Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 14:49:47
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1958 Gibson Les Paul Standard na Ebay  (Prečítané 27017 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #120 kedy: 24. Máj , 2006, 00:33:29 »

Nahodou ta N4 bola fakt dobra gitara. Ale nasucho moj jednak tazsi strat hral o dost tichsie. Ale to je jedno. Hlavne by som privital dalsie fotky mahagonu :side:

Inak z Kuby do Hundurasu dostis po vetre. Afrika je uz trochu inde, to je pravda...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #121 kedy: 24. Máj , 2006, 00:42:51 »


 toto robi Warmoth ako mahagon, podla mna je to Sipo. Vsetci sa viacmenej tvaria ze je to momentalny zdroj mahagonu.

toto je hawaii mahagon.
Nasiel som: ze brazilsky mahagon sa tazi (l) West Africa e.g. Nigeria, Ghana.
khaya


Naposledy upravil roberto, : 24.05.2006 o 01:48
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #122 kedy: 24. Máj , 2006, 00:51:18 »

Hm - zacinam byt trosku v obraze. Ale ten, co sa z neho robia azijske gitary je este iny. A nevoni po skorici tusim ani...
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #123 kedy: 24. Máj , 2006, 00:52:45 »

roberto napísal:
Citácia
kazdy ma svoj subjektivny nazor na veci ~ tak isto mam ja ako aj ty. Jedno je jasne, je to drevo s urcitym charakterom a kedze je to mahagon, tak to aj bude hrat. To, ze niekto povie, ze hodurasky mahagon je lepsi ako kubansky alebo vice versa.

vychadzam z toho, ze vacsina sa zhodla, ze les paul predstavuje akysi zvukovy ideal, ze ten zvuk ma tak nejak najpritazlivejsie charakteristiky. isteze, je to vec vkusu, ale myslim, ze keby som dal hlasovanie o tom aka gitara predstavuje zvukovu modlu, opakovane by koncil na prednych prieckach prave les paul... no a potom uz staci kuknut z coho bol robeny. samozrejme, da sa diskutovat a potom ma cimrman uplnu pravdu, pokial by sme sa chceli chytit niecoho spolocneho, na com sa aspon vacsina zhodne, tak je moje vychodisko, myslim si, spravne

Citácia
Navyse som pocul taku teoriu, ze original mahagon je kubansky a zbytok je len kvazi odpad.

toto by mi nepripadalo az ako uplna kravina. jednu vec uz spomenul rasto, je to blizko a dalsia vec, ze gibson ako americka firma asi velmi tazko mohol tazit na kube. takze pouzili najlepsie co mali k dispozicii. stastie vychodneho bloku na kubu :lol: kazdopadne si spominam este na take zasady o kvalite dreva, co mi kedysi spominal moj ucitel gitary. ze maju byt nahusto letokruhy, co najrovnobeznejsie, a tak. vyssia hustota = vyssia hmotnost, ten kubanec uz na pohlad je zo vsetkych vzorov najhustejsi, v porovnani vazi najviac, a ked uz si spominal to subjektivne hladisko, aj sa mi najviac paci.. nuz. je to cele na zamyslenie. dobra tema toto po dlhom case..
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #124 kedy: 24. Máj , 2006, 00:54:57 »

Brazilsky mahagon sa tazi v Afrike ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #125 kedy: 24. Máj , 2006, 00:55:15 »

iggy napísal:
Citácia
vychadzam z toho, ze vacsina sa zhodla, ze les paul predstavuje akysi zvukovy ideal, ze ten zvuk ma tak nejak najpritazlivejsie charakteristiky. isteze, je to vec vkusu, ale myslim, ze keby som dal hlasovanie o tom aka gitara predstavuje zvukovu modlu, opakovane by koncil na prednych prieckach prave les paul


Tymto si Roberta ako zaryteho antigibsonistu riadne podrazdil. Ja som čert.. :lol:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #126 kedy: 24. Máj , 2006, 01:22:10 »

rastis napísal:
Citácia
Brazilsky mahagon sa tazi v Afrike ?

to celkom otrasie doveru cloveka napriklad v brazilsky palisander, ze? A co potom brazilska kava?? A CO BRAZILSKE TELENOVELY??? :woohoo: :silly: ha ha ha
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #127 kedy: 24. Máj , 2006, 05:28:28 »

Hladajte si to na nete sami preboha! clovek aby rano o 6:15 vstal a googlil! ha ha ha Iggy, odkedy ma Kuba embargo, ha? Ktory US prezident a v ktorom roku udelil embargo Kube? Akym sposobom chodia nakupovat bohati americania na Kubu cigary?

