Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 13:47:04
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1958 Gibson Les Paul Standard na Ebay  (Prečítané 27035 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #105 kedy: 23. Máj , 2006, 23:39:48 »

Ako si pozeram fotky akoze kubanskeho mahagonu z internetu, mojho mahagonu a spominam si na mahagon z Mr.Redwinovho LP, tak je to hustejsi material - mensie kratsie pory hustejsie pri sebe. Na fotkach N4/Locksmith mahagonu su pory vacsie a dlhsie. Kresba je dajme tomu podobna, farba je na N4 svetlejsia. Cize povedal by som, ze to nemusi byt ten material. A N4 bola dost lahka, ovela lahsia, ako moj strat pri dajme tomu podobnych rozmeroch tela. A ovela lahsia, ako ten LP. Tak isto strat, ktory som drzal z druhej casti toho isteho dreva a o ktorom majitel tvrdil, ze ma od odbornikov uistenie, ze je z kuby vazil pozehnane. Ale po skorici vonali vsetky, zaujimave.

Roberto, povyzistuj od Igora, mna tieto veci docela zaujimaju. Burst nam aj tak predali, o com budeme kecat... B)
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #106 kedy: 23. Máj , 2006, 23:43:58 »

iggy napísal:
Citácia
locksmith napísal:
Citácia
takze som si nekupil hondurasky mahagon ako som si myslel.

samozrejme, ze nie. keby si mal honduras, tak by si si to nemyslel, ale by si to VEDEL B)


ok, upresnim. \'takze som si nekupil hondurasky mahagon ako mi bolo povedane ze kupujem\'. aj tak je to jedno, len ma to zaujalo;)

Naposledy upravil locksmith, : 24.05.2006 o 00:45
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #107 kedy: 23. Máj , 2006, 23:47:19 »

Davam fotky z LP Custom 73.


* Gibson_LP_Custom_73_drevo.jpg (81.26 KB, 500x375 - prehliadnuté 173 krát.)
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 20:05:47 od Martinlm » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #108 kedy: 23. Máj , 2006, 23:48:01 »

Krk.


* Gibson_LP_Custom_73_drevo_2.jpg (59.2 KB, 500x375 - prehliadnuté 227 krát.)

* Gibson_LP_Custom_73_drevo_3.jpg (65.02 KB, 500x375 - prehliadnuté 172 krát.)
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 20:06:13 od Martinlm » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #109 kedy: 23. Máj , 2006, 23:58:09 »

Citácia
locksmith napísal:
ok, upresnim. \'takze som si nekupil hondurasky mahagon ako mi bolo povedane ze kupujem\'. aj tak je to jedno, len ma to zaujalo;)

hmmm.. ja som sa tiez dozvedel kopec noviniek, o ktorych som netusil.:blink:
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #110 kedy: 24. Máj , 2006, 00:00:03 »

bomba - poprosim dalsie fotky mahagonu :)

prog - toto by mal byt honduras, nie ? Zaraspluj do neho trosku, ci voni po skorici ha ha ha .
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #111 kedy: 24. Máj , 2006, 00:02:23 »

roberto napísal:
Citácia
Citácia
locksmith napísal:
ok, upresnim. \'takze som si nekupil hondurasky mahagon ako mi bolo povedane ze kupujem\'. aj tak je to jedno, len ma to zaujalo;)

hmmm.. ja som sa tiez dozvedel kopec noviniek, o ktorych som netusil.:blink:


Chudak rady a locksmith - ze \"sipo\" mahagon - pche ha ha ha Ja som čert.. Žmurk B)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #112 kedy: 24. Máj , 2006, 00:04:49 »

Mne ta gitara akurat tak smrdi od cigariet za vyse 30 rokov hrania bohvie kde. Smrdi starinou a krcmami. Podla coho myslis ze je to honduras? Ja neviem co vtedy pouzivali, 70te roky boli dost divoke u Gibsonu. Ale je velmi rezonantna a drevo sa rozochveje uz poklepanim na neho. Kdesi som cital, ze najlepsi test kvality dreva je zlahka prejst po volnych strunach a jemne sa dotknut prstom konca hlavy. Cim viac tam citit vibracii, tym lepsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #113 kedy: 24. Máj , 2006, 00:05:51 »

progrocker napísal:
Citácia
Davam fotky z LP Custom 73.

