Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:10:15
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SLOVENSKY BIGBIT  (Prečítané 18263 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #45 kedy: 25. Október , 2007, 10:35:29 »

myslim ze ventil RG a vidiek nieje to iste - nechajte si ju a vidiecan neboli prave vidiek? ... dusky by mohol vysvetlit.
Zaznamenané

o-yep sro
waldo42
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 273



« Odpoveď #46 kedy: 25. Október , 2007, 10:35:46 »

netreba si mylit vidiek a ventil rg.vidiek bol akceptovany aj komancmi kym ventil sa im asi vymkol z ruk(chvala bohu).to co ventilrg robil s ludmi sa im moc nepacilo.pamatam si koncert v ´83 v pko.bolo to narvane a medzi sektorom A a B vypukol taky tanec ako na nejaku megahviezdu zo zahranicia.ti akoze poziarnici(take kraaasne modre uniformy ako policajne) sa marne snazili tych ludi nahnat spat na sedadla.no uzasna atmoska!lenze cervenym kmerom to nehralo do karat.ovplyvnovat ludi bolo v ich popise prace.tak to zakazali a basta.zazil som v pko aj jeden z mala dovolenych koncertov prazskeho vyberu ale to bolo slabe v porovnani s ventilom.dodnes z toho koncertu mam nahravku-niekto to tahal z mixu.
Zaznamenané

mozes si vybrat z dvoch ciest: "sex, drogy a rock ´n roll" alebo "masturbacia, antidepresiva a hip hop"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #47 kedy: 25. Október , 2007, 11:55:45 »

ventilRG si prvy raz masovo skrtli po revolucii. za sociku stihli zopar "kultovych" koncertov, neviem, ci vobec nieco nahrali. vidiek bolo nieco uuuplne ine. to bolo tak - pokial nebol v kapele alebo v okolii kapely politicky vhodny clovek, kapela nemala sancu. toto by mohol rozpravat moj foter - mali kapelu s Griglakom, Haberom a Palom Kozmom na bicie. vsetci predtym aj potom v inych zoskupeniach mohli fungovat, aj fungovali, ale v tejto konstelacii skratka nie - jediny z nich nebol politicky doveryhodny a v blizkom okolii kapely sa nenasiel tiez nikto. na slovensku sa vraj inak oproti cesku nezakazovalo - iba sa kladli neprekonatelne prekazky. napriklad ta nenechali z "umeleckych" dovodov prejst 4mi prehravkami po sebe - vzdy nieco nasli - svetla, dopilovat texty, trosku toho, trosku hentoho. takze kapela skusala 2 roky program, s ktorym nemohli koncertovat a 2 roky nemala co do huby. takze si to rozmyslela a ludia sa rozprchli do inych konstelacii, ktore to mali cez nejakeho cloveka na Slovkoncerte osetrene lepsie.
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #48 kedy: 25. Október , 2007, 14:47:12 »

ozaj, rad by som sa spytal ludi co zazili, ako to bolo s "legalnostou" Katapultu? Docital som sa ze za socializmu ich mocni velmi radi nemali, ale zase viem ze koncertovali po kulturakoch jedna radost.
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #49 kedy: 25. Október , 2007, 14:55:12 »

čo ja viem, Katapulťáci boli na pár rokov zakázaní, takže nekoncertovali vôbec. Ale možno sa mýlim, možno je to zas len legenda a mýtus.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #50 kedy: 25. Október , 2007, 15:02:33 »

... Docital som sa ze za socializmu ich mocni velmi radi nemali...

to spominali sami v nejakom rozhovore ? kapela vydala pod vlastnym nazvom za sociku par platni, koncertovali...

http://www.katapult.cz/diskografie.html

logicky - vyzera toto na nejaku politicku perzekuciu ? nech idu do riti vsetky "disidentske kapely", co za sociku nahravali a koncertovali. Mejla Hlavsa (Plastic People of The Universe) sa musi v hrobe obracat, ked niekto o Katapulte rozprava, ze ich rezim nemal rad. o Oldrichovi Rihovi (Katapult) kolovalo vselico, ale kedze to mam len zo "svojich detskych nastrcenych usi" stale to nechavam na elementarnu logiku - hrali, nahravali, o "disidentstve" ani reci. HOWGH
« Posledná zmena: 25. Október , 2007, 15:03:32 od Rastis » Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #51 kedy: 25. Október , 2007, 23:22:17 »

