Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 14:00:04
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: lacny stratocaster  (Prečítané 8140 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #15 kedy: 02. Máj , 2006, 10:37:20 »

minule som hral v muzikeri na sx superstrata ála ibanez rg 2xhb, neviem cenu ale tuším okolo 6-7. gitara bola solídna, hralo sa na nej vežmi dobre, mala príjemný hrubší krk, v poho dohmat, v poho zvuk, proste za tú cenu na prvý oťuk dobrá gitka. predtým som hral na sx strate za 3999 tuším a to bolo zlé... ale yamaha alebo cort by v tejto cene mali byť fajn a je tam aj nejaká tá psychologická záruka značky. ak by si mal možnosť naraziť na lacný washburn, tiež určite vyskúšaj, jeden lacný washburn strat som mal a bol výborný - išiel preč za smiešnych 4tis...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 02. Máj , 2006, 10:45:53 »

ja som dnes nasiel 1980 fernandez strata za 280$, S S H + dobre tremolo.. no nekup to!
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
jimmi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 82



« Odpoveď #17 kedy: 02. Máj , 2006, 10:48:47 »

ja som si kupil strakaca od firmy stagg.ked som skusal gitarky tak moje hodnotenie bolo dimavery=-2 sx=1 behringer=3 stagg=8,5 a mal som moznot vyskusat aj fender strakac ktory ma kamos ale neak sa mi zvuk nepaci asi si vybral zly kusok takze treba skusat kus od kusu su tie vlastnosti ine
Zaznamenané

Rock & Roll ain´t noise pollution
ROCK & ROLL ain´t gonna die.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #18 kedy: 02. Máj , 2006, 12:33:50 »

ok dik, asi to preskusam rad radom
Zaznamenané
gadge
nováčik
*
Príspevkov: 21



« Odpoveď #19 kedy: 02. Máj , 2006, 13:02:56 »

prečo sa nepozrieš aj po nejakých výrobcoch ako je Fokus, brutálne napodobeniny do 10 litrov,
ináč ak by si dal aj viac(tak o 1000,-)tak sa nič nestane, náš gitarista má za 11litrov Ibanez-u(má aj zámky, páčku) a ty sa serieš so Stratocasterom, mne sa nepáči už ten názov:sick: , ale tvoja vec
www.guitars-fokus.com
http://www.madamusic.sk/sindex.php?kateg=1&akc=kateg           -    pozeraj to nižšie
Beeee
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #20 kedy: 02. Máj , 2006, 13:53:54 »

gadge: jj moja vec :) btw Ibanez nechcem a fokusky som davnejsie pozeral ale teda tie straty sa mi nepacili, a hlavne hmatnik
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #21 kedy: 02. Máj , 2006, 13:59:39 »

gadge napísal:
Citácia
prečo sa nepozrieš aj po nejakých výrobcoch ako je Fokus, brutálne napodobeniny do 10 litrov,
ináč ak by si dal aj viac(tak o 1000,-)tak sa nič nestane, náš gitarista má za 11litrov Ibanez-u(má aj zámky, páčku) a ty sa serieš so Stratocasterom, mne sa nepáči už ten názov:sick: , ale tvoja vec
www.guitars-fokus.com
http://www.madamusic.sk/sindex.php?kateg=1&akc=kateg           -    pozeraj to nižšie
Beeee


:woohoo:    

:lol: Beeee
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 02. Máj , 2006, 14:15:24 »

gadge napísal:
Citácia
prečo sa nepozrieš aj po nejakých výrobcoch ako je Fokus, brutálne napodobeniny do 10 litrov,
ináč ak by si dal aj viac(tak o 1000,-)tak sa nič nestane, náš gitarista má za 11litrov Ibanez-u(má aj zámky, páčku) a ty sa serieš so Stratocasterom, mne sa nepáči už ten názov:sick: , ale tvoja vec
www.guitars-fokus.com
http://www.madamusic.sk/sindex.php?kateg=1&akc=kateg           -    pozeraj to nižšie
Beeee


ha ha ha  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

ty is teda fras ....
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #23 kedy: 02. Máj , 2006, 14:22:15 »

Keby som mal kupoval Strat do 10000,-, tak by som porozmyslal na tymito moznostami:
- ebay (dobry vyber, ale nie je moznost odkusania, ceny super, najma Tokai a Greco je skvela volba)
- obchod (da sa vybrat nastroj, ktory je OK, ale mozno s pomocou kamarata, ktory ma viacej skusenosti. Su na trhu znacky, ktore su sice Korea alebo Indonesia, ale hraju dobre)
- z druhej ruky (tuto sa da predpokladat, ze kupis lepsi nastroj za menej penazi, ale tiez je to o stasti a casu ktory minies
- dat si spravit (uz za 10000 sa da postavit Strat s pouzitim Korea hardware)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 02. Máj , 2006, 14:48:26 »

