Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Máj , 2024, 07:28:49
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampove kombo // Low - volume  (Prečítané 3292 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« kedy: 05. Máj , 2006, 15:33:11 »

locksmith napísal:
Citácia
moja lampova hlava zahadnej domacej konstrukcie hra ako dabel  a aj potichu. je to tak nejak vykumane, ze 50w hra v izbe tak, ze susedia ani nemusia bediet ze hram


Citam vselijake nazory, ze lampy potichu (hlavne v panelaku) nehraju , treba to mat vyhulene, aby sa pekne prejavil aj koncovy zosik a podobne. Potom sa dozviem, ze napr. locksmith (nielen on) ma zahadnu hlavu, co mu fajn hra aj potichu. tak pripiste dalsie skusenosti Žmurk

btw. ak ste citali temu Valbee, nemyslite si, ze som uz nacisto cvok Popiskujem si  ... len zbieram vsetky info a stale nie som rozhodnuty na konecny aparat :dry:  

... takze, ak mate skusenosti aj s lampami v domacnosti ( co by bol moj pripad ) ... sem s tym a tesim sa na rady Žmurk
 hadam aj take existuju a ani nemusia byt zahadnej vyroby Žmurk ... inak nejaky powerbrake asi k tomu neprichadza do uvahy, ked som videl tie ceny :blink:  ... ha ha ha
Zaznamenané

... all life is future to past ...
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #1 kedy: 05. Máj , 2006, 15:37:09 »

Kruspe, a rozmyslal si nad lampovym preampom ? nejaky rackovy? na sluchatka, do compu ,do veze. koncak s bednou mozes mat v skusobni.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #2 kedy: 05. Máj , 2006, 15:42:26 »

kruspe: napis tvoje financne moznosti- s tym asi treba zacat, nech sa moze zuzit okruh odporucani.
Zaznamenané

o-yep sro
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #3 kedy: 05. Máj , 2006, 15:55:41 »

co sa tyka mojej zahadnej hlavy zahadnej vyroby, tak roberto mal tusim nejaku teoriu ohladom toho ako to funguje. neviem ci je spravna ale mozno. davam si potom otazku preco sa tak tie hlavy bezne nerobia;)  takztiez si davam otazku ci nieje mozne ze ked sa to rozoberie, tak tak najdem tranzistorove skreslenie. ale to zrejme neprichadza do uvahy kvoli tomu ze to hra proste ako lampa, ci uz na cistom alebo na skreslenom zvuku. a hra to pekne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 05. Máj , 2006, 16:15:08 »

Je to stokrat omleta tema. STOKRAT ! Su aparaty, kde sa deje 100% skreslenia v preampe a uplne bezproblemov hraju aj uplne potichu. A su aparaty, kde sa na zvuku podielaju aj koncove lampy a tieto aparaty sice tiez mozu byt aj potichu, ale PORIADNE HRAJU AZ KED SA VYTOCIA. Nie su v tom ziadne zahady, ani nezname teorie.

Preco sa nerobia iba zosilovace, ktore hraju uz potichu na 100% ? Pretoze jednoducho skreslenie koncovych lamp je ine, ako predzosilovacovych a TIEZ MA SVOJE NEPREKONATELNE CARO. Ono aj tie aparaty, co skresluju preampom a hraju \"dokonale\" uz potichu, tak ked sa poriadne vytocia, tiez ESTE OZIJU a potom svet tras sa !

A presne za tymto ucelom existuju tie power breaky, aby ucinne a bez straty na kvalite zvuku ten vykon riadne stisili. Necudo, ze tolko stoja. Si treba predstavit, ze co do toho leze (beznemu smrtelnikovi by to casto ustrelilo hlavu)...

Akykolvek lampovy aparat sa da pouzivat aj doma. Akurat niektore na ukor zvukovych moznosti. To je pripad klasickych Marshallov napriklad. Jedno z rieseni je potom okrem power breaku kupit nejaky najlepsie lampovy nakopavac, aby sa to co najviac nakopalo uz na vstupe a nemuselo sa to vytacat na koncaku.

V kazdom pripade nekompromisny zabijacky zvuk \"ako z CD-cka\" sa v domacich podmienkach na poticho da dosiahnut asi iba digitalnou simulaciou (Line6 ... ...).

Toto je napriklad zvuk, ktory ma v poslednej dobe dost dostal a ktory tak lahko doma nikto nevyzmyka...

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/exodus.mp3
« Posledná zmena: 09. Január , 2007, 20:19:23 od Martinlm » Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #5 kedy: 05. Máj , 2006, 16:15:28 »

5o napísal:
Citácia
Kruspe, a rozmyslal si nad lampovym preampom ? nejaky rackovy? na sluchatka, do compu ,do veze. koncak s bednou mozes mat v skusobni.


