Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 21:27:08
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ladenie oktáv  (Prečítané 45846 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #120 kedy: 03. Február , 2010, 15:20:29 »

bare akord? vsak to ani ja...je to len taka vybrnkavacka do pozadia, chcel som hlbsi zvuk, vysledok dobry...
a inak nejake indicie, ze preco mi to E (teda C) ako volna neharmonizuje... nikto? 
mozno by ti niekto odpovedal keby tusime na co sa vlastne pytas.

ved uz len pojem harmonia je v preklade sulad, ale s cim chces zosuladovat jednu volnu strunu netusim ani pri mojej bujnej fantazii  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Doldy
Hosť
« Odpoveď #121 kedy: 03. Február , 2010, 15:27:41 »

mozno by ti niekto odpovedal keby tusime na co sa vlastne pytas.

ved uz len pojem harmonia je v preklade sulad, ale s cim chces zosuladovat jednu volnu strunu netusim ani pri mojej bujnej fantazii  Bavím sa skvele

co je na tom nepochopitelne? si zober hocijaky akord, napr. a-mol... tam hras 3 volne struny, keby si mal aspon jednu z tych volnych mierne podladenu alebo nadladenu tak ti s tymi ostatnymi predsa neharmonizuje (alebo nesuladi...ako chces), nie?

inac kukam cez myspace ze ZM, ja v podstate tiez
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #122 kedy: 03. Február , 2010, 15:28:53 »

bare akord? vsak to ani ja...je to len taka vybrnkavacka do pozadia, chcel som hlbsi zvuk, vysledok dobry...
a inak nejake indicie, ze preco mi to E (teda C) ako volna neharmonizuje... nikto? 

lebo je plandravé.....  Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Doldy
Hosť
« Odpoveď #123 kedy: 03. Február , 2010, 15:40:47 »

lebo je plandravé.....  Bavím sa skvele


jak plandrave?
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #124 kedy: 03. Február , 2010, 16:03:00 »

.....dúfam, že nenapíše niečo mimo lebo spodlaďovaním až takú skúsenosť nemám.....  Bavím sa skvele ale ideš z éčka cez dis-es do déčka potom z déčka cez cis-des do cčka.....keď povolíš strunu, v tomto prípade o dva tóny, ktorá nemá potrebný objem, hrúbku.....tak bude plandravá.....volná, bez pnutia......a keď po nej brnkneš tak sa nečuduj že Ti to lieta horedole.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Doldy
Hosť
« Odpoveď #125 kedy: 03. Február , 2010, 16:11:23 »

.....dúfam, že nenapíše niečo mimo lebo spodlaďovaním až takú skúsenosť nemám.....  Bavím sa skvele ale ideš z éčka cez dis-es do déčka potom z déčka cez cis-des do cčka.....keď povolíš strunu, v tomto prípade o dva tóny, ktorá nemá potrebný objem, hrúbku.....tak bude plandravá.....volná, bez pnutia......a keď po nej brnkneš tak sa nečuduj že Ti to lieta horedole.....

moze byt, skusim vyhrabat nejake starsie E-cko z 11-iek a natiahnut ju tam
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #126 kedy: 03. Február , 2010, 20:56:37 »

11 neude stacit, kup si H-cko zo sedmickovej sady
« Posledná zmena: 03. Február , 2010, 21:11:03 od midlo » Zaznamenané
Bruthal guitar man
nováčik
*
Príspevkov: 42



« Odpoveď #127 kedy: 08. Február , 2010, 15:47:42 »