Pozeram, ze pod zodratym lakom je to normalne tmave, ale uz trochu vpravo vyssie je to svetlejsie. Toto mi nikdy nebolo na sunburst Customoch jasne, ze ako mozu mat zozadu ten sunburst zosvetlujuci sa az pomaly ku zltej. A pritom pod tym este vidno kresbu tela. Ako ?
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 20:04:06 od Martinlm » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #114 kedy: 24. Máj , 2006, 00:07:06 »

progrocker napísal:
Citácia
..Podla coho myslis ze je to honduras? ...


Ja som sa praveze pytal, lebo neviem a dnes to urcite rozriesim Ja som čert..
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #115 kedy: 24. Máj , 2006, 00:16:37 »

rastis napísal:
Citácia
roberto napísal:
Citácia
Citácia
locksmith napísal:
ok, upresnim. \'takze som si nekupil hondurasky mahagon ako mi bolo povedane ze kupujem\'. aj tak je to jedno, len ma to zaujalo;)

hmmm.. ja som sa tiez dozvedel kopec noviniek, o ktorych som netusil.:blink:


Chudak rady a locksmith - ze \"sipo\" mahagon - pche ha ha ha Ja som čert.. Žmurk B)


podla mna ten mahagon nehra o nic horsie ako hociaky iny.. Sipo ci nesipo. Existuje este Khaya mahagon a dalsie..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #116 kedy: 24. Máj , 2006, 00:17:44 »

to bol vtip
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #117 kedy: 24. Máj , 2006, 00:17:53 »

roberto napísal:
Citácia
Citácia
locksmith napísal:
ok, upresnim. \'takze som si nekupil hondurasky mahagon ako mi bolo povedane ze kupujem\'. aj tak je to jedno, len ma to zaujalo;)

hmmm.. ja som sa tiez dozvedel kopec noviniek, o ktorych som netusil.:blink:

rastis napísal:
Citácia
Chudak rady a locksmith - ze \"sipo\" mahagon - pche
   

mna uz nic nerozhodi:)
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #118 kedy: 24. Máj , 2006, 00:21:32 »

rastis napísal:
Citácia
Chudak rady a locksmith - ze \"sipo\" mahagon - pche
   
ha ha ha  ha ha ha  ha ha ha  ha ha ha  ha ha ha  ha ha ha

roberto napísal:
Citácia
podla mna ten mahagon nehra o nic horsie ako hociaky iny.. Sipo ci nesipo. Existuje este Khaya mahagon a dalsie..

slovka podla mna su kamenom urazu B) on totiz v tom rozdiel samozrejme JE. inak by sa to nesortovalo, lebo by nebol dovod.

progrocker: skus nabuduce nejake fotky bez blesku a bez svetla v odraze, zanikaju tam detaily...

Naposledy upravil iggy, : 24.05.2006 o 01:22
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #119 kedy: 24. Máj , 2006, 00:29:48 »

Iggy, zbytocne chytas za slovo.. kazdy ma svoj subjektivny nazor na veci ~ tak isto mam ja ako aj ty. Jedno je jasne, je to drevo s urcitym charakterom a kedze je to mahagon, tak to aj bude hrat. To, ze niekto povie, ze hodurasky mahagon je lepsi ako kubansky alebo vice versa. I don\'t give a flying shit..  Žmurk
rozdiel je v tom kde to rastie, evolucia zariadila zbytok. Ak je to najlepsia mozna varianta miesto hondurasu alebo kubanskeho, tak je to jedno nie? Horsie bude, ked ti niekto povie ze dnes je najlepsia nahrada za mahagon bahenny jasen.. to uz bude vrchol.
Navyse som pocul taku teoriu, ze original mahagon je kubansky a zbytok je len kvazi odpad. Ako hovori Cimrman, mozeme o tom viest polemiku, ale to je asi tak vsetko co sa stym da robit. Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.