukom :woohoo:  ... inak len tak btw. mi je strasne sympaticke ked som cital par veci od nich, mam aj knihy a tak, ze May je dost na urovni co sa vyjadrovania tyka a vobec vseobecne, proste ho ta slava neznicila na rozdiel od niektorych podobnych velikanov.... Popiskujem si
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #20 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:12:26 »

rudy napísal:
Citácia
Stale verite že hra na tu samovyrobenu gitaru z kozuba?


ja osobne ano, teda kym este hraval za starych cias, neviem ako teraz.... ty mas nejaky adekvatny dovod o tom pochybovat Huh! :huh:
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:23:21 »

Kruspe napísal:
Citácia
rudy napísal:
Citácia
Stale verite že hra na tu samovyrobenu gitaru z kozuba?


ja osobne ano, teda kym este hraval za starych cias, neviem ako teraz.... ty mas nejaky adekvatny dovod o tom pochybovat Huh! :huh:
Videl so desiatky fotografii jeho gitary a je to špičkova robota.Nechce sa mi verit že 16 ročny chalan doma s fotrom/fyzik matematik či čo ve foter/ na kolene,zo sučiastok z motorky či z čoho vyrobia takyto nastroj.Navrh, prototyp to .Dokončujem: mohli spravit oni.

Naposledy upravil rudy, : 30.04.2006 o 15:26
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #22 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:27:53 »

Mno ja som tiez videl dost fotiek tej gitarky a je vazne dost kvalitna na pohlad...a ked by nemala byt ich homemade, tak z kade by akoze mala byt ?? verim, ze sa mohli tak predcizne a pedantne tomu venovat, ze sa im mohla tak podarit... myslim, ze keby to niekto iny vyrobil, tak casom a tou slavou by sa urcite chcel zverejnit ten dotycny....neviem teraz isto, ale aj niektore svetove znacky(a), chceli kedysi davno odkupit tu gitaru a robit kopie, teraz su uz take
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:45:23 »

Ako som napisal:Navrh aj nejaky kus asi spravili.A podla toho to potom niekto vyrobil,ale slavu si nemohol narokovat,lebo to nebol jeho napad.Ale to su len moje domienky.Ale pochybujem,že všetky slavne nahravky a prve velke turne boli s tou maydomkou./ako tvrdi on/.Skor to boli všetko len rečičky pre novin. a fans.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #24 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:49:53 »

Dokonca aj prve snimace si na nu spravil sam s otcom, ale dako mu nesedeli, alebo brumeli, tak tam kupili tie co tam mam dodnes, su to nejake co maju 6 samostatnych cievok pod kazdou strunou. Akysi 6-humbucker vo velkosti singla.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #25 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:50:55 »

Mno je to mozne, nemozeme sa teraz tu o tom hadat, to by nikam neviedlo ... asi brnknem Brianovi, ze teda co a ako ha ha ha  ... :silly:
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 30. Apríl , 2006, 14:54:36 »

Ani nahodou sa hadat.To su všetko len moje domienky.A tie sa možu pisat,že? Tie snimače su BURNS.

Naposledy upravil rudy, : 30.04.2006 o 15:55
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 30. Apríl , 2006, 15:30:09 »

Kruspe: ....neviem teraz isto, ale aj niektore svetove znacky(a), chceli kedysi davno odkupit tu gitaru a robit kopie, teraz su uz take[/quote]


hej, a nevies o tom nieco viac(aka znacka, ako sa vola model)?

Naposledy upravil plichto, : 30.04.2006 o 16:37
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #28 kedy: 30. Apríl , 2006, 15:31:55 »

snimace kupil burns, pretoze s otcom nevedeli spravne otocit magnety.. takze preto mal burnsy. Co sa tyka gitary, tak to je jasne ze si ju skladal s otcom z kozuba. Dokonca aj ine veci pobrali z domacich veci..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #29 kedy: 30. Apríl , 2006, 15:33:30 »

plichto
Citácia
hej, a nevies o tom nieco viac(aka znacka, ako sa vola model)?

Naposledy upravil plichto, : 30.04.2006 o 16:30


kopie robil aj Guild aj Burns.. daju sa splasit za 900-1500$ kde tu na ebayi.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.