Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Máj , 2024, 09:42:53
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VOX - AD 50 VT Valve Reactor  (Prečítané 2461 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« kedy: 24. Máj , 2006, 07:42:24 »

Mno celkom ma toto hybridne kombo zaujalo, neviem presne ako to funguje (resp. princip - valve reactoru), zevraj je to celkom slusny vynalez, ktory ponuka lampovy zvuk (aj ked je to hybrid) aj pri nizkej hlasitosti ...  je tam aj sice amp modeling, ale rucia, ze to nie je digital, ale 100 % analog. Ale v dnesnej dobe existuje seria Valvestate od Marshallu, ktora napriek nazvu neobsahuje ani len jednu elektronku :silly: tak uz teda neviem :)  ... ma s tym Voxom niekto skusenosti Huh! inak tu su aj audio ukazky:

http://www.voxamps.co.uk/products/valvetronix/ad15vtad30vt.htm

a trochu popis na ceskej stranke

http://www.korg.cz/produkty.php?vox=1&kid=3&pid=4
Zaznamenané

... all life is future to past ...
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #1 kedy: 24. Máj , 2006, 19:51:54 »

ako to, ze valvestate od Marshallu nema lampu? to myslis AVT - cka, lebo tie maju 1x ECC83 ak sa nemylim
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #2 kedy: 24. Máj , 2006, 19:58:57 »

homar napísal:
Citácia
ako to, ze valvestate od Marshallu nema lampu? to myslis AVT - cka, lebo tie maju 1x ECC83 ak sa nemylim


jj, urcite maju 1x ECC83 (mal som aj ja jeden taky), ale zevraj bola jedna seria, ktora nemala, neviem presne ktory rocnik, ale niekto to tu na fore uz raz spominal... tiez som bol z toho trochu mimo :blink:
Zaznamenané

... all life is future to past ...
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 24. Máj , 2006, 20:04:16 »

hral som na tom raz, ale podla mna Marshall AVT 50 je podla mna o triedu lepsi, aj ked nema 11 presetov ako VOX
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 24. Máj , 2006, 20:06:05 »

To som pisal ja, ze kedysi DAVNO JEDEN konkretny najslabsi/najlacnejsi Marshall sa volal sice Valvestate, ale nemal lampu.

Takyto nejaky VOX som skusal raz v Auparku, ale jak som tocil, tak som tocil, nic dobre som z toho nevytocil. Konkretne ten, co som skusal mal v sebe este efektovy procesor, co ja osobne v aparate fakt nemusim mat. A skreslenie nahovno...
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #5 kedy: 24. Máj , 2006, 20:10:26 »

Aj sa mi zdalo, ze si mi to vravel ty Rastis, ale nebol som si isty....takze si na tom Voxe hral a nic moc ?? Som zvedavy ked to aj ja vyskusam, bo vselikde o tom pisali v dobrom, ale to uz tak byva...  treba to okusit osobne Žmurk
Zaznamenané

... all life is future to past ...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 24. Máj , 2006, 20:14:47 »

presne - skus a poreferuj
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #7 kedy: 24. Máj , 2006, 20:18:08 »

rastis napísal:
Citácia
presne - skus a poreferuj


Vykonam ! Žmurk  

... len este spat k tomu zakladnemu principu ako to ma teoreticky fungovat, na tej vox stranke su aj schemy, tak nech sa na to nejaky odbornik mrkne a skusi to tu vysvetlit, bo to nie je zevraj obycajny hybrid :silly:
Zaznamenané

... all life is future to past ...
matolf
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164


« Odpoveď #8 kedy: 24. Máj , 2006, 21:16:39 »

tu 15tku si chcem kupit. potahal som aj nahravky, znie to super, v niektorych je robeny aj doprovod aj solo na tom kombe a su tie zvuky pekne, nesplyvaju. velmi sa mi to kombo lubi
Zaznamenané

dal by som si palacinky
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #9 kedy: 24. Máj , 2006, 21:31:38 »

ja mam multiefekt korg ax 15G.ako viete korg patr ipod vox.v jednej predajni som skusal tu 30.bolo to uplne to iste,ibaze  moj korg ma toho v sebe 10x viac.uplne tie iste modelingove zvuky/nedali si ani namahu prepisat nazvy tych ampov ako UK70,UK80../.je to taka slabsia kopia ax10g od korgu alebo naopak.ale ja som s tym korgom velmy zvukovo spokojny.takze si zratajte cenu,ktoru by ste vysolili za efekt a za kombo ze co sa vam lepsie oplati;)
Zaznamenané

I hate commercion
matolf
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164


« Odpoveď #10 kedy: 13. Jún , 2006, 17:30:50 »

dnes som hral na 30 - hluk to vie spravit riadny, ciste zvuky sa mi velmi lubili, skreslene - da sa, aj ked zaujal ma iba jeden amp model. ale tu 15-tku si jednoznacne kupim. povazujem toto kombo za super vec. na domace cvicenie nutne
Zaznamenané

dal by som si palacinky
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.