Len trosku viac dosetrit a mas z druhej ruky Fender made in Mexico a na tie ja nedam dopustit v pomere kvalita/vzhlad/cena. Prekutraj fender.cz, myslim, ze tie mexika sa tam vyskytuju celkom casto za rozumne peniaze. Mexico Fender je podla mna uz dost skok od vsetkych tych noname a poloname gitar.

ebay a Tokai, Fernandez a podobny japonci moze byt dobra volba. Alebo ti japonci od Matsumoku vyrabali pod vela znackami casto mimoriadne vydarene gitary. Ale casto aj uplne lacne sunty, cize to je vsetko na osobnu skusenost.

A takisto si myslim, ze nic nepokazis nejakou vyssou seriou Squier - tie okolo 10 litrov co sa predavaju byvaju vacsinou dost slusne. Alebo znovu ebay a stary Squier 80-te roky made in Japan - tie su casto povazovane za lepsie, ako Fendre co sa v 80-tych rokoch vyrabali popri nich v USA.

Ja som kedysi vlastnil Stratocaster Fenix - Korea, ale podla mna velmi dobra gitara. Nejake nastroje Fenix som videl pred par rokmi na veltrhu vo Frankfurte a vyzerali vsetky velmi dobre. Ale tu sa s nimi asi tazko stretnut.

Z tuna zohnatelnych znaciek na mna velmi dobre posobia gitary Cort.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 03. Máj , 2006, 17:33:03 »

Sa tu predaval Squier Strat made in China, v inzeratoch za 4900,- - Arpo ho tusim predaval - Rosewood, 2x SC, 1xHB, inakklasika Strat, velka hlava. Povodne to nebol Squier z tych najnnizsich modelov, ale tych lepsich - pekne logo, pekne zacistene prazce, celkom prijekmy krk do ruky, pekny lak.

Kupil ho nas basak Ramon, tak som si na nom vcera zahral na skuske. Trochu lepsie by som si ho zosteloval, ale inak sympaticky stratocasterik. Spravne kovovy zvuk, nie prilis tenky. Na sucho hrala gitara trochu \"obhrublo\" a trochu hlastnejsie. Telo vyzeralo, ze je jelsa, 3 kusy, zvuk nasucho by tomu aj odpovedal. Povrch sunburst. Mohli si dat  vo firme trochu viac zalezat a vybrat podobnejsie kusy dreva, ale co uz.

Prepinac bol trochu nacaty a nebude dlho trvat, kym odide uplne. Potenciometre doveru tiez moc nebudili. Ale zase sa mi na pohlad lubili die-cast mechaniky.

HB bezny zvuk noname snimacu, nepiskla. SC bezny trochu hutnejsi zvuk noname singlu, menej tych najvrchnejsich vysok, piskali jak diva svina.

Celkovy dojem - gitara za 4900,- z druhej ruky 1000% ! Nova tipujem moze stat niekde okolo 10 litrov. Slabina su snimace, prepinac, potenciometre. Mne sa na gitare lubilo celkove spracovanie, zvuk gitary ako takej, vzhlad. Za tie peniaze moze byt...

Ale myslim, ze nez dat za takyto novy Squier 10 litrov, tak prisetrit a kupit starsie Mexico = vsetok HW o 2 triedy lepsi, lepsie snimace, kosteny nulty prazec... A myslim, ze aj lepsie tovarenske opracovanie, aj ked je pravda, ze momentalne nemam moc prehlad, ako vyzeraju gitary, co v tomto obdobi chrli Mexico.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #26 kedy: 03. Máj , 2006, 19:44:05 »

Mexico chrli,chrli ale za tie prachy nič moc.Davno su preč  časy starych dobrych \"mexičanov.\"
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 03. Máj , 2006, 20:44:28 »

Asi si pojdem dat po dlhom case exkurziu po shopoch, nech mam sajn, co ako vyzera...
Zaznamenané
arpo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 162


« Odpoveď #28 kedy: 04. Máj , 2006, 09:39:50 »

Rastis: Velmi pekne si zhodnotil \"moj\" strakac... Dufam, ze Ramonovi bude sluzit ...

Tiez sa priklanam k Fenderom Mexico, par som ich skusal a to nebolo tak davno, spravili na mna velmi dobry dojem. Dokonca mam pocit, ze vsetky co som skusal boli ok :huh:  Aj Andrej  Seban hra na mexicu Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.