Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 17:41:49
Strán: 1 ... 8 9 [10] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ladenie oktáv  (Prečítané 45815 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #135 kedy: 09. Máj , 2010, 17:00:07 »

nazdar ja mam takyto problem...tiez nemam rad nizko struny a hram v "C"...mal som naladene oktavy vsetko bolo super..teraz som ale vymenil struny take ako tam boli 0,11 hybridy a su omnoho volnojsie ako boli predtym...uz som skusal vsetko mozne aj tremolo som daval hore dolu a stale je to tak...oktavy su naladene vsetko pekne ladi az na takyto mensi nedostatok :D...Gitara Ibanez GRG 170DX,,, co by som mal urobit??? Pomoooc! Pomoooc! Pomoooc!     
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #136 kedy: 09. Máj , 2010, 17:06:08 »

ladíš do C a máš 11 hybridy?  Je mi do plaču
Zaznamenané
Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #137 kedy: 09. Máj , 2010, 17:16:15 »

ladíš do C a máš 11 hybridy?  Je mi do plaču


doteraz mi to vzdy stacilo a dobre sa mi hralo..lenze teraz citim ze je to blato predtym som to necitil  :D :D :D Je mi do plaču
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #138 kedy: 09. Máj , 2010, 17:32:31 »

neviem sice čo si hral, ale to sa ti tie plandajúce struny museli zamotať okolo krku  Bavím sa skvele

ja dávam 13-62 do céčka, a minimálne hrubé éčko mi je stále málo
Zaznamenané
Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #139 kedy: 09. Máj , 2010, 19:20:42 »

neviem sice čo si hral, ale to sa ti tie plandajúce struny museli zamotať okolo krku  Bavím sa skvele

ja dávam 13-62 do céčka, a minimálne hrubé éčko mi je stále málo

ja som ich mal pomerne dost vysoko takze to bola pohoda...no tak to hej 0,62 na ecku to uz je mesko ...  Je to frajer Je to frajer
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #140 kedy: 13. November , 2019, 15:46:45 »

Zdravim, no je to uz 9 rokov od posledneho prispevku, ale snad to niekto objavi. Snazim sa naladit oktavy na mojej 8 strunnej Schecter. Viem ako na to, ale mam problem. Ton na 12 prazci je stale vysoky, ale ja uz nemam kam dalej posunut. Kamen je uz posunuty najviac ako sa da, aj pruzinu som dal prec, aby som mohol ist co najdalej, ale stale je to malo a ton je vysoky. Co mam robit? Ma na toto ladenie vplyv aj vyska strun a hrubka? Gitaru mam podladenu o pol tona, pouzivam .10
Vdaka za rady.
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #141 kedy: 13. November , 2019, 17:37:07 »

Zdravim, no je to uz 9 rokov od posledneho prispevku, ale snad to niekto objavi. Snazim sa naladit oktavy na mojej 8 strunnej Schecter. Viem ako na to, ale mam problem. Ton na 12 prazci je stale vysoky, ale ja uz nemam kam dalej posunut. Kamen je uz posunuty najviac ako sa da, aj pruzinu som dal prec, aby som mohol ist co najdalej, ale stale je to malo a ton je vysoky. Co mam robit? Ma na toto ladenie vplyv aj vyska strun a hrubka? Gitaru mam podladenu o pol tona, pouzivam .10
Vdaka za rady.

Nejaký malý vplyv (asi zanedbateľný) môže mať prehnutie krku. Ale to je jedno. Situáciu vyrieši posunutý nultý pražec na danej strune - ak je problém s ladením citeľný. Nie som znalec a nemám osobnú skúsenosť, ale viem, že takto sa to dá ojebabrať.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #142 kedy: 16. November , 2019, 23:20:30 »

ak je to tak na všetkých (alebo teda viacerých strunách), tak je to prúser. Asi je kobyla zle vymeraná a bolo by fajn ju celú posunúť.  Popiskujem si
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #143 kedy: 19. November , 2019, 14:46:03 »

Mal som podobny problem. Chcel som dat na svoju gitaru co najhrubsie struny, ale pri hrubke spodneho E 0.60 mi gitara prestala intonovat na danej strune aj pri nastaveni kamena uplne nadoraz. Natiahol som sadu s hrubym E 0.52 a struna ladi, hoci si nemozem dovolit podladit pri zachovani pnutia.  Neviem

Takze, ano mam empiricky dokaz, ze na intonaciu vplyva aj hrubka struny.
Pomoze jedine posunut celu kobylku dozadu, alebo znizit hrubku strun, ktore nechcu intonovat.
« Posledná zmena: 19. November , 2019, 15:36:25 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Strán: 1 ... 8 9 [10] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.