Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 17:57:17
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem s brumom gitary  (Prečítané 7068 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ZDLR
nováčik
*
Príspevkov: 7


« kedy: 19. Máj , 2006, 19:42:15 »

Cafte ludia... No , ja som ten chalanisko co pred par dnami otvaral GOLEV forum o Ibanezke 170GRG a staznost ohladom brumu. Takze vec je taka ako je tam opisana , je to predpokladam jednoznacne problem uzemnenia ... pretoze ked sa chytim ktorejkolvek kovovej casti , ci uz hlavy na kombe , alebo potenciometra na gitare , strun , kobylky tak je brum o nieco mensi ... A teraz doplnujuce info ... Skusal som to este na inom kombe a s inym kablom .... Robilo to presne to iste ... Nalakany som si pozical dalsiu gitaru ESP xxxxxx (neviem) a robilo to presne to iste ... na obidvoch kombach , kabloch a pod ... takze problem nebude asi v gitare ani kombe ... spytal som sa chalaniska elektrikara a on na to (byvam na intraku) ze ten intrak ma poriesenu rozvodnu siet takym sposobom , ze kolik nieje spojeny so zemou , cize to bude zak ci tak pokial napr kombo neuzemnim nejako inak ... zevraj to mavaju starsie komouske stavby a podobne ... no tak ma napada dalsia otazka , da sa vobec zahrat v takejto budove Huh! napr keby tam mal byt koncert .... lol ... no ok , precitajte , zhodnotte ci to moze byt prave zem a rozvodmi . Diky ...:dry:

Naposledy upravil rastis, : 20.05.2006 o 10:54
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #1 kedy: 19. Máj , 2006, 22:29:24 »

Jasne ze sa da ... V elektrickej sieti, kde niesu v stenach tri vodice na zastrcke, sa vacsinou zemni nulovanim. To spociva v tom ze kolik sa vnutri spoji s nulakom. Je mozne ze tak to asi aj je spravene, ked hej, tak sa s tym nic moc neda spravit, len to ze si natiahnes z izby von dlhy kabel a vonku pred intrakom zakopes do zeme kovovu platnu alebo nieco podobne co spojis s kolikom v zastrckach. Druha moznost, co ma teraz napadla je kupit si zdroj, da sa zohnat na pocitace, je to taka mala bedna, co cisti napatie, spravi ti presnych 230V, co v zastrckach malo kedy je, raz som nameral 190, ale to bol stary dom a hlinikove kable. No toto ti spravi peknu stavu a na komp su take aj s akumulatorom, ze ked vypnu prud, tak stale dava 220, ze kompy ti idu aj tak. A mozes si este daku hodinu, dve robit, poukladat veci a vypnut korektne pocitac. No cez toto by ti nemalo brumiet, ale druha vec je ze to moze byt trochu drahe riesenie, oplati sa to ludom co hravaju nap. na lodi, alebo na salaši ...
Takze postup: Zozente cloveka co sa vyzna v elektrike, vypnite poistky, rozmontujte jednu zasufku, mozte aj bez vypnutia poistok, ale musite fakt zohnat cloveka co tomu rozumie, alebo nerozumie je taky odvazny. ked bude prepojeny kolik s nulakom (byva to zeleny kabel tak s tym nic nerobte a zavrite, ked nie, tak to spravte a skuste ci brumi.
Dalsi krok, ak nieste moc vysoko skuste kablom spojit poulicnu lampu s kostrou zosiku :-)))

Naposledy upravil rastis, : 20.05.2006 o 10:54
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 20. Máj , 2006, 09:52:23 »

Otazka znie, ze ako velmi to brumi. Ci sa tu nebavime o standardnom brume, ktory skratka je. Pretoze to, ze to prestane brumiet, ked sa chytis kovovej casti, je uplne normalna vec a nema to nic s rozvodom. Alebo v inej budove to brumi menej ?

Naposledy upravil rastis, : 20.05.2006 o 10:54
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 20. Máj , 2006, 09:56:10 »

Milos, podobne rady si nechaj pre seba, nechceme predsa prist o clena.

