Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 00:32:05
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210366 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #285 kedy: 30. August , 2009, 09:55:52 »

Dobre, už som sa s tým trochu potrápil, tým že som na vstupe a výstupe zmenil hodnoty buffer size na minimum (teda 512) pri sample rate 44100 Hz sa mi latency znížila zo 700 na asi 70 ms, čo mi ale ešte stále príde veľa. Je to možné ešte nejak eliminovať, alebo mám jednoducho slabú zvukovku?
V manuáli pre Cubase SX3 sa píše že prirodzená latency by mala byt len okolo 2 ms kvoli A/D prevodníkom, tak ja fakt neviem kde sa tá strata nabaluje  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #286 kedy: 30. August , 2009, 10:05:44 »

Dobre, už som sa s tým trochu potrápil, tým že som na vstupe a výstupe zmenil hodnoty buffer size na minimum (teda 512) pri sample rate 44100 Hz sa mi latency znížila zo 700 na asi 70 ms, čo mi ale ešte stále príde veľa. Je to možné ešte nejak eliminovať, alebo mám jednoducho slabú zvukovku?
V manuáli pre Cubase SX3 sa píše že prirodzená latency by mala byt len okolo 2 ms kvoli A/D prevodníkom, tak ja fakt neviem kde sa tá strata nabaluje  Nechajte ma vydýchať
A jedná sa o kartu internú/tá čo je v PC/?
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #287 kedy: 30. August , 2009, 10:13:22 »

Hej, interná zvukovka v notebooku. Preto si nie som istý či to vobec pojde rozbehať...
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #288 kedy: 30. August , 2009, 10:29:47 »

Hej, interná zvukovka v notebooku. Preto si nie som istý či to vobec pojde rozbehať...

tym sa vacsinou zacina... "mam ten a ten problem, tu a tu zvukovku, atd. atd... " :) s asio4all driverom by sa malo dat dostat na prijatelne latencie aj s doskovymi zvukovkami. ak nie, treba kupit nejaku normalnu s ASIO drivermi, dnes uz nie su vobec drahe... omiela sa to tu na fore uz roky :)

 Na zdravie!
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #289 kedy: 30. August , 2009, 11:09:40 »

pocujte a co sa da spravit ked chcem odlahcit pc od zvukovky zapojim par efektov a uz mi to seka kua no par..... ked vypnem zvukovku tak mozem zapajat kolko chcem ono to je firewire zvukovka, mam este v pc jednu externu  ta toolko nenici pc ale zase je pomala s velkulatenciu neda sa to nejak odlahcit?
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #290 kedy: 30. August , 2009, 11:30:58 »

Paráda, vdaka rastis. S ASIO4all už som sa dostal pod 4 ms  Zdravíčko Ani lupance už nepočuť  Na zdravie!
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #291 kedy: 30. August , 2009, 12:17:51 »

pocujte a co sa da spravit ked chcem odlahcit pc od zvukovky zapojim par efektov a uz mi to seka kua no par..... ked vypnem zvukovku tak mozem zapajat kolko chcem ono to je firewire zvukovka, mam este v pc jednu externu  ta toolko nenici pc ale zase je pomala s velkulatenciu neda sa to nejak odlahcit?

Vyspi sa do triezva a napíš to ešte raz tak, aby tomu ľudská bytosť rozumela.
1. Tento problém absolútne nesúvisí s Cubasom -> šup s tým do správnej témy.
2. Pochopil som správne, že FireWire zvukovka ničí PC?Huh!
Zaznamenané

1pablo
Hosť
« Odpoveď #292 kedy: 30. August , 2009, 12:34:27 »

Vyspi sa do triezva a napíš to ešte raz tak, aby tomu ľudská bytosť rozumela.
1. Tento problém absolútne nesúvisí s Cubasom -> šup s tým do správnej témy.
2. Pochopil som správne, že FireWire zvukovka ničí PC?Huh!

No uz som pospal:D:D:D,, No tak ale pouzivam to v cubase neviem cim to je proste ked ju vypnem tak mi cubase nic nebrzdi ale ak je zapata a dam napr zo 5 amplitubov alebo podobnych plugin tak uz to nestiha je to urcite zvukovkou zatazuje pc rsp cubase  preto som chcel vediet ci je mozne to nejak odlahcit
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #293 kedy: 30. August , 2009, 13:54:39 »

Stále to píšeš tak nejako divne. Ale päť inštancií Amplitube môže byť celkom fest záťaž.

1. Ak máš na výber medzi onboard zvukovkou a FireWire, myslím si, že onboard nemôže byť za žiadnych okolností lepšia na nahrávanie.
2. Používaš efektové skupiny? Ak nie, začni. Na každej z piatich inštancií Amplitube máš iné nastavenia? Ak sú niektoré zhodné, vytvor si "group track" a žeň gitary tadiaľ. Ak máš na viacerých stopách rovnaké efekty, nemusíš ich efektovať osobitne, grupy ti dosť zjednodušia robotu.
Zaznamenané

1pablo
Hosť
« Odpoveď #294 kedy: 30. August , 2009, 14:50:56 »

Tak to je fakt dobra rada som nevedel ze sa daju robit nejake grupy a ak sa mozem spytat co to na pc zatazuje procesor alebo pamete?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #295 kedy: 30. August , 2009, 15:35:27 »

inak toto je najdebilnejsia "Cubase tema" zo vsetkych Cubase tem, co som kde na internete videl. tu sa riesi uplne vseto, okrem Cubase
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #296 kedy: 30. August , 2009, 16:25:37 »

Ach jo, niekto tu má pocit že vie všetko a nastavenia všetci ovládajú  Bavím sa skvele
Ale možno som fakt kkt  :)
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #297 kedy: 30. August , 2009, 19:37:30 »

Rastis má pravdu. 99% vecí, ktoré sa tu preberali na posledných piatich stranách, nesúvisia s Cubasom, ale s nejakými elementárnymi znalosťami okolo nahrávania. ASIO, latencia, efektové grupy a janeviemčo predsa niesú špeciality Cubasu. Druhá vec je, že ľudia akosi zleniveli a namiesto toho, aby najprv skúšali, gúglili a až potom písali na fórum, sa hneď obrátia na druhých, aby to mali rýchlejšie.

Okrem toho, že fórum je plné článkov, podľa ktorých by sa drvivá väčšina týchto problémov dala riešiť, keby niekto stále nechcel iba odpovede šité na mieru.
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #298 kedy: 18. Október , 2009, 11:28:51 »

its e official release:
2009-10-17 22:33:40 0day Steinberg.Cubase.v5.1.DVDR-AiRISO
2009-10-17 22:47:10 Iso Steinberg.HALion.VSTi.DXi.v3.5.DVDR-AiRISO
2009-10-17 22:39:56 Iso Steinberg.Nuendo.v4.3.Incl.Expansion.Kit.DVDR-AiRISO
2009-10-17 22:46:32 Iso Steinberg.WaveLab.v6.1-AiRISO


slovenski zvukovi inzinieri si mozu upgradnut masiny
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #299 kedy: 18. Október , 2009, 12:33:45 »

mam pocit, ze cracknuta Cubase 4ka bola nepouzivatelna, zeby pri 5tke to uz zrazu bolo OK ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.283 sekund, 22 otázok.