Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 14:47:58
Strán: 1 [2] 3 4 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 204884 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 11. September , 2006, 13:06:24 »

S pluginmi nemám problém, používam ich aj pod FL, len neviem, či nejaké VSTi bicie, alebo čo dokážu svojou vernosťou nahradiť živé sample. Toto je na FL úplne super.

<ot> dokáže Sonar všetko to ostatné, čo som spomínal?</ot>
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 11. September , 2006, 13:47:03 »

Vsak ja stale rozpravam o bicich zo samplov. Tych samplerov mozes pouzit rozne typy. Urcite su nejake aj sucastou instalacie \"dospelych\" verzii sekvencerov. Nejake generatory zvukov bicich existuju tiez, ale to je asi ine pouzite, ako sa bavime.

Sonar ti bude fungovat rovnako kvalitne ako Cubase. Je to iba otazkou vkusu. Mne Sonar na audio absolutne nevyhovuje. Sonar nema priamu podporu VST/VSTi, ale dokaze si to prekonvertovat na DX/DXi. Na 99,99 % to funguje spolahlivo, ale najde sa aj nejaka zapalka. Ale ta sa najde vzdy aj pri 100% podpore, takze tazku hlavu by som si z toho nerobil...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 05. Október , 2006, 14:39:22 »

NJ..tak som si na kompe rozbehol Cubase SX1. Iný momentálne nemám. Pod ním som úspešne spojazdnil VST pluginy Battery, NI B4 (Hammond) a Edirol Orchestral.

Práve sa snažím poriešiť efektovanie bicích. Keďže základom je MIDI stopa v Cubase, tam toho s efektami moc nenarobím. Preto by bolo treba celé bicie, alebo \"chlieviky\" osobitne nasmerovať do audio stôp a tam ich efektovať, Otázka je, ako na to. Ak si na audio stope volím in, mám tam iba dve možnosti IN1 a IN2. Nieje tam možnosť navoliť výstup VST inštrumentu ako vstup audio stopy. Vie niekto, čo robím zle? Alebo to Cubase 1 ešte nevie? Má Battery možnosť efektovať bicie priamo v plugine?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 05. Október , 2006, 14:54:20 »

Altostratus napísal:
Citácia
...Keďže základom je MIDI stopa v Cubase, tam toho s efektami moc nenarobím. Preto by bolo treba celé bicie, alebo \"chlieviky\" osobitne nasmerovať do audio stôp a tam ich efektovať


Myslel som, ze Sonar, Cubase a spol to budu mat spolocne... Chlieviky z Battery sa posielaju na audio stopy a odtial na vystup zvukovky alebo kamkolvek inde... Vsak inac to nehra, nie ? A na audio stope to efektujes ako hocijake ine audio...

Altostratus napísal:
Citácia
... Alebo to Cubase 1 ešte nevie? ...


Cubase 1 Huh!Huh!? Nevie Huh!? SX je najmodernejsia generaicia Cubase, ktore je na trhu uz asi 20 rokov este z cias Atari Si píš!!! Mnoho profikov zo zvyku este stale pracuje na predchadzajucej generacii Cubase VST.

Altostratus napísal:
Citácia
.... Má Battery možnosť efektovať bicie priamo v plugine?


Nie.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 05. Október , 2006, 15:17:04 »

OK. Skúsim Ti povedať, ako to robím a ty mi skús povedať, kde robím blbosť.
Otvorím si MIDI stopu. N avstupe prakticky nezáleží, pretože je jedno, či to naklikám do obdĺkžnikov, do nôt, alebo to nabúcham cez klávesnicu. Na výstup MIDI stopy dám Battery. Do chlievikov Battery natiahnem konkrétne sample a nastavím si, ktorá MIDI nota spúšťa ktorý chlievik. Hrá mi to.
Na bicie však patrí kompresor, reverb, niekedy aj EQ. Na toto sa tu už niekto pýtal a práve ty, Rasto, si hovoril o vytvorení audio stopy. ktorá by ako vstup mala navolený výstup z Battery. Tu je kameň úrazu. O smerovaní jednotlivých chlievikov do autonómnych audio stôp ani nehovorím. Môžeš to vysvetliť aj pre analfabeta??Beeee Beeee
Diky vopred.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 05. Október , 2006, 15:25:50 »

Altostratus napísal:
Citácia
...Hrá mi to.....


