Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 10:04:39
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poradte (lubovu) gitaru pre zaciatocnika  (Prečítané 4647 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
fidorka
nováčik
*
Príspevkov: 7


« kedy: 07. Máj , 2006, 09:02:58 »

Takze, pred asi 2 tyzdnami som sem posielal thread so zapojenim gitary (Jolana). To ze nebola pocut na linkovom vstupe, iba na mikrofonovom, je pre snimace, maju velmi slaby vystup. Ako mi poradil jeden odbornik tak lepsie asi bude kupit novu gitaru ako vymienat snimace na tejto. Takze tuto si necham na cvicenie iba tak bez komba a ked sa naucim ako tak hrat, si kupim nejaku novu. Chcel by som vsak pocut vase nazory na tieto gitary:
-Znacka Fokus vseobecne, bol mi odporucany model Fokus SG-10, vraj je to velmi dobra gitara, ma siroku skalu zvukov.
-Ibanez AG75
-Vintage V100 (Les Paul)
Tie posledne 2 som si vyberal len podla dizajnu, pacia sa mi Les Paul a lubove gitary. K tej Fokus SG-10, som trochu nedovercivy ku gitare za 8t, pocul som ze taka slusna by mala byt aspon za 10+, kedze by som rad aby kvalitativne nejaky cas uspokojila moje naroky.
Inac by to malo byt na hudbu stylu Oasis a pod, ziadne AC/DC ani nic take. Videl som ich (oasis) pouzivat lubove a les paul modely, aj preto som sa zameral na tieto. Mimochodom, hra lubovka lepsie akusticky ako klasicka elektricka? Aby som nemusel kupovat gitaru hned aj s kombom.
Mozete mi dat aj vase tipy, ale max do tych 13t.

Naposledy upravil fidorka, : 07.05.2006 o 10:19

Naposledy upravil martinlm, : 07.05.2006 o 12:43
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 07. Máj , 2006, 10:43:09 »

precitaj si tieto diskusie
http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=40266&catid=26
http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=39536&catid=26
http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=39263&catid=26
http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=27028&catid=26
http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=25607&catid=26

myslim ze tam najdes par nazorov ktore by ti mohli pomoct, presiel som okom len tak prve dve strany tem v gitarach, myslim ze na dalsich najdes este nejake temy.skus to precitat a potom sa popytat dalej.vela nazorov tu uz na tuto temu padlo.

Naposledy upravil martinlm, : 07.05.2006 o 12:44
Zaznamenané

o-yep sro
fidorka
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #2 kedy: 07. Máj , 2006, 10:52:39 »

jj tie odkazy som si uz pozrel, ale nenasiel som tam odpovede na vsetky otazky. Najma co sa tyka lubovych gitar a tiez aka by bola dobra na oasis-ovsku hudbu.

Naposledy upravil fidorka, : 07.05.2006 o 11:53

Naposledy upravil martinlm, : 07.05.2006 o 12:44
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 07. Máj , 2006, 14:43:54 »

Hlavne sa musis rozhodnut, aku to teda chces gitaru. Lubova, pololubova a masivna el. gitara je dost rozdiel. Podla mojho nazoru je najuniverzalnejsia masivna gitara. Mozes na nej hrat od blues cez jazz az po metal. Kdezto tie lubove a pololubove su vhodne ak tak na blues a jazz, pololubova mozno este trochu na nejaky starodavnejsi rock/hard rock.

Oasis podla mna nie je kapela, ktora to ma zalozene na gitarovom zvuku, takze podla toho by som sa pri vybere nastroja neorientoval. A hlavne oni aj live a urcite aj pri nahravani pouzivali vela typov gitar, aj masivne a aj ine...

A uz vobec neries, ako to bude hrat nasucho. El. gitara je urcena na hranie cez zosilovac a ci nejaky typ hra nasucho hlastnejsie ako iny, nie je podstatne.

