Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 14:19:21
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210593 krát)
0 užívateľov a 9 Hostí prehliada túto tému.
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #150 kedy: 26. December , 2007, 13:43:56 »

prepac, lacrosse, ale nedufaj, ze tu bude niekto sediet a na kazdu tvoju jednu otazku ti bude trpezlivo odpovedat, to, co si on nacitaval a skusal hodiny a postupne zistoval a tebe to ma ist tiez hned??
mas net, plno zdrojov, studuj,zlepsis sa v anglictine aj v cubase..a najlepsie si zapamatas, co a ako, ked na to prides sam..
inac bicie aj klavir robil zrejme ako midi a na prislusnu stopu si povesil nejaky napr vst instrument na bicie a klavir, do ktorych si dal vhodne sample a potoms a stym vyhral(viacvrstvove sample, posuny v case,hlasitosti...atd)
Vela stastia..v tom novom roku Zdravíčko
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #151 kedy: 26. December , 2007, 15:38:50 »

Presne tak...To musíííš zvlááádnout sáááám ha ha ha

Čo sa týka bicích, už tretí krát sem dávam link, na návod, ktorý som napísal práve do TEJTO témy: http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,434.msg60477.html#msg60477

Inak práve v tejto téme sa rozoberali otázky, ktoré tu Lacrosse kládol.

Čo sa týka robenia so synťákmi, postup je vždy rovnaký, ako v prípade bicích.
1. Otvorím menu VST nástrojov a v ňom si otvorím potrebné VST nástroje.
2. Vytvorím si MIDI stopu a v nej si ako výstup navolím VST nástroj, ktorý chcem.
3a. Perom si vytvorím MIDI event (teda časovú oblasť) a pravým klikom na ňu sa prepracujem ku editoru. Buď biciemu, obdĺžnikovému, alebo notovému. A klikám noty.

3b. Alternatíva - ak mám MIDI klávesnicu, alebo drum pad a trúfam si na to, proste tú stopu nahrám rovnako, ako nahrávam audio. Potom na ňu použijem nejakú kvantizáciu.


Éto vsjo!

Takto isto si urobíš basu, klavír, bicie, orchester....všetko.
Zaznamenané

heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #152 kedy: 26. December , 2007, 16:34:35 »

od vcera mam cubase sx3 ale je tam na mna moc gombikov s ktorymi sa da tocit to neni pre mna ;Dale skusal som ten altostratov postup na bicie a ide mi to takze dakujem Na zdravie!
Zaznamenané

AETHERON.SK
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #153 kedy: 26. December , 2007, 17:16:30 »

 uz to ma secko spravene a dal som si editor..tipu ze pod sebou mam napisane tie bubny..ale co teraz....ked na nieco kliknem nic to nerobi
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #154 kedy: 26. December , 2007, 17:22:25 »

ty tu chces naozaj niekoho rozrurit Bacha na vec kamo!

este raz a admini prepacte kUR*VA, SKUS TO SAM!! A NIE HNED S KAZOU PICOVINOU SA ZAPODIEVAT A DAVAT TO SEM. SKUS AJ CITAT - TO HADAM VIES!
« Posledná zmena: 26. December , 2007, 17:22:50 od mario bross » Zaznamenané

heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #155 kedy: 26. December , 2007, 17:27:44 »

ked pojdes podla toho navodu co dal altostratus tak ti to musi ist!ked som to ja zvladol s mojou napodobeninou mozgu tak uz to zvladne kazdy ;Dje tam toho milion a pochybujem ze ti kazdy bude na vsetko odpovedat.pohraj sa s tym ako kazdy a za par rokov budu vsetci chodit nahravat len k tebe Bavím sa skvele
Zaznamenané

AETHERON.SK
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #156 kedy: 26. December , 2007, 17:28:38 »

ked pojdes podla toho navodu co dal altostratus tak ti to musi ist!ked som to ja zvladol s mojou napodobeninou mozgu tak uz to zvladne kazdy ;Dje tam toho milion a pochybujem ze ti kazdy bude na vsetko odpovedat.pohraj sa s tym ako kazdy a za par rokov budu vsetci chodit nahravat len k tebe Bavím sa skvele
uz to mam...
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #157 kedy: 26. December , 2007, 17:31:47 »

ty tu chces naozaj niekoho rozrurit Bacha na vec kamo!

este raz a admini prepacte kUR*VA, SKUS TO SAM!! A NIE HNED S KAZOU PICOVINOU SA ZAPODIEVAT A DAVAT TO SEM. SKUS AJ CITAT - TO HADAM VIES!
klidek...
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #158 kedy: 26. December , 2007, 20:07:18 »

mne to neda,
1:nejde mi to
2:uz to mam

tak naco pises do fora?spravny pristup je skusat a ked mi nieco fakt nejde, poziadam o radu..ne ty si LHK(vulgarnaskratka tak to sem nebudeme vypisovat) a dajte mi pod nos..s tymto pristupom to dotiahnes veeeeelmi velmi daleko..:)
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #159 kedy: 26. December , 2007, 20:14:02 »

mne to neda,
1:nejde mi to
2:uz to mam

tak naco pises do fora?spravny pristup je skusat a ked mi nieco fakt nejde, poziadam o radu..ne ty si LHK(vulgarnaskratka tak to sem nebudeme vypisovat) a dajte mi pod nos..s tymto pristupom to dotiahnes veeeeelmi velmi daleko..:)
sorry..ale bez toho by som sa ktomu vobec nedopracoval...skusal som ...a neslo tam som poziadal o radu..a este som aj napisal ze ekd to tu je nech ma niekto upozorni...tak jake lhk Ja som čert.. Bavím sa skvele
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
jasomto
Hosť
« Odpoveď #160 kedy: 21. Január , 2008, 17:15:30 »

no mam problem.som si natiahol do pc cubase sx3.fajn programcek ale hrozne mi to seka a roby neplechu. ked napr importujem nejake wavko tak to seka,drhne a neviem co este. v com je problem?slaba ram?
« Posledná zmena: 21. Január , 2008, 17:15:56 od jasomto » Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #161 kedy: 21. Január , 2008, 19:18:39 »

slaba ram/pomaly disk/slaby procak alebo proste mozes mat aj zle nastavene asio napr..
ale to sekanie procak a ramka najskor :)
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #162 kedy: 21. Január , 2008, 19:35:22 »

Kukni si na stránke Steinbergu systémové požiadavky na tvoju verziu Cubase. Porovnaj s tým čo máš a hotovo. Tak, ako to popisuješ to s ASIOm nemá nič spoločné. ASIO potrebuješ na real-time nahrávanie  - prehrávanie wavov ti musí fičať aj s on-board kartou.
Zaznamenané

urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #163 kedy: 21. Január , 2008, 19:38:15 »

sak ked sa importuje alebo exportuje, je to skoro vzdy ze PC seka, resp. priradi tomu importu najvyssiu prioritu a ostatne programy utlmi prave z dovodu, ze CPU je vytazene na 100% prave na ten export. Ak ti to neseka pocas prace, tak je vsetko v normalne. Ten cas pri exporte a importe proste vydrz a ides dalej.
Zaznamenané

jasomto
Hosť
« Odpoveď #164 kedy: 21. Január , 2008, 20:15:48 »

ok.dik.musim to poriadne pokukat...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.276 sekund, 23 otázok.