Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
02. Október , 2024, 23:28:47
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ladenie oktáv  (Prečítané 46633 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #45 kedy: 13. August , 2009, 09:29:05 »

...narp ked som zahral prazdnu strunu a flazolet na 12 polohe..tak to ladilo...

to bude ladit vzdy - to je fyzika

...ale ked som zahral ton na 12 polohe tak to neladilo..to tak ma byt?..

mas rozstelovane oktavy. ako to ? nemal si to u kohosi na dostelovani ?
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #46 kedy: 13. August , 2009, 12:04:18 »

to bude ladit vzdy - to je fyzika

mas rozstelovane oktavy. ako to ? nemal si to u kohosi na dostelovani ?
mal som to u nojzera kompletne preprazcovane...neviem preco su tie oktavy take...a ako mam teda postupovat?...zahrat prazdu strunu napr e..a potom zahrat ton na 12 prazci a ladit kym nebude rovnaky?
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #47 kedy: 13. August , 2009, 12:06:22 »

mal som to u nojzera kompletne preprazcovane...neviem preco su tie oktavy take...a ako mam teda postupovat?...zahrat prazdu strunu napr e..a potom zahrat ton na 12 prazci a ladit kym nebude rovnaky?
ano, ale ladit na kobylke, nie ladiacou mechanikou :)
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #48 kedy: 13. August , 2009, 12:17:42 »

ano, ale ladit na kobylke, nie ladiacou mechanikou :)
nato som prisiel..cize s flazoletom to nema nic spolocne?...
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #49 kedy: 13. August , 2009, 12:20:43 »

Odporúčam to ladiť s flažoletom nad 19 pražcom plus zahratím 19. pražca. Je to presnejšie
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #50 kedy: 13. August , 2009, 12:24:51 »

Odporúčam to ladiť s flažoletom nad 19 pražcom plus zahratím 19. pražca. Je to presnejšie

to je kompromisna poloha. je malo gitar, ktore toto ustoja presne a malo gitaristov, ktory ocenia naladeie na 19 prazci :) . ale je pravda, ze referencne mrknut aj tam sa moze siknut :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #51 kedy: 13. August , 2009, 12:25:37 »

nato som prisiel..cize s flazoletom to nema nic spolocne?...

ten flazolet mas ako referencny ton k tej oktave na 12tom. ten flazolet je totiz fyzykalne vzdy presny, preto sa to s nim porovnava.
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #52 kedy: 13. August , 2009, 12:26:54 »

to je kompromisna poloha. je malo gitar, ktore toto ustoja presne a malo gitaristov, ktory ocenia naladeie na 19 prazci :) . ale je pravda, ze referencne mrknut aj tam sa moze siknut :)

No hej ale občas to pekne ladí na 12. ale vyššie to lieta o pár centov. Ja to mám rád presne tak som chcel len poradiť, že ked už sa s tým drbká tak môže aj presnejšie  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #53 kedy: 13. August , 2009, 12:27:24 »

mal som to u nojzera kompletne preprazcovane...neviem preco su tie oktavy take...a ako mam teda postupovat?...zahrat prazdu strunu napr e..a potom zahrat ton na 12 prazci a ladit kym nebude rovnaky?

hlavne ak je to starsia gitara, na ktorej sa mozno dlhsie nehralo a teraz este navyse cerstvo preprazcovana, moze nejaky ten cas trvat, kym zmiznu pochybnosti typu "ladi to uplne presne ? ". samozrejme za predpokladu, ze je vsetko osadene spravne, co u Nojzera verim, ze hej...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #54 kedy: 13. August , 2009, 12:27:52 »

nato som prisiel..cize s flazoletom to nema nic spolocne?...
ma, ked to budes mat zostelovane a naladene, tak flazolet nad 12. prazcom bude totozny s tonom na 12. prazci
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #55 kedy: 13. August , 2009, 12:29:09 »

hlavne ak je to starsia gitara, na ktorej sa mozno dlhsie nehralo a teraz este navyse cerstvo preprazcovana, moze nejaky ten cas trvat, kym zmiznu pochybnosti typu "ladi to uplne presne ? ". samozrejme za predpokladu, ze je vsetko osadene spravne, co u Nojzera verim, ze hej...
ok..idem nato...cize s vyskou strun napr nemam babrat?
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #56 kedy: 13. August , 2009, 12:29:25 »

No hej ale občas to pekne ladí na 12. ale vyššie to lieta o pár centov. Ja to mám rád presne tak som chcel len poradiť, že ked už sa s tým drbká tak môže aj presnejšie  Na zdravie!

ale ano - suhlasim... len ako vravim, ta 19ta poloha je uz komprimis, neni to interval nasobku, je to uz vysoka poloha, cize aj dohmat tam zohrava rolu, atd, atd... kludne sa moze stat, ze na 19tom to bude sediet presne, ale gitara bude ladit horsie, ako ked to bude sediet na 12tom presne a na 19tom len trochu...
« Posledná zmena: 13. August , 2009, 12:31:37 od rastis » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #57 kedy: 13. August , 2009, 12:30:43 »

ok..idem nato...cize s vyskou strun napr nemam babrat?

najprv si sprav vysku strun v ramci pohodlia, vkusu a zvukovo-hernych zalezitosti, potom dosteluj oktavy... just nenapisem, ako presne, lebo som to tu uz pisal asi tak 10001x...
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #58 kedy: 13. August , 2009, 12:31:09 »

ale ano - suhlasim... len ako vravim, ta 19ta poloha je uz komprimis, neni to interval nasobku, je to uz vysoka poloha, cize aj dohmat tam zohrava rolu, atd, atd... kludne sa moze stat, ze na 19tom to bude sediet presne, ale gitara bude ladit horsie, ako ked to bude sediet na 12tom a na 19tom len trochu...


Áno máš pravdu, napr na jednej gitare mi to ide presne, ale je to už velká alchýmia, a ako si napísal je to o kompromisoch a malé odchylky naozaj nevadia  Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #59 kedy: 13. August , 2009, 12:31:56 »

ok..idem nato...cize s vyskou strun napr nemam babrat?
ako pise rastis, oktavy steluj az nakoniec, pokial si si isty prehnutim krku, dohmatom..
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.