Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 09:16:53
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Snimace na USA stratocaster  (Prečítané 21675 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
janeecko
nováčik
*
Príspevkov: 22


« Odpoveď #30 kedy: 22. Máj , 2006, 17:52:21 »

Citácia
Tuto sadu by som si vybral na Strat, keby som chcel kopirovat zvuk 50tych rokov, ale s otocenym strednym singlom a 5-polohovym prepinacom. Zvukovo su podobne ako Alnico Noiseless, i ked brumia maju nadhernu farbu. Su trochu zivsie s lepsiou dynamikou ako Noiselessy. Ked som pred casom kupoval snimace na strat tak som sa rozhodoval medzi TexasSpecial a Fat50. Nakoniec som si vybral Texasy pre ich stiplavost, Fat50 su menej agresivnejsie.


No to..keby existovali firmy co ti zapozicaju snimace, poskusas si a ked nevyhovuju vyberies ine, az pokial nemas ten zvuk co chces :) aach jaj :)
 Inak medzi tymito dvomi sa tiez rozhodujem, texas a fat50.....nemas nahodou nejaku stranku kde su pekne porovnane zvuky?Huh!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 22. Máj , 2006, 20:04:01 »

janeecko - nebral by som to tak tragicky. Kup jedny, vyskusas a ak nie, predas a kupis ine. Trochu sa ti to nakoniec mozno predrazi, ale aspon budes mat dobre skusenosti a dobre sa pobavis Žmurk .
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 22. Máj , 2006, 20:32:29 »

Z toho dovodu sa obavam vymeny snimacov aj ja. Aj ked minule som kobylkovy HB len trochu pokrutil blizsie ku strunam a hned je lepsie! :)
Zaznamenané

janeecko
nováčik
*
Príspevkov: 22


« Odpoveď #33 kedy: 22. Máj , 2006, 21:07:10 »

Noooo..ked ja radsej idem do istoty :)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #34 kedy: 23. Máj , 2006, 08:19:55 »

janeecko napísal:
Citácia
No to..keby existovali firmy co ti zapozicaju snimace, poskusas si a ked nevyhovuju vyberies ine, az pokial nemas ten zvuk co chces :) aach jaj :)
 Inak medzi tymito dvomi sa tiez rozhodujem, texas a fat50.....nemas nahodou nejaku stranku kde su pekne porovnane zvuky?Huh!


Mam na predaj Texas Special Bridge, ak chces poziciam ti ho a mozes ho vyskusat (pripadne aj kupit, to by ma potesilo) Žmurk
Zaznamenané
janeecko
nováčik
*
Príspevkov: 22


« Odpoveď #35 kedy: 23. Máj , 2006, 13:34:50 »

Citácia
Mam na predaj Texas Special Bridge, ak chces poziciam ti ho a mozes ho vyskusat (pripadne aj kupit, to by ma potesilo)


No bridgeovy snimac mam dimarzio, humbucker v singlovom prevedeni a ten sa nechytsam zmenit :) jedna sa o tie dalsie dva :) ale vdaka za ponuku
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 23. Máj , 2006, 15:54:31 »

janeecko napísal:
Citácia
Citácia
Mam na predaj Texas Special Bridge, ak chces poziciam ti ho a mozes ho vyskusat (pripadne aj kupit, to by ma potesilo)


No bridgeovy snimac mam dimarzio, humbucker v singlovom prevedeni a ten sa nechytsam zmenit :) jedna sa o tie dalsie dva :) ale vdaka za ponuku


Ak mas pri kobylke HB, kludne by som hodil do dalsej pozicie bridge verziu, aspon budes mat snimace zvukovo viac k sebe... A ked sa Ti este nuka pozicka - ojoj  B) . Aky HB mas ?
Zaznamenané
janeecko
nováčik
*
Príspevkov: 22


« Odpoveď #37 kedy: 23. Máj , 2006, 21:36:37 »

Tak to ti tak povedat :) to som kupoval uz take dva roky dozadu a uz nie som najmladsi takze sem tam zabudnem :) ale pekny stredovy ma zvuk..to pouzivam hlavne na skreslene zvuky
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #38 kedy: 29. September , 2009, 12:56:06 »

Nema niekto doma tieto Fender snimace?
57/62
fat 50
54
Mam zaujem hlavne o stred...ale moze byt aj neck (tam mám teraz texas special).
Chcel by som vyskusat nieco nove, pripadne napiste, ktory sa vam zda taky s najstratokasterovskejsim zvukom.
Co som na youtube pozeral tie kvalitnejsie nahravky, tak sa mi najviac pozdavali 54...co vy na to?
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #39 kedy: 29. September , 2009, 13:10:07 »

Nema niekto doma tieto Fender snimace?
57/62
fat 50
54
Mam zaujem hlavne o stred...ale moze byt aj neck (tam mám teraz texas special).
Chcel by som vyskusat nieco nove, pripadne napiste, ktory sa vam zda taky s najstratokasterovskejsim zvukom.
Co som na youtube pozeral tie kvalitnejsie nahravky, tak sa mi najviac pozdavali 54...co vy na to?
tiez by som siel do tych 54, ale pozor brumia v medzipolohach
fat50 sa tusim robi aj reversed pre middle polohu
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #40 kedy: 29. September , 2009, 13:12:41 »

tiez by som siel do tych 54, ale pozor brumia v medzipolohach
fat50 sa tusim robi aj reversed pre middle polohu

Ale ten brum v medzipolohe sa da poriesit, nie? Inym zapojenim snimac napriklad...
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #41 kedy: 29. September , 2009, 13:18:55 »

Ale ten brum v medzipolohe sa da poriesit, nie? Inym zapojenim snimac napriklad...

praveze za starych cias robili iba jeden singel, ktory mal magnety jednym smerom. tym padom to nejde zapojit tak, aby to v medzipolohe nebrumelo. respektive ide, ale signal sa bude odcitat a nebude to pouzitelne zvukovo. a tieto dnesne repliky sa snazia dodrziavat veci ako boli kedysi... riesenie je vytrhat na strednom magnety, otocit ich opacne a aj opacne zapojit vystupy cievky. vtedey to bude hrat bez brumu ale je to uplne hardcore riesenie by som povedal :)

Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #42 kedy: 29. September , 2009, 13:20:56 »

Ale ten brum v medzipolohe sa da poriesit, nie? Inym zapojenim snimac napriklad...
nie, neda  Som frajer
iba kompletnym rozobratim singla: potrebujes tam navinut opacne cievku a otocit magnety
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 29. September , 2009, 13:39:04 »

cievke staci otocit vyvody, ale hlavne by trebalo prehodit tie magnety... ja si myslim, ze nez robit takuto vedu, tak treba kupit nieco nebrumive od renomovaneho vyrobcu a je pokoj. Majo - ten DM snimac od Teba je super a viac neni o com :). aj tak to musi liezt hlavne z tej gitary  Na zdravie!
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #44 kedy: 29. September , 2009, 14:19:26 »

ale hlavne by trebalo prehodit tie magnety
hlavne to, tak Rastik  Je to frajer

ja si myslim, ze nez robit takuto vedu, tak treba kupit nieco nebrumive od renomovaneho vyrobcu a je pokoj
aj ked kombinacia noiseless singla a klasickeho brumi

Majo - ten DM snimac od Teba je super a viac neni o com 
som rad ze sa ti paci, ten je super, este by som rad vyskusal aj tie ostatne AREA single. hlavne taky set 67/67/58bridge
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 22 otázok.