Spolieham teda na to, ze mas velke medzery v biologii (priamo v botanike), ked sa pytas taketo otazky ohladom pestovania drevin - ale budiz. Bahenny jesen by podla tvojho nazoru rastol len v amerike, Bambus (nemyslim Romana) vo Vietname, atd - a preco mame bahenny jasen za domom a bambus rastie aj na Korzike a pribuznych miestach? Javor, lipa, limba detto..   Žmurk
To, ze ho niekto trivialnym menom vola americka lipa, alebo kanadsky javor neznamena ze rastie vylucne na tychto miestach a ostatne je predsa podvrh.. jedine co je rozdielne je to, za akych podmienok drevo rastie - pripadna miere iny evolucny vyvoj, ale na to mame rodove, druhove, kmenove mena. ha ha ha B)


A UZ VOBEC NEPOVAZUJEM GIBSONA LP ZA MODLU PREBOHA! :woohoo:
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #128 kedy: 24. Máj , 2006, 15:52:24 »

roberto napísal:
Citácia
Hladajte si to na nete sami preboha! clovek aby rano o 6:15 vstal a googlil! ha ha ha Iggy, odkedy ma Kuba embargo, ha? Ktory US prezident a v ktorom roku udelil embargo Kube? Akym sposobom chodia nakupovat bohati americania na Kubu cigary?
Spolieham teda na to, ze mas velke medzery v biologii (priamo v botanike), ked sa pytas taketo otazky ohladom pestovania drevin - ale budiz. Bahenny jesen by podla tvojho nazoru rastol len v amerike, Bambus (nemyslim Romana) vo Vietname, atd - a preco mame bahenny jasen za domom a bambus rastie aj na Korzike a pribuznych miestach? Javor, lipa, limba detto..   Žmurk To, ze ho niekto trivialnym menom vola americka lipa, alebo kanadsky javor neznamena ze rastie vylucne na tychto miestach a ostatne je predsa podvrh.. jedine co je rozdielne je to, za akych podmienok drevo rastie - pripadna miere iny evolucny vyvoj, ale na to mame rodove, druhove, kmenove mena. ha ha ha B)

eee. proste som mal dojem, ze za studenej vojny Kuba zrovna dreviny do USA vo velkom nevyvazala. tak ma teda oprav ak sa mylim. co sa toho zbytku tyka, predpokladam, ze si to adresoval rastovi a nie mne,.. alebo nebodaj si vzal ten moj posledny prispevok vazne?? :blink: :huh:
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #129 kedy: 24. Máj , 2006, 15:55:50 »

Ja si robim prdel ha ha ha ha ha ha ale ver mi, ze ked budes chciet kubansky mahagon tak sa da zohnat, nech ti uz povie ktokolvek cokolvek. Za penize, vilu v Praze B) Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #130 kedy: 24. Máj , 2006, 16:13:14 »

roberto napísal:
Citácia

mne toto drevo silno pripomina meranti
http://www.fimlux.sk/meranti.html
vyrabaju sa z toho eurohranoly/okná dvere/, je to trevo mez hrčí podobné mahagonu, mozno je to nejaka príbuzna drevina

Naposledy upravil martinlm, : 24.05.2006 o 17:54
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #131 kedy: 24. Máj , 2006, 17:02:15 »

roberto napísal:
Citácia
ked budes chciet kubansky mahagon tak sa da zohnat, nech ti uz povie ktokolvek cokolvek.

pojdes rastisovi rozsekat toho jeho houmejda, co? :lol:
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #132 kedy: 24. Máj , 2006, 18:16:33 »

hopík - ak je ta fotka na tom linku pre to drevo reprezentativna, tak podla porov to bude nejaka lahka drevina. Ak je na robertovej fotke to, z coho bola aj ta Igorova gitara , co je tu na nu recenzia, tak to drevo je sice lahsie, ako mahagony, ktore som videl dovtedy, ale aj tak je oproti inym gitarovym drevam este kusok tazsie a kresbou je tym pre mna \"klasickym\" mahagonom co poznam velmi blizko. Az na tie redsie pory.

Inak dal som si do Google meranti a hladat obrazky. Samozrejme obrazky cohokolvek, ale niektore sa na mahagon naozaj podobaju. Ale vyzeraju redsie.

Davam do placu dalsie - Gaboon.

Mam doma telo z nemeckej basgitary Hohner, tvar SG, kresba a farba uplny mahagon, ale riedke, dost lahke, nevoni po skorici. Viacej ludi mi povedalo, ze je to Gabun - nejaka africka lahka odroda. V google najprv gabun - nic, potom gaboon:



Vecer odfotim to telo :)
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #133 kedy: 25. Máj , 2006, 07:52:49 »

už som z toho naozaj debil:blink:... tak čo je zač ten sipo mahagón? odroda hondurasu alebo nie? nie, že by ma to nejak extrémne tlačilo, lebo n4 hrá dobre, ale kupoval som honduras, tešil som sa, že mám honduras a zisťujem, že mám sipo (aj keď sa tie bledšie pásy tak pjeeekne lesknú:P)... ináč mahagón je považovaný za stredne ťažké gitarové drevo a podža toho, čo som sa dočítal, je vhodnejšie, ak nie je príliš ťažký, lebo nemá potom tak dobré rezonančné vlastnosti. a moja gitaka má niečo cez 4 kg, čo považujem na stratovskú hrúbku tela a v podstate štíhly krk dosť.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #134 kedy: 25. Máj , 2006, 10:03:19 »

rady napísal:
Citácia
ináč mahagón je považovaný za stredne ťažké gitarové drevo a podža toho, čo som sa dočítal, je vhodnejšie, ak nie je príliš ťažký, lebo nemá potom tak dobré rezonančné vlastnosti.


Presne tak. Zvycajne gitary z tazkeho mahagonu su akusticky mrtvejsie a maju ostrejsi, menej objemny zvuk.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.