Kadial ? O Cubase moc pisat neviem. Filozofiou Sonaru je, ze akakolvek MIDI stopa (syntak, sampler.. ...) potrebuje zaroven audio stopu, ktorou ide signal prec a kde sa da bezne efektovat. Na vystupe MIDI stopy je vstup do pluginu. Na vstupe audio stopy sa potom navoli vystup (jeden z vystupov) pluginu. Na vystupe audio stopy sa navoli, kam ma ist zvuk dalej (napriklad vystup zvukovky). V Cubase to predsa nie je inac, ci ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 05. Október , 2006, 15:53:21 »

Takze nainstaloval som Nuendo 2.2 (co je defacto v audio / MIDI totozny SW ako SX). Nahodil som rovno do noveho projektu Battery. Ked sa otvori mixer (F3), vidno na nom zlava najprv ovladanie MIDI a hned vedla vsetky audio channely z Battery (1-2, 3-4, ... ...), na ktorych sa nastavuju vsetky audio veci (vystupy do zvukoviek, efekty... ... )...
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #22 kedy: 05. Október , 2006, 20:57:12 »

neviem, ake mas battery, ale riesil som podobny problem, pricom battery jedna malo vystup len proste stereo neslo s tym pohnut..battery dva si vytvori samo v mixeri pocet audio stop, kolko ma vystupov a tam si to mozes ponastavovat..pouzivam cub sx3 a battery 2...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 05. Október , 2006, 21:09:33 »

JJ, diky, už to tak mám aj ja...neviem, pre&#269;o som to vtedy nevidel...
Zaznamenané

dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #24 kedy: 12. December , 2006, 15:38:35 »

ja som si to dnes nainstaloval toto Cubase ked to kazdy tak ospevuje....heh ale taky chaos som este nevidel..milion veci na nastavovanie....takze som stoho totalny magor....ziadny zvuk nic..vobec som to nerozchodil:woohoo: ......Smútim ...ked uz som si zvykol na jednoduchy GR2...fu toto asi nepochopim
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 12. December , 2006, 16:10:57 »

Neni to az take zlozite. Ide o to pochopit filozofiu softu. Vela ludi si predstavuje, ze nainstaluje nejaky takyto soft, zapne ho, staci play a svet sa posere, ze ake sa zacnu diat veci :). Lenze ono sa nezacne diat nic. Ono totiz treba do toho softu najprv nieco nahrat, zahrat alebo naklikat, aby to mohlo \"hrat\", inac tam nema co \"hrat\" :)

dave1979 - co presne Ti tam malo hrat a nehralo ?
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #26 kedy: 12. December , 2006, 16:18:12 »

normalne hral som do toho a nic ziadny zvuk...ale ukazovalo to signal na tom grafickom displey..treba aj nejake pluginy mimo toho co su v programe?...skusal som nastavovat in out....navolil som tam asio original ku karte a nic..no sound......
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 12. December , 2006, 16:41:14 »

Nemam tu teraz po ruke nic od Steinbergu. Cize na sabli vidis, ze ti ide dnu signal z inputu. Predpokladam, ze by na tej sabli malo ist nastavit, kam ma signal pokracovat dalej - ci na master sablu, na grupu, rovno na audio vystup zvukovky... Ak ma pokracovat na master sablu, mrkni, co je nastavene na master sabli - kam ma pokracovat odtial. Skratka signal sa tam da vselijako smerovat a treba si tam skontrolovat, ze kam vlastne ide. A treba si este skontrolovat, ci nie je nieco niekde zamutovane (master sabla, track sabla... ... ). A samozrejme treba skontrolovat, ci je vsetko spravne nastavene v audio settings. Ak tam ide clovek cez nejake microsoft mapper alebo nieco podobne, treba pozret do windows contrlol panelov, co je nastavene tam...

Ak chces hrat do toho gitaru a pocut ju na bvystupe, treba tam niekde na sabli zapnut input monitoring a treba tu gitaru poslat cez plugin simulujuci git. aparat.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 12. December , 2006, 16:48:29 »

Ešte jedna vec. Keď používaš VST efekty s direkt monitoringom, pri prehrávaní ho treba vypnúť, zapnutý má byť len pri nahrávaní. (Aspoň tak to funguje u mňa).
Zaznamenané

dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #29 kedy: 21. December , 2006, 17:15:04 »

noo uz mi konecne slape ten program..mal som nejeku zlu verziu zablokovanu.....ale mam maly problem:ked chcem ulozit nahravku na disc v subore mp3 alebo wav tak to nejde-teda ulozi to len kusok-dlzka suboru ma taku istu velkost ako ten cubase subor-tak ci nahodou neviete co stym moze byt.....este by som chcel vedet ako sa nahravaju vst instrumenty ako bicie alebo klavesy
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Strán: 1 [2] 3 4 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.