Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 00:36:49
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marcel Segeny  (Prečítané 8176 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« kedy: 12. Január , 2005, 00:14:24 »

pozna niekto tohoto chlapika? zvraj vyraba v Tranve gitary? co je na tom pravdy? hral niekto na jeho gitarach? dufam ze niekto helfne s info...........
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Ivoss
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 154



« Odpoveď #1 kedy: 20. Február , 2005, 16:30:49 »

Tušim že viem,on asi vyrabal gitary pre POLYTON TT ale nieje to na 100%...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 20. Február , 2005, 17:16:21 »

Myslím, že v Trnave asi nebude viac ako 1 výrobca nástrojov, v tom prípade som sa s ním pred 2 týždňami rozprával na našom koncertíku. Hovoril, že zatiaž sa hlavne zameriava na opravy, servis a pod., nejaké gitary už postavil, len nemá k dispozícii dostatok zdrojov kvalitného materiálu a financie, tak zatiaž sa tak často do drahých gitár nepúšťa, kým nie je istá zakázka. Teraz ako posledný kus postavil elektrický kontrabas pre niekoho. Vyučil sa myslím za husliara, takže vzdelanie k tomu potrebné má. Robí napríklad pravidelne bežný servis pre Jimiho zo Serede, s ktorým som sa tam v ten deň tiež stretol. Myslím, že vyrába aj kufre na nástroje.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #3 kedy: 12. Jún , 2005, 22:34:47 »

Marcela poznam velmi dobre.Uz niekolko rokov sa mi stara o moj ""gitarovy skanzen""mam od neho 2 gitary a na jednej mi robil komplet generalku.Zachranil mi de facto zniceny nastroj. Urobil velky krok vpred za kratku dobu. Prva gitara,ktoru mi robil je kopia Godin.Gitara s piezo snimacom a nylonovymi strunami.Vyborny nastroj,zvuk,povrchova uprava.... Druhy nastroj je kopia Jackson Randy Rhoads,ale telo je trosku mensie.V laku tejto gitary mam svoju vlastnu krv.Zdanlivo ziadny problem dostat krv do laku,ale....Marcel musel vymysliet sposob,ako ju tam dostat....nakoniec na to prisiel...ono skombinovat organicku a neorganicku latku a aby to prinieslo aj vizualny efekt...ale prisiel na to a splnil aj takuto poziadavku. Ja mu verim a cakam,kym sa zase trosku casovo uvolni.Chcem po nom bezprazcovu gitaru. Maju aj rodinnu firmu na vyrobu transportnych kufrov,gitarovych caseov, rackov,studioveho nabytku atd....a je to chalan na ktorom je vidno,ze ho to bavi a povahovo je v taaaaaazkej pohode:-))))
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 13. Jún , 2005, 09:21:44 »

Aky vizualny efekt priniesla krv v laku? Inak uleteny, ale dobry napad :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #5 kedy: 13. Jún , 2005, 09:28:43 »

mna by zase celkom zaujimal zoznam jimiho arzenalu:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #6 kedy: 13. Jún , 2005, 10:14:19 »

Je to krasna farba.Ta krv tam ale nemohla ist v tekutom stave.Vtedy sa tam robili take flaky....musela sa vysusit,rozdrvit na prach a to dat potom do laku.Tato gitara nie je nejaka bomba za 50 litrov.Islo mi skor o tu symboliku ana koncertoch na nej vobec nehravam.Hrac by mal byt s nastrojom JEDNO TELO a ja som to zobral doslova:-)))),ale tan napad som dostal pri pozerani filmu KRVAVE HUSLE. Hned,ako dokoncim svoje gitarove CD spustim aj stranku,kde bude moj komplet arzenal,aparaty,chemy atd....dam info....
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 13. Jún , 2005, 10:43:03 »

tak to sa uz tesim,aj na CD aj na stranku:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #8 kedy: 24. Október , 2005, 21:33:08 »

Pri rucnej vyrobe gitar je to veeeelmi individualna vec.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 26. Október , 2005, 08:38:14 »

ja len tak, ci ho zaradit do kategorie ku grebenovi, alebo k mojmu susedovi...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #10 kedy: 19. November , 2005, 17:27:07 »

:)) Zalezi koho mas za suseda...Marcel vie urobit gitaru aj za 15000 aj za 100000.Kvalitu K.Grebena dosiahne.Ma to aj vystudovane a s niektorymi vecami sa vie pekne pohrajkat.Skor je problem ho na nejaku gitaru ukecat.Robi par kuskov rocne.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 20. November , 2005, 00:42:00 »

chcel som napisat, ze hod sem fotku tej ""krvavej"" gitary, ale ked bude na stranke tak si pockam. A potom nam pribliz tvoje gitarove CD, to bude instrumetalna hudba?
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #12 kedy: 22. November , 2005, 21:26:16 »

iMBUS:Ta krvava nie je zase ziadna pecka je to taka normalna gitara-to som si len urobil radost. Moja doska bude instrumentalna,ale sa mi to cele vlecie viac nez by som chcel,pretoze som mal veeeelmi rusny rok a chcem to robit ozaj z radosti.Ale na to treba cas ktoreho som mal v poslednej dobe velmi malo.Mam to hotove asi tak na 60%t.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 24. November , 2005, 01:03:14 »

Ta RR vpredu je teda krvovka od Marcela Segenyho ?
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #14 kedy: 24. November , 2005, 01:09:23 »

Ano,to je ona.Na tej fotke nie je jej ""prava farba"" je to na fotke trosku ruzovejsie.Inak je to taka ziariva cervena.Za nou to cervene je origos Randy Rhoads od Jacksonu tak na porovnanie farieb...Ta zlta vedla /akoze skoro godin/ je tiez Marcelova praca-v mojich ukazkach je jedno solo na nylonke-to je ona.Este uuuplne vzadu je taka cierna spaniela s cutaway.To bala totalne znicena gitara,ktora mala v sebe diery,trcali z nej triesky....uplne zle a nemala ani cutaway.Ked som ju uvidel po rekonstrukcii.....:)Este je tam taka hraskovo zelena-tu robil Milos Klas.
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.