Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 19:03:37
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: John fogerty & ccr  (Prečítané 2726 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 12. Máj , 2006, 17:13:28 »

Poznate tohto gitaristu a spevaka s perfektnym hlasom ? Jeho styl je az ultrabrutalne jednoduchy , ale ma nieco do seba. Skupina creedence cleerwater revival bola vlastne asi aj tak zalozena na tom co on zlozi- ostatni muzikanti sa tam rovno nepretrhnu, ale aj tak sa mi to velmo paci.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 12. Máj , 2006, 17:16:35 »

Jasne, vynikajuci spevak a celkovo velmi sympaticka stara muzicka. Niektore hity mali nadherne. Len keby som si pamatal nazvy sakra. (tusim I heard it through a grapewine, Suzie Q, I put a spell on you, Wholl stop the rain atd.) Ale mame od nich kdesi este fotrove LPcko Cosmos Facory z roku 1969 tusim, asi ich najznamejsi album a cosi na kazetach ponahravane.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 12. Máj , 2006, 17:30:42 »

Ja som skuor len v otcovych cdckach nasiel nejaku vyberovku a pustam si to - skoro vsetko same dobre songy- taka dobra optimisticka jednoducha hudba
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 26. December , 2007, 13:18:16 »

Ozivim kapanek temu, lebo nechapem preco ma nieco taketo tak nizky ohlas... kiez by dnes robil niekto trojakordove skladby na takej urovni ako oni...

http://en.wikipedia.org/wiki/Creedence_Clearwater_Revival

fortunate son:

have you ever seen the rain?

born on the bayou

up arround the bend 

someday never comes

osobne mam creedence radsej ako Beatles
Zaznamenané
GHS
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 26. December , 2007, 13:26:33 »

Mam aj ja nejake 2 albumy od nich.Ale mne sa vidi ze najznamejsia skladba co mali v repertoari je Proud Mary  Na zdravie! mozno sa mylim ...  Popiskujem si
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 26. December , 2007, 13:30:54 »

jo aj proud mary je fajn, neviem ci najlepsia, ale tak nechcelo sa mi zas celu tvorbu tu vesat
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #6 kedy: 26. December , 2007, 18:05:35 »

Jasne, vynikajuci spevak a celkovo velmi sympaticka stara muzicka. Niektore hity mali nadherne. Len keby som si pamatal nazvy sakra. (tusim I heard it through a grapewine, Suzie Q, I put a spell on you, Wholl stop the rain atd.) Ale mame od nich kdesi este fotrove LPcko Cosmos Facory z roku 1969 tusim, asi ich najznamejsi album a cosi na kazetach ponahravane.

CCR si rad raz za cas znova vypocujem, mam celkom rad ten "surovy neumely zvuk"!
Skvelych skladieb maju neurekom, ved tu spominane LPcko Cosmos Facory (1970) tusim je v poradi stvrte, uz predtym stihli vydat 3 LPcka ! a vsetky v jednom roku (1969) !! ...tie sa mi pacia este viac  :)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
frenky008
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #7 kedy: 15. Júl , 2010, 22:43:31 »

Creedence Clearwater Revival- Down On The Corner lyrics!!!
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.