Naposledy upravil rastis, : 20.05.2006 o 10:58
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #4 kedy: 20. Máj , 2006, 09:59:57 »

hehe :silly:  Dobre, tak nechavam si to pre seba.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #5 kedy: 20. Máj , 2006, 10:32:06 »

netreba mat obavy.. zdlr. je elektrotechnik ..zatial Beeee
Zaznamenané
ZDLR
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #6 kedy: 20. Máj , 2006, 10:42:09 »

No ... normalny brum to asi nebude , pretoze to peeekne reve .... \"DZZZZZZZZZZZZZZZZZZ\" .... pochybujem ze ked pride niekto na koncert tak si stahuje potiky v pauze medzi pesnickami a podobne ... nieje to bezne , fakt to dost brumi .... neviem si predstavit ze by som niekde hral a nechal gitaru tak ... Popiskujem si ... pome dalej ,pravdepodobne skusit v inej budove , mam pravdu ? ... a neviem prave ci to brumelo od zaciatku , alebo az teraz zacalo .... sakra , mozno som to nevnimal , a teraz som zacal alebo to bolo potichu a potom sa to rozbrumelo ....
Zaznamenané
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #7 kedy: 20. Máj , 2006, 10:46:38 »

rastis napísal:
Citácia
Otazka znie, ze ako velmi to brumi. Ci sa tu nebavime o standardnom brume, ktory skratka je. Pretoze to, ze to prestane brumiet, ked sa chytis kovovej casti, je uplne normalna vec a nema to nic s rozvodom. Alebo v inej budove to brumi menej ?

Naposledy upravil rastis, : 20.05.2006 o 10:54


...ved prave... co ked to je standardny brum singlov? :woohoo:
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #8 kedy: 20. Máj , 2006, 10:58:40 »

Skus vyskusat este na inej gitare, mozno obe co ste skusali mali s tym problem, daky les paul alebo daco s humbuckermi, a na iny aparat.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 20. Máj , 2006, 11:01:06 »

zdlr napísal:
Citácia
No ... normalny brum to asi nebude , pretoze to peeekne reve .... \"DZZZZZZZZZZZZZZZZZZ\" .... pochybujem ze ked pride niekto na koncert tak si stahuje potiky v pauze medzi pesnickami a podobne ... nieje to bezne , fakt to dost brumi .... neviem si predstavit ze by som niekde hral a nechal gitaru tak ... Popiskujem si ... pome dalej ,pravdepodobne skusit v inej budove , mam pravdu ? ... a neviem prave ci to brumelo od zaciatku , alebo az teraz zacalo .... sakra , mozno som to nevnimal , a teraz som zacal alebo to bolo potichu a potom sa to rozbrumelo ....


len to ze profici si vzdy stahuju volume medzi pesnickami ale aj  v pesnicke ked nehraju prave Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 20. Máj , 2006, 11:32:43 »

A nie len profici - kazdy, kto ma rozum :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 20. Máj , 2006, 12:07:33 »

Miloš1: To čo za hovadiny  tam vypisuješ ohladne tej elektriky? Ved nemaš o tom ani šajn.To by ani Stephen King /či ako sa piše/ nevymyslel.A ten piše horrory.
Zaznamenané
ZDLR
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #12 kedy: 20. Máj , 2006, 13:20:54 »

Nemyslim si ze by obidve gitary alebo obidva aparaty sucasne mali ten isty problem ... ale skusim teda zohnat este tretiu gitaru a vyskusat to ... ked to nepomoze tak sa budem musiet asi naucit stahovat v rychlosti potiky ... Žmurk ... Ale aj tak ma najviac presviedca to ze ta zasuvka trapna nieje uzemnena , zoberem domov a uvidime co to povie ... a inak ta gitara ma zdvojene snimace , cize sum sinlglov asi tazko ... kua preco je to take nachylne ... ma to hrat ked hram , drzat hubu ked nehram , ako Radio a ne mi to tam bzukat ...
:lol:
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 20. Máj , 2006, 13:29:34 »

zdlr napísal:
Citácia
Nemyslim si ze by obidve gitary alebo obidva aparaty sucasne mali ten isty problem ... ale skusim teda zohnat este tretiu gitaru a vyskusat to ... ked to nepomoze tak sa budem musiet asi naucit stahovat v rychlosti potiky ... Žmurk ... Ale aj tak ma najviac presviedca to ze ta zasuvka trapna nieje uzemnena , zoberem domov a uvidime co to povie ... a inak ta gitara ma zdvojene snimace , cize sum sinlglov asi tazko ... kua preco je to take nachylne ... ma to hrat ked hram , drzat hubu ked nehram , ako Radio a ne mi to tam bzukat
:lol:
Chcel som ti napisat ako to odmeriaš,ale najistejšie bude elektrikar.

Naposledy upravil rudy, : 20.05.2006 o 14:31
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 20. Máj , 2006, 13:43:23 »

Este stale si nepovedal, ci to robi len v tej jednej miestnosti/budove alebo aj inde. Stale nevieme, aky typ \"hukotu\" to je. A to uz sme na druhej strane prispevkov ! A uz v druhej specialne na to zalozenej teme !
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.