Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Jún , 2024, 06:23:39
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Skúšobne pre kapely - Music House  (Prečítané 38265 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:06:29 »

magez: poistit sa to teda urcite neda, v poistovni maju este vacsich rypakov nez je rastis a keby to aj nahodou poistili, tak rocne poistne by bolo take vysoke, ze by sa oplatilo radsej kupovat zakazdym novy aparat.

podla mna existuje moznost ako to vyriesit. sam som to sice nevidel, ale kamos spominal, ze v musik produktiv vo viedni maju zapojenych par aparatov, kde si mozes skusat gitaru, a ze to teda nesu zrovna shity. akurat tie aparaty su tam za stenou s vyvodmi na taky \'neznicitelny panel\' kde si navolis ziadanu kombinaciu aparatu a repraku. ci aj korekcie, to neviem, ale teoreticky by to slo spravit. otazka zostava, ci ta investicia nie je prilis vysoka. v musik produktive totiz maju isto vyssi obrat. inak teda nad danovym prispevkom som sa chechtal celkom dobre, chalan to vystihol presne a este to malo aj super formu :lol:
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #31 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:09:34 »

magez napísal:
Citácia
...Staci na to 1 clovek, co po kazdej skupine preberie skusobnu. ...


... a skontroluje vsetko vybavenie, vsetky stojany k bicim, ci nie su polamane, vsetky aparaty... A ci nepomizli kable... A ci su vlastne v kombach povodne repraky, ze ci si nejaky chytrak nevymenil svoj odpaleny reprak za funkcny z miestneho komba... Lebo vsak ludia nie su hovada :) A Slovaci su cestny pracovity narod Žmurk .
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:11:25 »

iggy: poistit sa da prakticky vsetko, otazka je len ta cena :D

Ale ako fakt nevidim problem v tom, ze by tam bol 1 clovek, co by to mal na strarosti. Stav zariadenie sa zapisuje, pred kazdym vstupom by sa to muselo podpisat a pri odchode by to ta dotycna osoba skontrolovala, zapisala stav a podpisalo by sa to. Kde je problem?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #33 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:20:41 »

magez napísal:
Citácia
...  Stav zariadenie sa zapisuje, pred kazdym vstupom by sa to muselo podpisat a pri odchode by to ta dotycna osoba skontrolovala, zapisala stav a podpisalo by sa to. Kde je problem?


Prave v tom :).

\" Hej chlapci stojte ! Ty co si brnkal na gitaru, ano ty, pod sem, zapni to ! Ukaz, zahraj ! Co to tam chrci ? Co si s tym robil ? Aka ina kapela, co mi tu rozpravas o inej kapele ? Vsak hen - tuto mam zapisany po nich stav ! \" :) .

Hej - tak nejak by to azda fungovalo, mas pravdu :).
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:22:42 »

Rastis: staci jeden vhodny clovek (hola hlava, 200 kg...) a ver tomu, ze by to fungovalo. :D
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:24:43 »

Ale vazne - ako je mozne, ze funguje pozicovne aut? Pozicovne bicyklov? Hotely? Fintess centra? Bordely? A preco by nieco taketo nemalo? (nehovorim teraz konkretne o Music House ale o zariadeniach takehoto typu).
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:30:55 »

nuz, ako sa vravi. kde je vola, tam je cesta. rasto je skeptik, ale aspon dava namet, co sa moze posrat a na co treba dat bacha. a keby nebolo ludi, co su ochotni risknut neoskusane, tak sa asi cele ludstvo nachadza niekde uplne inde...
ja tomu napadu tiez mozem iba drzat palce.

magez, dnes sa ti poistovne na taketo nieco vyseru, ver mi, robil som v jednej. maju svoje standartne produkty a co vybocuje z ramca, ich proste nezaujima, maju klientov beztak dost. takze veci akoze jennifer lopez si poisti rit, na slovensku fakt nefunguju.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #37 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:35:49 »

Pozicias si auto a privezies ho v pojazdnom stave. Pripadne ho nechas odparkovane pri pozicovni nepojazdne s tym, ze je jasne, ze si ho mal pozicane ty. Samozrejme mozes byt vychcanek a povymienat si suciastky nove za Tvoje stare. Snad sa aj taky najdu, ale uznas, ze vymenit si karburator za svoj rozbity je ine, ako vymenit si reprak/kabel/stojan... Okrem toho, auta si nepoziciavaju 16 ci 17 rocni pubisi.

Vo fitnes ides do verejneho priestranstva, kde okolo Teba dava x borcov hrozive vahy a co by si odtial pokradol ? Uteraky ? Verim, ze tie tam aj bezne miznu.

Ale to sa predsa neda porovnavat s vybavenou skusobnou, kde je X veci na potencialne ukradnutie alebo iba nechcene posokdenie.

Mimochodom, co myslis, ake straty maju v hoteloch po turistoch a ich izbovych suveniroch ?

