Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 08:05:50
Strán: 1 ... 34 35 [36] 37 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 204982 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #525 kedy: 04. Apríl , 2014, 17:12:12 »

ja mam pocit, ze ten instrument track, ako aj FX track vlastne len supluju midi track a grupu, jednoduchsie a intuitivnejsie sa asi vytvoria, su farebne odlisene, ale inak moznostami su chudobnejsie. takze asi su vhodnejsie do jednoduchsich projektov, respektive su tam, aby boli, ale velky zmysel pouzivat ich asi nema...

aizovat mozes vsetko a vsade. akekolvej tracky v Cubase maju tie zakladne vlastnosti v podstate rovnake.

pri aizacii volume si ale treba uvedomit, ze ked ju raz pouzijes, prestane Ti fungovat volume fader, nakreslena envelope ma vzdy prednost.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #526 kedy: 05. Apríl , 2014, 11:25:36 »

pri aizacii volume si ale treba uvedomit, ze ked ju raz pouzijes, prestane Ti fungovat volume fader, nakreslena envelope ma vzdy prednost.

Preto sa snazim vyhnut aizovaniu grupy a ak to ide, zaizovat to pred nou.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #527 kedy: 05. Apríl , 2014, 12:06:06 »

neviem ako cubase, ale reaper funguje tak, ze funguje volume fader aj envelope krivka. cize cez krivku si kludne nastavis aizaciu (akoze offset-y od celkoveho volume na tracku/grupe) a volume fader funguje ako master volume pre cely track aj s uz zaizovanou krivkou
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #528 kedy: 05. Apríl , 2014, 12:57:31 »

Preto sa snazim vyhnut aizovaniu grupy a ak to ide, zaizovat to pred nou.

to nie vzdy funguje. na grupe mozes mat efekty, ktore nastavujes v zavislosti vstupneho signalu, typicky napr. kompresor. ked mu budes posielat rozhybanu hlasitost, nenastavis ho jak treba.

ono sa to robi inac - mnohe pluginy maju aj output level, urcite aj niektore z tych, ktore uz na tej grupe mas. osobne malokedy mam dopvod tieto vystupne hlasitosti efektov stelovat, ale na aizaciu hlasitosti grupy je to jak stvorene a zaroven Ti zostane funkcne aj volume grupy. ak sa neda inac, tak existuju aj pruginy, ktore robia len volume a su urcene presne na toto pouzitie, napriklad Sonalksis free G - http://www.sonalksis.com/freeg.htm
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #529 kedy: 05. Apríl , 2014, 12:58:50 »

neviem ako cubase, ale reaper funguje tak, ze funguje volume fader aj envelope krivka. cize cez krivku si kludne nastavis aizaciu (akoze offset-y od celkoveho volume na tracku/grupe) a volume fader funguje ako master volume pre cely track aj s uz zaizovanou krivkou

ee, v Cubase Ti krivka ovlada fader, aj ked ho posunis, hned sa vrati podla krivky.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #530 kedy: 05. Apríl , 2014, 13:44:42 »

to nie vzdy funguje...
ono sa to robi inac - mnohe pluginy maju aj output level...

ved ano, je viac moznosti
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #531 kedy: 08. Apríl , 2014, 18:23:06 »

v protoolse staci nastavit aizaciu na Master a pekne ti to stisuje..taketo jednoduche riesenie v cubase nehrozi?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #532 kedy: 08. Apríl , 2014, 21:14:37 »

na master myslis ako ? ze povies aizacii, nech neovplyvnuje volume fader ? to sa v Cub. neda. alebo myslis aizovat master, ako master output ?

mozes si v Cubase vytvorit este jednu pomocnu stopu, kludne ju schovat, nech nezavadza a poslat tam signal len za ucelom aizacie alebo aizovat volume na plugine. Cubase je super v mnohych veciach, ale nieco maju dlhodobo nedotiahnute, v podstate ako kazdy SW. ja ked som par razy vysedaval u PT, tiez som sa chytal za hlavu, ze jake trivialne veci sa tam robia "zlozitymi" postupmi :)
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #533 kedy: 08. Apríl , 2014, 21:26:43 »

v protoolse si vytvoras normalne stereo Master stopu a ta sa da taktiez aizovat ako aux ci audio stopa - ci uz volume, pan alebo parametre na efektoch zaradene na vystupe..len teda neviem, ci je tato moznost aj v cubase..
pripadne sa da spravit aux ktory bude kvazi premaster, ten aizovat a az potom to poslat do mastru
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #534 kedy: 08. Apríl , 2014, 22:34:03 »

len Frakos nechcel aizovat vsetko, len cosi, zato sme sa bavili o aizacii grupy.
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #535 kedy: 09. Apríl , 2014, 21:46:21 »

ahaa, prepacte  Popiskujem si  som to pochopil tak, ze chce utlmit cely song a nejde mu to kvoli tomu, ze nevie utlmit tie instrumenty, ktore mu hraju stale dalej v nezmenenej hlasitosti (nereaguju na tu zmenu)
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #536 kedy: 13. September , 2014, 15:59:17 »

Asi dosť neskoro ale chcem sa opytať, či je možné aizovať pomocou krivky master kanal v cubase 5. Tá krivka sa bežne zobrazuje pri všetkých ostatných kanáloch pod stopami, ale kde sa zobrazí pre master kanál ? Ved ked sa master kanal da aizovať, tak by sa logicky mal dať aj editovať. či nie Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!
« Posledná zmena: 13. September , 2014, 16:04:19 od TOMM » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #537 kedy: 13. September , 2014, 18:15:54 »

samozrejme ze da. aj si to skusil alebo sa rovno pytas ?

ked zapnes na master sably, ze ju chces aizovat, pribudne Ti presne taka ista "aizacna stopa", aka je aj na stopach alebo grupach. vola sa to tam potom "input/output channel". ale najprv musis tu aizaciu na tej sably zapnut, inak sa Ti to nezobrazi.
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #538 kedy: 13. September , 2014, 19:01:51 »

No už som na to dnes prišiel, cele roky mi to chýbalo. Tá stopa pribudne po stlačení červeného tlačítka W, akože write.
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #539 kedy: 28. September , 2014, 14:47:17 »

W ti nastavuje aizáciu akokeby "record", čiže keď máš pustený song a hýbeš s aizovaným prvkom, tak sa zapisuje do aizačnej stopy. Keď sa to prepne na read, tak sa táto stopa číta.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 34 35 [36] 37 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.