Zdravím. Potrebujem poradiť
Pri ladení oktáv nemožem naladiť hrubé E. Důvod - kameň nemožem už dalej posunúť,resp. posunúť můžem ale musel by som vyvŕtať do tremola ďalšiu dieru na skrutku. Zdá sa mi to trošku zvláštne. Je to FL Ibanez  Lo-trs-tremII.
Čo má na to vplyv? Dával som vyššie struny-sú celkom vysoko ale hra sa mi na tom v pohode (nemám rád nízko struny)
Druhá vec:menil som kamene (čistil) a nevšimol som si že z každého kameňa je zo spodku "výčnelok". Usporiadal som to tak že ten z najvačším "výčnelkom" je na hrubé E. To jest : kamene so strunami nekopírujú rádius ale sú usporiadané podľa hrúbky strún.
V tremole mám 5 pružín. Je nastavené vodorovne a po uzamknutí ladenie drží.
Krk by sa žišiel viac vypnúť ale je to tiež celkom OK.
Takže toľko sumár nastavení HDW. Poradte mi prečo nejde naladiť oktávu na hrubom E. Bude to treba riešiť len vyvŕtaním ďalšej dierky pre skrutku uchycujúcu kameň.
Pošlem prípadne nejake fotky ak by bol niekto príliš horlivý to vyriešiť.
Rady : zanes to majstrovy neprijímam  :)
« Posledná zmena: 08. Február , 2010, 15:49:47 od Bruthal guitar man » Zaznamenané

Aj napriek uletenému avataru som citlivý gitarista :)
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #128 kedy: 08. Február , 2010, 15:59:25 »

.....bodli by fotky.....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #129 kedy: 08. Február , 2010, 16:18:21 »

Pricin moze byt viac, kamene si vymienal medzi sebou? akurat teraz som bral kupoval saddles a mam ich ocislovane tak, ze zospodu su vyryte cisla ee=1 ha=2 gd=3. tiez mam aj lo trs II

Ak si kamene vymienal medzi sebou tak sa necuduj, ze nejde doladit oktava




 
Zaznamenané

Bruthal guitar man
nováčik
*
Príspevkov: 42



« Odpoveď #130 kedy: 08. Február , 2010, 16:24:26 »

Pricin moze byt viac, kamene si vymienal medzi sebou? akurat teraz som bral kupoval saddles a mam ich ocislovane tak, ze zospodu su vyryte cisla ee=1 ha=2 gd=3. tiez mam aj lo trs II

Ak si kamene vymienal medzi sebou tak sa necuduj, ze nejde doladit oktava

počuj vyznáš sa  v tom dobre? som ZM.
Kamene musia byť nesprávne dané. Menil som ich medzi sebou ale není tam nič vyrazené tak neviem ako majú presne ísť. Na troch je ten výčnelok rozlišných rozmerov (výška).
Čo sa táka toho nového otvoru tak to je čistá blbosť-je to nerealne lebo tým pádom by noha z kamena bránila zasúvaniu flozdu do tela gitary. Problém musia byť tie kamene. Ako ích mám dať?

Zaznamenané

Aj napriek uletenému avataru som citlivý gitarista :)
Bruthal guitar man
nováčik
*
Príspevkov: 42



« Odpoveď #131 kedy: 08. Február , 2010, 22:01:34 »

nikto nič? nikto nevie ako treba dat kamene do FR?
Zaznamenané

Aj napriek uletenému avataru som citlivý gitarista :)
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #132 kedy: 09. Február , 2010, 01:24:09 »

moze byt, skusim vyhrabat nejake starsie E-cko z 11-iek a natiahnut ju tam
Ak ladíš do C odporučil by som 12 až 13tky, podľa toho ako sa ti lepšie hrá.   Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #133 kedy: 09. Február , 2010, 10:55:23 »

nikto nič? nikto nevie ako treba dat kamene do FR?

vsak kamene kopiruju predovsetkym radius krku, cize 2 najvyssie do stredu. a krajne su bud rovnake alebo mozno este tie co su na hrubsie struny maju hrubsi zarez na strunu. ale mozu byt aj rovnake. ci je v tom nejaka ina veda este ?
Zaznamenané
Bruthal guitar man
nováčik
*
Príspevkov: 42



« Odpoveď #134 kedy: 09. Február , 2010, 11:38:49 »

vsak kamene kopiruju predovsetkym radius krku, cize 2 najvyssie do stredu. a krajne su bud rovnake alebo mozno este tie co su na hrubsie struny maju hrubsi zarez na strunu. ale mozu byt aj rovnake. ci je v tom nejaka ina veda este ?

nie, len som to chcel potvrdit aby som to potom zase nemusel znova rozoberat. je s tým vela roboty. inac uz to mam urobene a ladenie drzi 100%.paradicka...
Zaznamenané

Aj napriek uletenému avataru som citlivý gitarista :)
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.