no ma to vo vela rozhovoroch co som cital: tu je priklad:

o komunistických zákazech nemluvím rád, ale odpovím i vám. Období mezi roky 1979 a 1986 bylo pro Katapult tou nejstrašnější dobou, kterou kdy zažil. Zakázali nám devadesát procent činnosti v šoubyznysu. Chtěli nás zabít, ale paradoxně nás posílili. Absurdně bych dneska mohl komoušům poděkovat za to, že mě ten jejich nesmyslný zákaz nesmírně zvedl. Pochopil jsem, že už nikdy nepřestanu hrát, ledaže by mi někdo uřezal ruce. Shrnuto: bylo to strašné období, vůlí jsme ho překonali a dnes už to ani nemám nikomu za zlé.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 25. Október , 2007, 23:32:33 »

sice v 80tom vydali dosku, dokonca aj anglicku verziu na export, ale kedze potom naozaj nemaju v diskografii az do roku 1986, pustim za nich jednu lutostivu slzu.
Zaznamenané
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #53 kedy: 26. Október , 2007, 06:31:46 »

Asi bude treba rozdeliť  kapely na kapely síce nevhodne ale komančským okom prehliadané (napríklad skoro všetky metalové) a na kapely ktorých činnosť  ohrozovala KSČ.  Druhá skupina si môže nárokovať na titul disidenty prenasledovaný režimom.  No a tretia skupina sú kapely ktorým sa vtedy náramne darilo. Nemôžem menovať, lebo teraz sa hrajú na  disidentov.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #54 kedy: 26. Október , 2007, 06:51:55 »

rastis
je prehnané podľa mňa hovoriť o nejakej kapele, ako o disidentskej. Disident by mal byť aspoň z môjho pohľadu minimálne zavretý v base Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Disident bol podľa mňa ten, kto sa snažil priamo "zasahovať" do politiky svojim opozičným názorom, proste sa jasne k politike vyjadroval a bol tým pádom nebezpečný. Také kapely ako Katapult nemôžme označiť pre vtedajší režim ako nepezpečné, akurát niekomu niečo na nich vadilo, to je všetko. Samozrejme vtedajší funkcionári sa cítili byť ohrození kadečím, takže oni sa správali pri rozhodovaní veľmi subjektívne a neracionálne.
Takže ja nepovažujem Katapult za disidentov, ale určité obdobie fakt nemohli vykonávať svoju prácu tak, ako predtým...
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #55 kedy: 26. Október , 2007, 09:07:06 »

Bavím sa skvele ...neviem nakolko bol B. Slovak cerveny z vonka ci z vnutra, ani si nespominam ze by som ho videl hrat daku komossku rolu  Bavím sa skvele ...ale Lenina hraval dlhe roky O. Haverl (mal nato monopol)  Bavím sa skvele ...a pamatam si este Docolomanskeho ako hral Dr. Husaka

neviem, ci mi nieco neunika (nejaky skryty vtipek) ale ja poznam len M. Slovaka a L. Haverla... :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #56 kedy: 26. Október , 2007, 09:24:58 »

neviem, ci mi nieco neunika (nejaky skryty vtipek) ale ja poznam len M. Slovaka a L. Haverla... :-)

...spravna poznamka  :) ...tie krstne mena sa mi podarilo dok..vit  Bavím sa skvele samozrejme som mal na mysli hercov ktorych uvadzas Ty !
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #57 kedy: 26. Október , 2007, 11:29:23 »

...
je prehnané podľa mňa hovoriť o nejakej kapele, ako o disidentskej. Disident by mal byť aspoň z môjho pohľadu minimálne zavretý v base...

no oni niektore tie kapely sa do tej role radi steluju. "disidentske" som ich oznacil ja, ako pejorativnu nadsazku. Spominany Mejla Hlavsa si so spoluhracmi z Plastic People par mesiacov odsedeli mimochodom... Martu Kubisovu pocas normalizacie odklidili tak, ze sme o nej prvy raz poculi az po 20tich rokoch v roku 89. ze "kaťáci" na chvilu nemali vhodneho kamosa tam kde treba je smutne. napriek tomu olda riha nahral pod vlastnym menokm v tom obdobii nejake single...
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 23 otázok.