Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. September , 2024, 00:21:00
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210346 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #420 kedy: 20. Marec , 2011, 13:23:13 »

stale nechapem. ak nieco pocujes v reprakoch monitoru a vo vezi nie, tak to mas nejako podivne pozapajane by som povedal. ty mas vystup zo zvukovky zapojeny kam ? do telkaca ci do veze ? ci aj aj ? alebo mas okrem externej zvukovky este nejaku dalsiu internu ? vsak zapoj predovsetkym ty logiku a sam si skus uvedomit a odpovedat, ze preco Ti asi nieco hra z telkaca a nieco odinakadial, ale nemyslim si, ze je to problem tykajuci sa primarne Cubase... ci ? respektive co mas nastavene v audio settings v Cubase ? co mas nastavene v midi settings v Cubase ? co mas nastavene ako output device na midi stope v Cubase ?
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #421 kedy: 21. Marec , 2011, 09:54:20 »

Ak som to pochopil správne, tak to máš zle pozapájané. Myslím tým, že nemáš priradenú zvukovku tascam na to, aby Ti prehrávala aj midi. Ja mám starší cubase, ale snáď sa to tam nejako extra nemenilo: Devices>Device Setup>Default Midi Ports(alebo hladaj niečo ako Midi Output) a skontroluj akú zvukovku tam máš priradenú. Takisto to skontroluj vo windowse (pre XP): Control panel>Sound and audio devices>Audio>Midi music playback a nastav si tascam ako default.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #422 kedy: 21. Marec , 2011, 13:48:58 »

Ak som to pochopil správne, tak to máš zle pozapájané. Myslím tým, že nemáš priradenú zvukovku tascam na to, aby Ti prehrávala aj midi. Ja mám starší cubase, ale snáď sa to tam nejako extra nemenilo: Devices>Device Setup>Default Midi Ports(alebo hladaj niečo ako Midi Output) a skontroluj akú zvukovku tam máš priradenú. Takisto to skontroluj vo windowse (pre XP): Control panel>Sound and audio devices>Audio>Midi music playback a nastav si tascam ako default.
Skúsim to. Hlavne asi to XP. vďaka.
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #423 kedy: 29. Apríl , 2011, 16:46:01 »

neviete ci je taka moznost spojit dva projekty v cubase/nuende v jeden?
ze mam projekt 1 kde je zaciatok, projekt 2 kde je koniec a spravim projekt 3 kde to spojim

diky za kazdu odpoved
Zaznamenané
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #424 kedy: 29. Apríl , 2011, 17:55:17 »

ja myslim, ze len pracne. zmixdownloadovat jedno, druhe a natiahnut to do tretieho.
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #425 kedy: 29. Apríl , 2011, 18:04:42 »

to si myslim aj ja :) ze to asi nepojde tak ako si to predstavujem :)
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #426 kedy: 29. Apríl , 2011, 21:33:18 »

neviete ci je taka moznost spojit dva projekty v cubase/nuende v jeden?
ze mam projekt 1 kde je zaciatok, projekt 2 kde je koniec a spravim projekt 3 kde to spojim

diky za kazdu odpoved
Ja som raz zase potreboval opačný postup, mal som skladbu, ktorá mala dve časti a dve rôzne tempá. Tak som skrátka tú druhú časť celú skopíroval do nového projektu.
Nie som na svojom počítači, tak to neviem skúsiť, ale podľa mňa by to išlo. Jednoducho skopíruj projekt 2 do projektu 1. Keď sú tam rôzne tempá, tak si predtým nastav tempo track na príslušné tempo projektu 2.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #427 kedy: 30. Apríl , 2011, 19:34:04 »

neviete ci je taka moznost spojit dva projekty v cubase/nuende v jeden?
ze mam projekt 1 kde je zaciatok, projekt 2 kde je koniec a spravim projekt 3 kde to spojim

diky za kazdu odpoved

ctrl+a / ctrl+c / ctrl+v si skusal ?
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #428 kedy: 01. Máj , 2011, 03:38:50 »

