Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 12:34:39
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 204883 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #540 kedy: 17. December , 2014, 14:12:06 »




  Ludze neda sa v Cubase spravit take, ze ked pustim plejbek projektu tak nebude prehravat vsetko za radom, ale bude skakat v ramci projektu ako potrebujem? Napr, ze  v jednom projekte mam rozrobenu jednu cast, kusok dalej v tom istom projekte druhu a zas kusok dalej tretiu cast. A teraz to chcem spojit do finalu tak, ze bude hrat najprv druha, potom prva a nakoniec tretia cast.  No a nechce sa mi tie casti spajat a kopirovat za sebov do ziadanej podoby, ale iba nejak  nakonfigurujem ako tie casti v projekte maju za sebov hrat. Ak existuje take daco tak mi staci iba ako sa taka funkcia vola.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #541 kedy: 17. December , 2014, 14:28:45 »

toto je typicka trackerova funkcia, ze sa takto vyskladava patternami, dodnes tak funguje Fruity Loops. pamatam si, ze ked sa pred par rokmi predstavovala vtedy nova tusim 7-cka, tak som niekde zachytil, ze tam cosi podobne implementovali. este si pamatam, ako useri vtedy na forach frflali, ze naco to takto komercionalizuju smerom k detom ... :)

snad si to pamatam dobre - ja verziu 7 nepouzivam, skus si to niekde overit ...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #542 kedy: 17. December , 2014, 17:20:21 »

...ze k detom ..... tak som to podla toho co si pisal nasiel...arranger track, usetri to nejaku zabavu...

Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #543 kedy: 03. Február , 2015, 12:56:38 »

taka blba vec, ale neviem ako a ci vobec sa to da nastavit - ked kliknem na "edit channel settings" nejakej stopy, alebo na mixer, tak sa mi cela pracovna plocha minimalizuje, a je to dost otravne stale to naspat maximalizovat. da sa to? chapete co myslim?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #544 kedy: 03. Február , 2015, 13:43:14 »

ak mas origos, tak je mozne, ze je to bug - Steinberg je znamy tym, ze niektore bugy tlacia pred sebou uz cele roky z verzie na verziu.

ak nemas origos, je mozne, ze je to tym, ale aj tak plati vyssie napisane.

pochybujem, ze sa bavima o vlastnosti, ktora sa da niekde nastavit, zapnut alebo vypnut  Neviem
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #545 kedy: 03. Február , 2015, 14:25:39 »

takze to nieje standardna vlastnost? zda sa mi totiz ze som to mal rovnake aj na starej sx3 verzii
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #546 kedy: 03. Február , 2015, 15:13:34 »

podla mna to je chyba, ktoru tam maju odjakziva. naco by bola dobra taka funkcionalita.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #547 kedy: 04. Marec , 2015, 08:36:49 »

V poslednom muzikuse citam o paralelnej kompresii a minule sa aj tu o tom pisalo v suvislosti s bicimi v niekoho ukazke. Skusim si to v Cubase, ze jednu stopu dam bez kompresora a druhu taku istu ako ta prva s kompresorom a  budem menit ich vzajomny pomer, pripadne potom obe tie stopy poslem do grupy nech to mozem v kope mastrovat. Ale nepaci sa mi stopa navyse. Urcite sa to da v Cubase spravit nejak elegantnejsie. Da sa signal upraveny efektom v inserte pomerne primiesat k povodnemu signalu, ak ten efekt sam o sebe nema taku funkciu primiesavania do povodneho signalu? Ci musim mat v inserte rovno paralelny kompresor. Tie kompresory co mam  v Cubase to nevedia. V chanel strip je tube compressor, ktorym sa to da, taky potak, ze mix, ale moc sa mi ten kompresor nepaci.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #548 kedy: 04. Marec , 2015, 09:40:13 »

vsade bezne sa pouziva zvlast stopa. vacsinou chces komprimovany signal aj inac vyequalizovat. vyborne to funguje na bicich - klopak a rytmicak. ak mas viacej micov, napr pri rytmicaku mas minimalne vrch a spodok nazvuceny - logicky mas dve stopy, ako chces toto paralelene komprimovat s jednym compresorom, kde vies miesat wet/dry signal? jedine tak, ze to vyroutujes do zvlast stopy, kde si to napomerujes a hodis na to komp, eq.. a pod
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #549 kedy: 04. Marec , 2015, 13:27:42 »

... Da sa signal upraveny efektom v inserte pomerne primiesat k povodnemu signalu, ak ten efekt sam o sebe nema taku funkciu primiesavania do povodneho signalu? ...

neda. insert znamena, ze prerusisi cestu, vrazis efekt, cez krtory ide vsetok signal a ten sa z efektu vracia. jedine, ze by mal efekt dry / wet a ten pomer, co potrebujes si nastavis na nom. videl som inak plug. kompresory, co dry / wet mali, len si nespomeniem, ktore... ze by aj ten rusky free Molot ? kukni, je to inak dobry kompresor.

to si uz mozes spravit efektovu gurpu s kompresorom a posielat tam signal zo stopy sendom a pomer si nastavit takto. ale to uz mas presne aj dalsiu stopu a vo vysledku to je to iste, akoby si mal rovno dve obycajne stopy, takze si uz len mozes vybrat, ktora z variant dvoch stop je Ti blizsia :)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #550 kedy: 04. Marec , 2015, 15:29:31 »

S tym kompresorom v grupe sa mi to paci. Nemusel by som obsah tracku kopirovat zakazdim a mozno sa aj procaku bude lahsie dychat. Akurat keby som chcel na vysledok hodit nejaky dalsi efekt tak by to muselo ist do dalsej grupy a to je nevyhoda lebo co mam verziu Cubase tak je obmedzeny pocet grup.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #551 kedy: 04. Marec , 2015, 15:38:47 »

ale vsak nemusis kopirovat obsah tracku, len posli send do dalsieho tracku/grupy :)

z pohladu poctu trackov a vytazenia CPU to mas jedno, dalsi plugin v retazci ti zozerie viac CPU ako dalsi track
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #552 kedy: 04. Marec , 2015, 16:07:33 »

ako pise 4oci - mas original stopu alebo grupu. z nej posles send na dalsiu grupu alebo efektovu grupu, tam mas k dispozicii cely dalsi efektovy retazec v inzertoch. tam spravis tu paralelnu kompresiu, pripadne dalsie efekty a to je vsetko. povodnu stopu elebo grupu, aj tu dalsi cez send poslanu a zefektovanu posielas bud uz rovno na master, alebo do dalsej grupy, ak by si chcel este nejakym sposobom efektovat ten celok, co si si uvaril :)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #553 kedy: 04. Marec , 2015, 16:43:51 »

Jo, fungiruje....
Zaznamenané

karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #554 kedy: 21. Apríl , 2016, 13:20:48 »

Sevas,

Chcem sa spytat ci sa da:

V cubase mam nahratu gitaru, ktorej zvuk mam nastaveny cez plugin EZ mix... cize nahravam cisty signal, džn džn robi plugin.

-> da sa to v Cubase nejak ,,dat dokopy,, aby ta moja nahrata stopa bola uz priamo ten nastaveny vystup (so vsetkymi skresleniami, efektami, korekciami atd). . . aby ta stopa bola vlastne ten finalny zvuk?

aby som projekt mohol otvorit v pocitaci bez pluginu a ono to tak bude zniet džn džn...

Diky
Zaznamenané
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.