Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 11:46:59
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jackson Rhoads Ex  (Prečítané 2570 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Skolnick
nováčik
*
Príspevkov: 15



« kedy: 09. Máj , 2006, 15:50:22 »

Čo hovoríte na túto gitarku?



Naposledy upravil martinlm, : 09.05.2006 o 17:36
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #1 kedy: 10. Máj , 2006, 09:26:23 »

trochu mi tam vadi to, ze tam je len jeden potak, a keby bola cierna, tak by bola podla mna krajsia;)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 10. Máj , 2006, 10:14:54 »

Naco by ti bol druhy? Myslis tonovu clonu? Ja ju rad vyuzivam, robi mi to podla mna celkom dobru zmenu skresleneho zvuku, ked ju trochu stiahnem, tak nie je taky agresivny, ale je o to viac tucny (Engl Thunder). Ale vela ludi ju myslim vobec nepouziva.
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 10. Máj , 2006, 10:16:05 »

podla mna je ta tonova clona dost zaujimava vec, ale mas pravdu, vela ludi to nevyuziva
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #4 kedy: 10. Máj , 2006, 11:35:27 »

Suhlasim, ze je to zaujima vecicka, dost sa s nou aj ja babrem, niekedy mozno zbytocne, ale je fajn, skoda nevyuzit ked uz ju mam, no nie... Žmurk
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 10. Máj , 2006, 11:41:18 »

Zalezi asi vela od aparatu, napriklad na Mesa Boogie sa mi z agresivnosti dalo ubrat malym znizenim hlasitosti na gitare. A na Engly robim podobnu vec tonovou clonou, akurat to nie je az take pekne.
Zaznamenané

skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #6 kedy: 10. Máj , 2006, 11:53:52 »

homar napísal:
Citácia
trochu mi tam vadi to, ze tam je len jeden potak


Mne sa to naopak paci. V jednoduchosti je krasa.B)
Zaznamenané
Skolnick
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #7 kedy: 10. Máj , 2006, 12:25:20 »

homar napísal:
Citácia
trochu mi tam vadi to, ze tam je len jeden potak, a keby bola cierna, tak by bola podla mna krajsia;)


Dobre, to akej farby by bola je vec estetiky, ale mňa zaujímal váš názor na jej kvality, svojho času to bola špičková gitara
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 10. Máj , 2006, 15:11:15 »

Nikdy v zivote som nevyuzil zvuk normalneho snimacu a klasicky zapojenej tonovej clony. Tonovou clonou sa podla mna zvuk iba kazi. Tonova clona bere zo zvuku vsetko, co je na nom zaujimave.

Tonova clona je zaujimava na skreslenom zvuku pri medzipolohach na stratocastery, ale nie tonova clona vsetkeho, ale iba jedneho zo snimacov (vlastne tak je to na beznom strate aj original zapojene).

Tonova clona je zaujimava na Les Paule pri medzipolohe snimacov zapojenych v protifaze, zase najlepsie tonova clona jedneho zo snimacov. A ked je na druhom snimaci tonova clona zaojena tak, aby uberala basy, potom sa da hovorit, ake uzasne veci sa s tonovou clonou daju robit.

Ale prznit zvuk, ze mu budem brat vysky a dekovatiet ho a \"hrat sa, ze uberam aparatu na agresii\"... pche B) ...

Momentalne mam na LP obe tonove clony nefunkcne a potaky su iba na ozdobu. Ale az budem mat nejaky dovod sa rypat v gitare, potom si tam vyriesim s tonovymi clonami nieco zaujimave... B)

Naspat ku gitare... Nuz neviem - 1 knoflik mi nevadi, ale co mi nesedi, ze ak su tam 2x HB, mne by viacej vyhovovalo, ak by tam bol klasicky prepinac, ako na LP, nie ten nozovy...

Skolnick - inak neviem, co chces k tej gitare pocut... Chces si ju kupit ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 10. Máj , 2006, 15:21:09 »

rastis napísal:
Citácia
Tonova clona je zaujimava na Les Paule pri medzipolohe snimacov zapojenych v protifaze, zase najlepsie tonova clona jedneho zo snimacov.
Ale prznit zvuk, ze mu budem brat vysky a dekovatiet ho a \"hrat sa, ze uberam aparatu na agresii\"... pche B) ...


Mozem potvrdit, ja mam na Les Paule snimace v protifaze a medzipoloha je velmi zaujimava pri hrani sa s tonovymi clonami. Ma to celkovo vtedy v medzipolohe takzy zvlastny nasalny zvuk, trosku ako hollowbody gitara, akurat ze je tichsi trochu ako v ostatnych polohach.

Ale s tym prznenim nesuhlasim, ja tonovu clonu dost vyuzivam, hlavne na kobylkovom snimaci. Na krkovom menej, ten mam na maxime stale. Hiwatt je strasne ostry aparat, takze sa zide obcas to trosku zmakcit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 10. Máj , 2006, 15:25:04 »

Jasne - je to hlavne vec vkusu.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 10. Máj , 2006, 19:53:14 »

mne sa tonova clona pokazila :) proste potak ked tocim nerobi abs nic, ale vlastne ma to tesi lebo ma tam furt len srala :)
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #12 kedy: 10. Máj , 2006, 21:43:24 »

zakky napísal:
Citácia
vlastne ma to tesi lebo ma tam furt len srala :)


heh a co ti robila? ha ha ha
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Skolnick
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #13 kedy: 10. Máj , 2006, 22:10:21 »

rastis napísal:
Citácia
Naspat ku gitare... Nuz neviem - 1 knoflik mi nevadi, ale co mi nesedi, ze ak su tam 2x HB, mne by viacej vyhovovalo, ak by tam bol klasicky prepinac, ako na LP, nie ten nozovy...

Skolnick - inak neviem, co chces k tej gitare pocut... Chces si ju kupit ?


Pytal som sa hlavne preto, či  s nou niekto z vás má osobnú skúsenosť, tuším sa už nevyrába, a či ste ju mali možnosť porovnať s inými druhmi šípok v podobnej cenovej relácií..
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.