Nie,nie,...nad tym som nerozmyslal, kua, dalsia moznost, uz ma vystreee :blink:  ... ako to tak cca moze hrat co sa kvality zvuku tyka ??.. na sluchatka asi ee, a cez comp, alebo vezu to asi nebude tiez nic moc? :dry:  ci hej ? ... a skusobnu nemam, bo zatial nehram v kapelke ziadnej... a tie fin. moznosti ?... do aparatu by som tak mienil investovat takych 15 papierov asi, potom nejaky delay tiez do slucky.
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #6 kedy: 05. Máj , 2006, 16:47:00 »

rastis napísal:
Citácia
Je to stokrat omleta tema.
 - SORRY

Citácia
Akykolvek lampovy aparat sa da pouzivat aj doma. Akurat niektore na ukor zvukovych moznosti. To je pripad klasickych Marshallov napriklad. Jedno z rieseni je potom okrem power breaku kupit nejaky najlepsie lampovy nakopavac, aby sa to co najviac nakopalo uz na vstupe a nemuselo sa to vytacat na koncaku.
- Lampovy nakopavac sa mysli, nejaky lampovy preamp co sa zapoji kam Huh! do returnu ? a to sa v akych cenach asi pohybujeme + nejake konkretnejsie modely Huh! a ako velmi by ma to priblizilo aj potichu CD-eckovemu zvuku doma ? a ako sa da zistit, ktore modely skresluje prevazne v preampe a ktore hlavne v koncaku?..v tom nemam nejako jasno este
:dry:
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 05. Máj , 2006, 17:03:55 »

Kruspe napísal:
Citácia
do aparatu by som tak mienil investovat takych 15 papierov asi, potom nejaky delay tiez do slucky.


V Brne potom nieco pohladaj. Urcite za tie peniaze zozenies Laney LC-30. Tak si ho pred tym poriadne vyskusaj, ci sa ti paci a vybavene.
Zaznamenané

Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #8 kedy: 05. Máj , 2006, 17:49:40 »

martinlm napísal:
Citácia

V Brne potom nieco pohladaj. Urcite za tie peniaze zozenies Laney LC-30. Tak si ho pred tym poriadne vyskusaj, ci sa ti paci a vybavene.


jj, uz sa neviem dockat, to bude velky krok, resp. vela mi to napovie, nie len teoretizovat, ale aspon sa vela dozvedam vselico takto , to som rad Žmurk
Zaznamenané

... all life is future to past ...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 05. Máj , 2006, 19:17:34 »

Kruspe - nemusis sa ospravedlnovat Žmurk

\"Nakopavacom\" sa mysli nieco ako \"buster\" medzi gitarou a aparatom. Ale nie klasicky skreslovac (distortion, overdrive), ale krabicka, ktora iba poriadne zosilni zvuk gitary, ale inak zachova povodny charakter zvuku aparatu. Pouziva sa to, ak ma aparat trebars dobry zvuk, ale malo skreslenia (niektore starsie vintage aparaty...), alebo pokial ide o aparat, ktory na skreslenie potrebuje vytocit koncak a chce sa z neho vymackat dobre skreslenie uz potichu. Nie je to preamp, ale akoby iba jeden stupen v preampe.

Tuto sa kecalo o nakopavaci:

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=35045&catid=33
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #10 kedy: 05. Máj , 2006, 21:55:47 »

rastis napísal:
Citácia
Kruspe - nemusis sa ospravedlnovat Žmurk

\"Nakopavacom\" sa mysli nieco ako \"buster\" medzi gitarou a aparatom. Ale nie klasicky skreslovac (distortion, overdrive), ale krabicka, ktora iba poriadne zosilni zvuk gitary, ale inak zachova povodny charakter zvuku aparatu. Pouziva sa to, ak ma aparat trebars dobry zvuk, ale malo skreslenia (niektore starsie vintage aparaty...), alebo pokial ide o aparat, ktory na skreslenie potrebuje vytocit koncak a chce sa z neho vymackat dobre skreslenie uz potichu. Nie je to preamp, ale akoby iba jeden stupen v preampe.


MHM, dobre dik za info, ten nakopavac sa mi zacina pozdavat... no a cim dalej, tym viac zacinam prenikat hlbsie a hlbsie do tajov lamp a podobnych veciciek  B)  thx a lot, inak aj ten link co si mi prihodil je celkom k veci, vyzera to zaujimavo  Ja som čert.. uz aj pozeram :woohoo:
Zaznamenané

... all life is future to past ...
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 06. Máj , 2006, 19:03:38 »

rastis napísal:
Citácia

A presne za tymto ucelom existuju tie power breaky, aby ucinne a bez straty na kvalite zvuku ten vykon riadne stisili.


Ono bez straty to uplne nejde, cim viac sa to tlmi, tak tym viac sa \"narusuje\" zvuk aparatu. V ziadnom pripade nekupovat Marshall Powerbrake, ten je zo vsetkych najhorsi.


Citácia
Akykolvek lampovy aparat sa da pouzivat aj doma. Akurat niektore na ukor zvukovych moznosti. To je pripad klasickych Marshallov napriklad. Jedno z rieseni je potom okrem power breaku kupit nejaky najlepsie lampovy nakopavac, aby sa to co najviac nakopalo uz na vstupe a nemuselo sa to vytacat na koncaku.


Presne moj pripad, odporucam najma Tubedriver od Prosounda, ktory si neviem vynachvalit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #12 kedy: 07. Máj , 2006, 10:10:20 »

pridal by ten tubedriver na zvuku, ak by som ho zapojil za skreslovaciu slapku do tranzistoroveho aparatu?? rozmyslam ci by sa mi to oplatilo kupit, lebo cena je velmi lakava...Smútim
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 07. Máj , 2006, 10:19:39 »

Doda tomu zvuku trosku lampovy charakter, mozes ho skusit dat aj pred aj za skreslovaci pedal. Ja ho davam vacsinou za, ale najradsej, pokial sa da, overdrive pedale nepouzivam.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #14 kedy: 07. Máj , 2006, 11:02:46 »

prog: ...aku elektronku ta slapka obsahuje?
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 07. Máj , 2006, 11:07:57 »

Je tam JJ ECC83. Ak mas tranzistorovy aparat, myslim, ze by Ti ten Tubedriver velmi pomohol, ak mu chces dodat lampoveho charakteru.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 22 otázok.