Ja si pamatam kulturne domy za socializmu alebo tesne po nom, kde mali akoze aparaturu, ktoru poskytovali zaujmovym kruzkom - same nefunkcne, vykradnute ci polamane crepy. Presne co sa z toho zislo, to tam nebolo, co sa dalo/mohlo pokazit, to nefungovalo.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #38 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:42:42 »

Alebo to autor ma naozaj vymyslene a rata so vsetkym. A ma vypocitane, ze je schopny to prevadzkovat/servisovat/doplnat/vymienat aby to naozaj fungovalo... Pretoze bez toho, aby to servisoval/doplnal/vymienal to NEMOZE DLHODOBO FUNGOVAT. Taky je skratka zivot a nie je to skepticizmus, ale REALITA.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:47:59 »

To su predsa vsetko prevadzkove naklady, ktore by mal mat dobry podnikatel spocitane a zahrnute v cene produktu. Žmurk

Neviem, mozno som idealista, ale ked to vsade na svete funguje, tak to hadam moze aj u nas. Napriklad nie je problem urobit, ze podmienky prevadzky by boli podchytene zmluvou. <18 rocni by si to pochopitelne museli dat podpisat zakonnym zastupcom. Ale predpoladam, ze pre takych to aj tak nie je urcene....koniec koncov, chybali by im tam gramofony, samplery a mirkfony na husty rap. :D
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #40 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:52:01 »

Nehovoriac o bicej sade Basix za mozno nejakych 18 litrov. Co bubenik, to si kompletne vsetko presteluje, odtiahne, pritiahne... Slapka z tej sady stoji liter. Co myslite, aku moze mat taka slapka vydrz ? Najlacnejsia Tama stoji 2 litre, slusnejsia 3 a dobra 5. Aku mozu mat pri takejto prevadzke taketo bicie zivotnost ? Rok ? Samozrejme je mi jasne, preco su tam take bicie a vobec neutocim na tu znacku...

Ma toto co pisem cosi s realitou alebo je to cisty skepticizmus ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #41 kedy: 28. Apríl , 2006, 18:53:20 »

magez napísal:
Citácia
To su predsa vsetko prevadzkove naklady, ktore by mal mat dobry podnikatel spocitane a zahrnute v cene produktu. Žmurk...


Ak to tak je a dotycny s tym rata, tak klobuk dole Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #42 kedy: 28. Apríl , 2006, 19:00:02 »

magez napísal:
Citácia
...Neviem, mozno som idealista, ale ked to vsade na svete funguje, tak to hadam moze aj u nas. ..


Kde ?

Foter mi kedysi rozpraval, ze kdesi v Nemecku raz zabludil do nejakeho takehoto komplexu, akoze pre mladych so skusobnami a inymi aktivitami. Ze to mala pod palcom nejaka organizacia \"tretieho sektoru\", ktori na to brali azda nejake granty od statu alebo co, ale ze v skutocnosti to bolo dost huste narkomanske doupe... :) .

Viem si to predstavit este tak v nejakych tych krajinach s dotovanymi socialnymi systemami a OBROVSKOU OBCIANSKOU UVEDOMELOSTOU, ako je napr. Svedsko a pod. ze taketo centra pre kulturu mladeze stat zriaduje a nejakym sposobom udrziava, ale aj tak mam tusaka, ako to v nich mozno vyzera :)...

Inak dobra debata - kua Dano kde si ? ha ha ha .
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #43 kedy: 28. Apríl , 2006, 19:12:29 »

rastis napísal:
Citácia
Viem si to predstavit este tak v nejakych tych krajinach s dotovanymi socialnymi systemami a OBROVSKOU OBCIANSKOU UVEDOMELOSTOU, ako je napr. Svedsko


Mno co ja viem tiez o Svedsku, tak je to tam fakt dost hustotaaaaa. Keby pride nejaky Sved na Slovensko :blink:   :unsure:  :dry:
Zaznamenané

... all life is future to past ...
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 28. Apríl , 2006, 19:18:23 »

Funguje to pomerne bezne v USA, ci v Anglicku (co mam info). Samozrejme nie vsade a samzorejme nie vzdy uspesne pre majitela a samzrejme, ze este menej casto k spokojnosti navstevnikov. V podtstate su 2 pristupy:
1. profesionalna skusobna/studio
 - kvalitna vybava, slusny komfort, moznost nahravania....
 - drahe ako cicina, velmi obmedzeny pocet miestnosti (1-2..)
 - v podstate urcne pre profikov, ludi co to myslia vazne, alebo nemaju problemy s financiami

2. zariadeny komplex pre kapely
 - subor nejakych miestnosti v nejakom vacsinou dost odlahlom komplexe s velmi lacnou uplne zakladnou vybavou (behringery, soundking...)
 - vyrazne lacnejsie ako studio, vela miestnosti (ale stale nie lacne!!!)
 - urcene pre \"beznych\" hudobnikov

Vtip je ale v tom, ze je to zalozene na tom, ze zohnat si stalu skusobnu pre kapelu je extremne tazke, takze taketo docasne riesenie je pre mnoho zoskupeni jedina sanca. Odpadova aparatura sluzi aj na to, aby si kapely vozili vlastnu.  Nema to ziadne socialne motivy,prave naopak, je to o vytrieskavani penazi. Ludia v zasade zvyknu na podobne komplexy nadavat, ale aj tak tam chodia hravat, lebo inu moznost nemaju. Najom drahy, shitna aparatura co sa odpali a nie je uz v zaruke sa jednoducho vymeni za novu. :)

Naposledy upravil magez, : 28.04.2006 o 20:20
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.266 sekund, 22 otázok.