Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 17:27:56
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem s brumom gitary  (Prečítané 7066 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #15 kedy: 20. Máj , 2006, 13:46:39 »

ved ked sa drzis nejakej kovovej casti tak je to OK.tak sa tam drz az kym nevypnes kombo a mas pokoj:laugh:
a ked sa ti nechce stahovat potaky tak si kup volume pedal a je to;)

Naposledy upravil metalhead, : 20.05.2006 o 14:47
Zaznamenané

I hate commercion
ZDLR
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #16 kedy: 20. Máj , 2006, 14:26:23 »

Co tym chces povedat ? ... Je pochopitelne ze tazko ti pismenkami vyjadrim aky hluk to asi vydava ... Dalsia vec ,  hovoril som ze to vyskusam aj v inej budove , prepac ale bude to trvat , dovtedy sa sem nemusi nic pisat ... A ak ti vadia nejake temy , si admin , tak to s kludnym svedomim zmaz tu predchodzu ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 20. Máj , 2006, 14:37:19 »

Uplne zbytocne sa rozculujes. Skratka su situacie, ked sa NEDA radit. Si vaz, ze mam chut Ti pomoct a taham z Teba informacie ako z chlaptej deky. Skratka ak mas problem, treba ho presne popisat a ne urazat sa. Si prvy krat na nete ?
Zaznamenané
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #18 kedy: 20. Máj , 2006, 14:59:26 »

rastis napísal:
Citácia
Uplne zbytocne sa rozculujes. Skratka su situacie, ked sa NEDA radit. Si vaz, ze mam chut Ti pomoct a taham z Teba informacie ako z chlaptej deky. Skratka ak mas problem, treba ho presne popisat a ne urazat sa. Si prvy krat na nete ?


rastis, treba uznat, ze povedal vsetko co sa napisat da... co este treba? mozem skocit pocuvnut to kombo a gitku a potom napisem report, zatim na tuto temu zabudnime a ja napisem co a ako. B)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 20. Máj , 2006, 15:08:01 »

Golev napísal:
Citácia
...rastis, treba uznat, ze povedal vsetko co sa napisat da...


Ale po kolkych otazkach Žmurk. Nie je brum ako hukot ako sum. Moze brumiet 50Hz, co je indikacia zemnej slucky. Moze to byt jemne cvrlikanie vysokych frekvencii, co je indikacia nekvalitneho rozvodu elektriky. Moze to byt sirokospektralny bordel pocutelny predovsetkym na skresleni, co je indikacia nekvalitneho alebo poskodeneho kablu, pripadne fusersky urobenej elektriky v gitare. A moze to byt normalny regulerny brum, aky skratka vzdy trochu bude. Pretoze sa to uz opakuje, ale ak sa chytis uzemnenych kovovych casti gitary, brumu ubudne a naopak - to je docela bezne. Ide o mieru, v akej sa to deje....
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 20. Máj , 2006, 15:58:28 »

rastis napísal:
Citácia
A nie len profici - kazdy, kto ma rozum :)


Neznasam, ked ma byt gitara aj pocas pesnicky ticho a niekto tam stuka s prepinacom, skrebe po strunach a robi bordel. Ze iggy :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #21 kedy: 20. Máj , 2006, 16:35:02 »

Podža toho ako opisuješ ten brum -keď sa chytíš strún brumí to menej,tak jednoznačne to bude zemou.Ako prvé by som vyskúšal v zásuvkách podoťahovať kontakty.Kedysi sa používali hliníkové káble a tie majú kopu nepekných vlastností-väčšia oxidácia,jeho mäknutie...Ak to nepomôže,tak by sa mali skontrolovať všetky zásuvky ktoré sú v obvode,skontrolovať rozvádzač.Však tam musíte mať nejakého údržbára.
Zaznamenané
ZDLR
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #22 kedy: 20. Máj , 2006, 16:36:20 »

Pozri kamo , ja som uplne kludny , nikam s nicim neponahlam a som rad ze ludia sa tu snazia a staraju sa o problem , ktory sa ich netyka ... aj si to vsetko uvedomujem. Len nie kazdy sa narodil s Gitarou v ruke a kombom zavesenym za fanfulina ... Myslim si ze som poskytol zrozumitelne strucne a vystizne info ... nemam paru co su sirokospektralne regulerne hypergalakticke frekvencie a podobne , to nemozes cakat od kazdeho trula co hra na gitaru ... :) ... Pozri , skusim to v inej budove , ked tak zavolam Goleva a on je kapicku vzdelanejsi v tomto , tak on uz to doriesi ...
Zaznamenané
ZDLR
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #23 kedy: 20. Máj , 2006, 16:38:08 »

Tiez si to myslim , ale musim sa najprv utvrdit tym ze to vezmem nekam inam ... Co sa tyka instalaterov a udrzbarov , ty to maju maximalne v paži .... ja to nejako prezijem , len mam stresy z toho ze sa mi neco pos*** v kombe abo gitare elektronika , vies ? ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 20. Máj , 2006, 16:43:04 »

zdlr napísal:
Citácia
... nemam paru co su sirokospektralne regulerne hypergalakticke frekvencie a podobne , to nemozes cakat od kazdeho trula co hra na gitaru ... :) ...


Nikto nic take nespominal. V kazdom pripade brum sa popisat azda da, a ak neda, holt - internet je mozno trochu kratky na taketo rady Žmurk
Zaznamenané
ZDLR
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #25 kedy: 20. Máj , 2006, 17:37:43 »

tak to mas pravdu ... Zbalim toho Goleva a potom to poriesime , zatim xxxx krat diky Si píš!!!
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #26 kedy: 21. Máj , 2006, 00:44:10 »

rudy napísal:
Citácia
Miloš1: To čo za hovadiny  tam vypisuješ ohladne tej elektriky? Ved nemaš o tom ani šajn.To by ani Stephen King /či ako sa piše/ nevymyslel.A ten piše horrory.

Počuj, čo za hovadiny som napisal? Ponukol som riešenie, dokonca viac. Kazdy tu len analyzuje. Ked mas FEIku tak to vyries. A ako vies ci o tom mam alebo nemam sajn?
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 21. Máj , 2006, 02:59:57 »

iMbUS napísal:
Citácia
Neznasam, ked ma byt gitara aj pocas pesnicky ticho a niekto tam stuka s prepinacom, skrebe po strunach a robi bordel. Ze iggy :)

hi-gain-revem-na-plne-gule-pistim-sustim-a-hram-furt-co-nemam-bambus prave uplne nepochopitelne formuloval nenavist k velkej casti svojej gitarovej osobnosti :lol: kazdopadne zaujimave, zaujimave... :silly:
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 21. Máj , 2006, 09:10:51 »

Ja som čert.. Ja som čert..
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 21. Máj , 2006, 16:29:42 »

Milos1 napísal:
Citácia
rudy napísal:
Citácia
Miloš1: To čo za hovadiny  tam vypisuješ ohladne tej elektriky? Ved nemaš o tom ani šajn.To by ani Stephen King /či ako sa piše/ nevymyslel.A ten piše horrory.

Počuj, čo za hovadiny som napisal? Ponukol som riešenie, dokonca viac. Kazdy tu len analyzuje. Ked mas FEIku tak to vyries. A ako vies ci o tom mam alebo nemam sajn?
No keby si mal o elektrikarčine šajn,tak neprepajaš kostru s kandelabrom,a drot od kolika nezakopeš do zeme.

Naposledy upravil rudy, : 21.05.2006 o 17:44
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 22 otázok.