Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 12:55:48
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Steve Morse  (Prečítané 13805 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #30 kedy: 23. Január , 2009, 07:37:02 »

Toto tu už bolo? Steve na slovenskej svadbe.
  Fuuha zíram  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #31 kedy: 23. Január , 2009, 07:47:38 »

  Fuuha zíram  Bavím sa skvele

ano to uz tu bolo isteho casu o tom pisali bleskovky a ja neviem kto este.. ale to este polovica z nas netusila kto je Pista Morse
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #32 kedy: 18. Január , 2010, 13:36:39 »

divím sa, že tu nemám žiaden príspevok.. :)

Steve Morse je jeden z mojich obľúbených gitaristov. Je všestranný (od klasiky cez všetky možné vplyvy až po heavy), plný nápadov, výborná technika, veľmi príjemná hra. Rád si pustím opakovane viac jeho vecí.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 18. Január , 2010, 13:37:10 od Pitu » Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #33 kedy: 17. September , 2011, 17:25:56 »

Zaujimavé, že ešte nikto tu nenačrtol klasickú tému - doťahovanie sa, kto bol resp. je lepší v Deep Purple ako gitarista - či Blackmore, alebo Morse.

Pre mňa je to jednoznačne Blackmore, ale Morseho mám veľmi rád. Aj z iných kapiel, resp projektov. Žial v Purploch namá takú ´´iskru´´ ako mal Blackmore. Aj slabšie albumy na ktorých hrá Blackmore sa mi zdajú lepšie ako tieto s Morsom     
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 17. September , 2011, 17:45:55 »

a načo aj.. :)   Obidvaja sú výborní. Blackmore bol aj s celým Deep Purple priekopník, to sa už nikdy nezopakuje. Ani taká popularita, aj ostatní členovia kapely sú oveľa starší, z tej kapely potom ide niečo iné na koncertoch, aj na doskách. Hlavne Gillan nespieva ako kedysi. Aj keď stále dobre, ale predsa len zaostáva za svojim hlasom z mladosti, aj za ostatnými spevákmi - rovesníkmi, ktorí možno ešte viac dozrievali - Coverdale, Hughes...

Potom v tej kapele úplne inak vyzneje aj gitarista, aj keď tam hrá naozaj dobre a kapela ním určite netrpí.. :)
« Posledná zmena: 18. September , 2011, 08:34:54 od Pitu » Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #35 kedy: 18. September , 2011, 08:24:31 »

a načo aj.. :)   Obidvaja sú výborní. Blackmoore bol aj s celým Deep Purple priekopník, to sa už nikdy nezopakuje. Ani taká popularita, aj ostatní členovia kapely sú oveľa starší, z tej kapely potom ide niečo iné na koncertoch, aj na doskách. Hlavne Gillan nespieva ako kedysi. Aj keď stále dobre, ale predsa len zaostáva za svojim hlasom z mladosti, aj za ostatnými spevákmi - rovesníkmi, ktorí možno ešte viac dozrievali - Coverdale, Hughes...

Potom v tej kapele úplne inak vyzneje aj gitarista, aj keď tam hrá naozaj dobre a kapela ním určite netrpí.. :)

ano je to tak. ale toto  boli klasické debaty (a stále sú) potom ako Blackmore odišiel. Fanušíkovia sa rozdelili na dva tábory. Niečo podobné je to aj teraz v Dream Theater...

Jasné, Gillan nespieva tak ako za mlada, aj keď som zvedavý ako budú spievať Coverdale a Hughes, lebo tí sú od neho mladší asi o 6 rokov.. A myslím, že som čítal v nejakom rockovom časopise, že Coverdale mal dosť problémy s hlasom - operácie a tak..

Ano, hranie s Blackmoreom bolo dosť ťažké asi...  :) Ale zas chlapíci priznali, že to bolo to čo na pódiu vytváralo atmosféru a perfektné výkony. Teraz hrajú tak pohodovo, teda aspoň mne sa to tak vidí
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 18. September , 2011, 08:34:23 »

Gillan spieva takto už 20-30 rokov.  A hej, za mladi to bolo iné, tá energia z nich určite išla oveľa väčšia. Ale nemyslím si, že ak by tam bol teraz Blackmore, nabralo by to nejakú väčšiu energiu.. Možno by to bolo ešte kľudnejšie.. :)
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #37 kedy: 18. September , 2011, 08:40:36 »

Gillan spieva takto už 20-30 rokov.  A hej, za mladi to bolo iné, tá energia z nich určite išla oveľa väčšia. Ale nemyslím si, že ak by tam bol teraz Blackmore, nabralo by to nejakú väčšiu energiu.. Možno by to bolo ešte kľudnejšie.. :)

no je to pravda. ja som postrehol zmenu spievania u Gillana na albume Perfect Strangers oprpti starším albumom. Ale zostal som prekvapený, lebo som si pred nedávnom vypočul jeho sólovú diskografiu a albumy ako Naked Thunder a Toolbox ma odrovnalli. Chlapík tam ťahá také veci ako v Child in time pesničke.

Tajne dúfam, že to  nebola iba dobre odvedená štúdiová práca a na koncertoch to potom šetril.. Neviem..
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #38 kedy: 19. September , 2011, 16:33:36 »

... Pista je stary pionier modernej elektrickej gitary, mozno este pred Ediem :) Taku "What If" od Dixie mozem kludne pocuvat aj cely den ...
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 07. Apríl , 2012, 10:54:44 »

celkom fajne country solo
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #40 kedy: 19. September , 2015, 11:50:14 »

31 minút o Morsevom aparáte, gitarách, efektoch...

chlapík to má v skutku vymakané.

https://www.youtube.com/watch?t=1904&v=_NLnBlaxldo

inak už je 21 rokov Deep Purple, čo je vlastne viac ako bol zakladajúci Blackmore. Už je aj na ňom vidieť, že starne. Po veľmi dlhom čase som videl nejaké video s ním a bol som trochu prekvapený. Miestami sa mi na hlase zdal, taký "zadychčaný"....
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.