Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 05:41:36
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bob dylan  (Prečítané 5276 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 01. Máj , 2006, 23:18:09 »

-Pocuval som nedavno tohto countristu/folkistu a hoci to neni moj styl, tak jeho tvorba sa mi zda velmo dobra a to obcas aj po gitarovej stranke. Neviem sice s kym hraval, ale urcite to bol/i kvalitny/i gitarista/i.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 01. Máj , 2006, 23:26:52 »

Bob Dylan ma zopar uzasnych albumov a potom dlhe dlhe obdobie strasnej nudy. Vrchol jeho tvorby je Highway 61 revisited, Subterranean Homesick Blues a Blonde on Blonde. Tieto odporucam.. plus vystupenie Woodstock v 94tom. Hlavne jeho texty su skvele, muzika je tam len ako doprovod..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. Máj , 2006, 14:15:10 »

Ja som cez vikend tiez vo svojej kope cedeciek objavil nejaku vyberovku od neho a bol som fakt poteseny. Jednoducha gitarka, fakt skvele texty, super feelingovy spev. No parada  B)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 04. Máj , 2006, 10:05:32 »

Velka osobnost v dejnach hudby!! V Amerike sa vyucuje jeho tvorba v ramci poezie, ovplivnil mnozstvo kapiel a hudobnikov. Zaujimave je, ze niektore skupiny sa preslavili prerobenim jeho pesniciek a v tychto podaniach su znamejsie ako v povodnom. Napriklad kapela Hollies vydala cely album len s jeho pesnickami The Hollies - Sing Dylan.
Ako napisal Roberto, vrcholom jeho tvorby je album Highway 61 revisited a to hlavne preto, ze presiel z folku na folk-rock, zacal hrat na elektrickej gitare, co mu mnozstvo jeho fanusikov dlho nevedelo odpustit (mozno doteraz nevie).

Odporucam album The 30TH Anniversary Concert Celebration, je to z koncertu (vyslo aj DVD) a jeho pesnicky tam spievaju Stevie Wonder, Lou Reed, Tracy Chapman, Johny Cash, Ron Wood, Neil Young, Eric Clapton, George Harrison, Tom Petty a aj Bob :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 04. Máj , 2006, 13:54:41 »

Moc od neho nepoznam, ale mam ho celkom rad. Prijemna hudba na pocuvanie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
arpo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 162


« Odpoveď #5 kedy: 04. Máj , 2006, 16:44:39 »

Vela ludom sa nepaci jeho spev, teda ak sa to da nazvat spevom, ale mne to tam nejak sedi.
V podani Jimiho Hendrixa sa stala znamou jeho skladba All Long Watchtower, aj ked Hendrix ju nikdy nespieval celu, vraj si nevedel zapamatat text :)
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 02. Marec , 2010, 20:54:10 »

Legendárny hudobník Bob Dylan zavíta 9. júna 2010 do Bratislavy. Informáciu zverejnila webová stránka www.bobdylan.com, presné miesto ešte nie je známe.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 02. Marec , 2010, 21:03:15 »

Bude si este pamatat texty? Uz ma myslim cez 70.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #8 kedy: 02. Marec , 2010, 21:10:11 »

toto moze byt vcelku dost silny zazitok. som zvedavy kolko zapytaju za listky  Je mi do plaču
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 02. Marec , 2010, 21:11:26 »

Bude si este pamatat texty? Uz ma myslim cez 70.
Pri tom jeho hundravo-huhnavom speve aj tak nikto nerozumie čo spieva.
Zaznamenané
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #10 kedy: 25. Apríl , 2010, 13:18:35 »

Pozeral som na listky a najlacnejsi listok kde budem videt Boba asi ako mravca stoji 80 eur ;DJe sranda ze hudobnik ktory ma tolko penazi ze dokaze s nimi zasobit este 5 generacii jeho deti si pyta este tolko za koncert...
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #11 kedy: 25. Apríl , 2010, 13:21:25 »

Pozeral som na listky a najlacnejsi listok kde budem videt Boba asi ako mravca stoji 80 eur ;DJe sranda ze hudobnik ktory ma tolko penazi ze dokaze s nimi zasobit este 5 generacii jeho deti si pyta este tolko za koncert...
pochybujem ze to si pyta on, tak to nechodi
Zaznamenané
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #12 kedy: 25. Apríl , 2010, 13:30:31 »

Samozrejme ze to tak nechodi...Ale ved je to brutal ved tolko co stoji jeho najlacnejsi listok si nepytaju ani Metallica,Slayer,Anthrax a Megadeth dokopy
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #13 kedy: 25. Apríl , 2010, 15:28:37 »

Pozeral som na listky a najlacnejsi listok kde budem videt Boba asi ako mravca stoji 80 eur ;DJe sranda ze hudobnik ktory ma tolko penazi ze dokaze s nimi zasobit este 5 generacii jeho deti si pyta este tolko za koncert...
ceny skutocne svetove. Ja mam niekam pod podium a bol tusim okolo 120 
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 25. Apríl , 2010, 15:39:25 »

120 by som dal akurat tak rublov na neho a nie ze eur  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mufto
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 111



« Odpoveď #15 kedy: 25. Apríl , 2010, 15:46:11 »

tiez ma ta cena nasrala. za zvazenie stoji praha kde listky stoja od 40 do cca 80€
Zaznamenané

Live another day, fly a little higher, find another reason to stay...
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #16 kedy: 10. Jún , 2010, 13:44:55 »

vcera celkom bizarny koncert. Hrali 1h.45 min.

Prva hodina, rocknroll boogie, na jedno kopyto vsetky veci, kde som 2 x doslova bez prehanania zaspal !! Tmavy nijaky stage a mizerny zvuk; vzhladom k tomu co tam bolo za osadenie nebolo pozut zretelne ani jeden nastroj a to som sedel nedaleko pa.

O 21:00 sa nieco stalo a zrazu sa krasne vysvietil stage, do skvelej podoby vycistil zvuk, nabehlo tam sialene vela ludi k podiu a po stranach - vyzeralo to miestami ako komparz, lebo to bolo skoro az organizovane. Ludia zacali vstavat, vsetci tancovali,zacali hrat popici (sice nezname) ale nadupane skladby s driveom a napadmi, vsetci ozili; Dylan si to evidentne zacal uzivat. Doslova iny koncert, vyzeralo to ako happening z filmu.

Co sa tyka tech stranky. Dve gitary. Doprovod striedal strat / akutika / tele; isiel cez 65amps do 65amps 412 a fender tusim vibrolux s 212 fender. Druhy takisto fender kombo + 65amps kombo, namicovany mal ale tusim len fender. Ten hral na tele, nieco vitage co neviem co bolo, ale vyzeralo to ako potomok tele/exploreru, potom jeden alumisonic tele a krasny modry fender tele
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 10. Jún , 2010, 15:41:17 »

Starky sa proste dlho potreboval prebrat.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.