rastis, diky, v podstate to tak funguje, az nato ze to kopiruje nejako divno - nieco vynechalo a poposuvalo mi to stopy vselijako..ale to uz by sa mozno dalo vyriesit keby su vsetky strihy napevno zamknute do partov a zarovnane od nejakeho spolocneho miesta..kazdopadne som o dost blizsie k tomu co chcem, diky moc  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #429 kedy: 01. Máj , 2011, 10:28:55 »

musis si na stopach samostatne odkliknut taku tu notu, nech tam je miesto nej symbol hodin ci coho to. to robi presne to, ze ked aj menis tempo projektu tak ak tam je ta nota, tak to eventy silou mocou pasuje na nejake doby ci co a uplne to vsetko medzi sebou rozdrbe. ak tam mas tie hodiny, tak eventy zostanu voci sebe nerozhodene.
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #430 kedy: 01. Máj , 2011, 16:43:45 »

diky, skusim to tak..
ja totiz moc nepracujem s tempom, nemenim ho, robim skor na frame lebo robim do videa, ale moze byt ze to bolo rozlicne nastavene a tym padom sa to rozhadzalo, skusim teda ako to ty hovoris, diky moc  Žmurk
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #431 kedy: 04. Máj , 2011, 09:54:01 »

Rastis - neviem, či mu pomôže, keď pravítko zmení z notového na sekundové. Skôr nájsť presne miesto, kam to potrebuje pastnúť a v tempo tracku tam naniesť také bpm, aké tam má byť. Potom mu to bude sedieť.
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #432 kedy: 27. Jún , 2011, 23:35:36 »

... pred nejakymi dvoma rokmi som naposledy nahraval v Cubase LE co som dostal k zoomu. Dosou na psa mraz a musim nahravat znovu. V podstate nepotrebujem ziadne efekty, zvuky a kuzla, len jednoduche mastering a editacne funkcie ako mala ta stara LE verzia ktora ale mala bohuzial obmedzeny pocet trackov. Otazka priatelia by bola Cubase 6 alebo Cubase SX3, alebo ci radsej nieco ine. Pamatam ze som mal s Cubase LE nastaveniami niekedy dost vrasky ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #433 kedy: 28. Jún , 2011, 10:50:07 »

... pred nejakymi dvoma rokmi som naposledy nahraval v Cubase LE co som dostal k zoomu. Dosou na psa mraz a musim nahravat znovu. V podstate nepotrebujem ziadne efekty, zvuky a kuzla, len jednoduche mastering a editacne funkcie ako mala ta stara LE verzia ktora ale mala bohuzial obmedzeny pocet trackov. Otazka priatelia by bola Cubase 6 alebo Cubase SX3, alebo ci radsej nieco ine. Pamatam ze som mal s Cubase LE nastaveniami niekedy dost vrasky ...

ak sa chystas kupovat, tak neviem, ci SX3 este je na pultoch  Žmurk respektive SX3 je v poho, da sa v nej vsetko. co voci novsim nema, asi v takychto stadiach potrebovat nebudes.

"jednoduche mastering funckie" ... ja by som Ti poradil, aby si zrovna tieto funkcie nehladal - jednak najprv by som to zmixoval a jednak na mastering su ine SW (niezeby to v Cubase neslo... ... ). ak vychadzame z toho, ze budes potrebovat kompresor, ekvalizer a reverb, tak toto vsetko je aj v SX3...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #434 kedy: 28. Jún , 2011, 14:56:58 »

ak sa chystas kupovat, tak neviem, ci SX3 este je na pultoch  Žmurk respektive SX3 je v poho, da sa v nej vsetko. co voci novsim nema, asi v takychto stadiach potrebovat nebudes.

"jednoduche mastering funckie" ... ja by som Ti poradil, aby si zrovna tieto funkcie nehladal - jednak najprv by som to zmixoval a jednak na mastering su ine SW (niezeby to v Cubase neslo... ... ). ak vychadzame z toho, ze budes potrebovat kompresor, ekvalizer a reverb, tak toto vsetko je aj v SX3...

...  :) a ja som si myslel ze ked zmixujem stopy a vyexportujem stereo wav tak masteringujem ... pozriem na ten SX3 teda. Len dufam ze sa nebudu uz objavovat take drobne problemy ako s tou starou LE verziou ...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.304 sekund, 22 otázok.