Naposledy upravil rastis, : 07.05.2006 o 15:45
Zaznamenané
fidorka
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #4 kedy: 07. Máj , 2006, 14:55:02 »

No tak podla tvojich rad mi to pride na ten Les Paul, popr. ten Fokus SG 10. Len teraz ktory???
Mate niekto skusenosti s tym Vintage V100? Napr. na harmony-central ho hodnotia celkom dobre. Alebo nejaky Les Paul od Fokus-u? Vcera som videl jeden za 14t.
Samo ze pred kupou si gitaru vypocujem, ale chcel by som predtym nejakych uzsich kandidatov a pocut vase skusenosti.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 07. Máj , 2006, 14:58:16 »

Ja osobne s gitarami Fokus nemam skusenosti, takze vobec neviem, co za tie ceny ponukaju. Svoj nazor na tie gitary povedal Doktor v jednej z tych vylinkovanych tem, a nemam dovod o tom nejak pochybovat.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 07. Máj , 2006, 15:08:15 »

Tie Les Pauly od Vintage sú výborné. Sám Henry Tóth je z nich úplne hotový, že hrajú tak dobre ako Gibsony a sustain majú vynikajúci. Nie je čo váhať. Sám som ich videl a počul.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 07. Máj , 2006, 15:50:35 »

rastis napísal:
Citácia
Hlavne sa musis rozhodnut, aku to teda chces gitaru. Lubova, pololubova a masivna el. gitara je dost rozdiel. Podla mojho nazoru je najuniverzalnejsia masivna gitara. Mozes na nej hrat od blues cez jazz az po metal. Kdezto tie lubove a pololubove su vhodne ak tak na blues a jazz, pololubova mozno este trochu na nejaky starodavnejsi rock/hard rock.


Neviem, podla mna su zas vsestrannejsie pololubovky ako ES335. Na nich zahras vsetky zanre od rock n rollu, cez rockabilly, aj country, cez blues, jazz, jazzrock az po rock a hardrock. Okrem moderneho rocku a metalu vsetko. AKurat si na nich treba zvyknut na inu odozvu a bohatsi dreveny ton.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 07. Máj , 2006, 15:52:05 »

pitu napísal:
Citácia
Tie Les Pauly od Vintage sú výborné. Sám Henry Tóth je z nich úplne hotový, že hrajú tak dobre ako Gibsony a sustain majú vynikajúci. Nie je čo váhať. Sám som ich videl a počul.


To ano, aj pololubovky co robia su za svioju cenu najlepsie co dostat podla mna. Lenze sa obavam, ze za chvilu pojdu terajsie uvadzacie ceny hore a kvalita dole, akonahle sa uchytia.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 07. Máj , 2006, 16:21:36 »

progrocker napísal:
Citácia
...Okrem moderneho rocku a metalu vsetko. ...


Vsak prave, kdezto na masivnej gitare sa da pohrat uplne vsetko. Mne pride pololubovka dost specificky nastroj pre niekoho, kto presne hlada a dokaze ocenit to, co tieto gitary ponukaju...

Inak tie Vintage gitary sa tu vobec seriozne predavaju ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 07. Máj , 2006, 17:43:44 »

Podla mna ES335 celkom dobre napodobi trebars Les Paul a zahra bez problemov prakticky vsetko co on, ale Les Paul ju nahradi tazsie, preto sa mi zda vsestrannejsia. Len tieto gitary su podla mna su \"narocnejsie\" na aparat, pretoze ten im musi vediet zvyraznit ich prednosti.

Ohladom tych Vintage, neviem, maju sa tusim kazdu chvilu dostat do maloobchodneho predaja v Made. Co sa tyka ich vypracovania a zvuku nasucho, tak absolutne nemaju konkurenciu v ich cenovych relaciach. Les Paul som ale neskusal, iba kopiu ES335.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 07. Máj , 2006, 17:46:40 »

progrocker napísal:
Citácia
Podla mna ES335 celkom dobre napodobi trebars Les Paul a zahra bez problemov prakticky vsetko co on....


Pravda ak neuznavame a nepovazujeme za hudbu nic mladsie ako z roku 1979 ha ha ha
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 07. Máj , 2006, 17:51:44 »

podpasovka.
Zaznamenané

o-yep sro
fidorka
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #13 kedy: 08. Máj , 2006, 08:12:15 »

Tak to asi necham na priame porovnanie Vintage V100 vs Ibanez AG-75, obe maju vylozene v Made v Kosiciach. A ten, ktoreho zvuk sa mi bude pacit viac, si zoberiem.
Vdaka za vase nazory B)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 08. Máj , 2006, 09:06:37 »

fidorka napísal:
Citácia
Tak to asi necham na priame porovnanie Vintage V100 vs Ibanez AG-75, obe maju vylozene v Made v Kosiciach. A ten, ktoreho zvuk sa mi bude pacit viac, si zoberiem.
Vdaka za vase nazory B)
 A nezabudni aj na ostatne naležitosti,ktore tu o gitarach boli napisane.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.