Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 08:21:04
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210484 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #225 kedy: 11. August , 2008, 16:19:32 »

ked mate zvukovku s viacerimi vstupmi, ako v cubase tieto vstupy pridelite jednotlivim stopam na obrazovke? alebo ako sa to robi v inich softoch...

nahrava niekto aj v Audacity, alebo v Ardour?

dikezz
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #226 kedy: 11. August , 2008, 16:29:16 »

na kazdej stope sa da nastavit, z akeho konkretneho vstupu zvukovky ma nahravat.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #227 kedy: 11. August , 2008, 16:30:12 »

no ale de tam kliknut? sme kukali a nenasli sme
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #228 kedy: 11. August , 2008, 16:32:20 »

konkretne v Cubase ? ake Cubase konkretne ? zaklad je v kdesi v Preferencies celeho softu navolit Asio driver zvukovky, nenechavat tam nejaky microsoft soundmapper alebo podobnu kravinu.
Zaznamenané
dod4
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #229 kedy: 28. September , 2008, 10:50:19 »

Mam Cubase SX 3 a zvukovku Audigy 2 platinum ex sem tam sa mi ukaze mierna latencia nie je to take hrozne viem si stym poradit ale predsa neporadite nejaky overeny DRIVER. Dik
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #230 kedy: 28. September , 2008, 13:00:34 »

overene drivery ma napriklad M-Audio, co ovsem so sebou prinasa vymenu celej zvukovky. co ovsem tiez neni zla zada :)

inak nemam pocit, zeby existovali nejake "overene" univerzalne drivery. osobne poznam jediny univerzalny asio4all (google). k SB Live existovali alternativne APS drivery (velmi velmi stare a mrtve) a KX drivery (velmi stare a mrtve). od dob Audigy uz o tychto veciach ale neviem nic.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #231 kedy: 28. September , 2008, 13:01:06 »

ozaj - latencia Ti prekaza preco ?
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #232 kedy: 28. September , 2008, 13:07:15 »

Mam Cubase SX 3 a zvukovku Audigy 2 platinum ex sem tam sa mi ukaze mierna latencia nie je to take hrozne viem si stym poradit ale predsa neporadite nejaky overeny DRIVER. Dik

Ale ved toto nie je ziadna profi zvukovka, cize latencia vzdy nejaka bude ... Co to znamena ze sa sem tam ukaze mierna latencia?
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #233 kedy: 01. Október , 2008, 16:15:18 »

Neviete ako sa da zefektovat VSTi zaveseny na MIDI stope v Cubase?
Tusim, ze treba vytvorit novu audio stopu a potom poprepajat to nejak, ale nedari sa mi,  a rozhodne nechcem vyrenderovat najprv MIDI s VSTi do wav a potom efektovat, tak ako to robia ti, co tomu nerozumeju. Som frajer Chcem sa to naucit tak ako sa to ma robit.
Dik. Na zdravie! :)
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #234 kedy: 01. Október , 2008, 16:44:32 »

kazda midi stopa kde je zavesene VSTi potrebuje audio stopu, kde je ako input navoleny output toho VSTi a ako output vystup prec (do zvukovky alebo grupy alebo hocikam). no a na tej audio stope, ktora realne prehrava to VSTi si mozes nahadzovat akekolvek efekty.

just tu nemam pri sebe Cubase, takze konkretnejsie nenapisem, lebo z hlavy neviem.
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #235 kedy: 01. Október , 2008, 17:17:38 »

Tak toto som pochopil dokonale, aj v cubase manuali je tiez nieco take napisane, problem pre mna je nastavit ten input a output, kedze predtym na onboard zvukovke som taketo veci ani neskusal robit a teraz ked mam EMU 0404, tak zatial nie velmi rozumiem ako ma oznacene vstupy a vystupy.
Hladam aj manuali, zatial nic, na Input Routing mam na vyber len IN 1 a IN 2, co je vlastne Line in 1,2 zvukovky, ale neviem ako mam navolit na vstup audio stopy output VSTi...
« Posledná zmena: 01. Október , 2008, 17:35:35 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #236 kedy: 01. Október , 2008, 17:30:16 »

OK. Skúsim Ti povedať, ako to robím a ty mi skús povedať, kde robím blbosť.
Otvorím si MIDI stopu. N avstupe prakticky nezáleží, pretože je jedno, či to naklikám do obdĺkžnikov, do nôt, alebo to nabúcham cez klávesnicu. Na výstup MIDI stopy dám Battery. Do chlievikov Battery natiahnem konkrétne sample a nastavím si, ktorá MIDI nota spúšťa ktorý chlievik. Hrá mi to.
Na bicie však patrí kompresor, reverb, niekedy aj EQ. Na toto sa tu už niekto pýtal a práve ty, Rasto, si hovoril o vytvorení audio stopy. ktorá by ako vstup mala navolený výstup z Battery. Tu je kameň úrazu. O smerovaní jednotlivých chlievikov do autonómnych audio stôp ani nehovorím. Môžeš to vysvetliť aj pre analfabeta??Beeee Beeee
Diky vopred.
Takze nainstaloval som Nuendo 2.2 (co je defacto v audio / MIDI totozny SW ako SX). Nahodil som rovno do noveho projektu Battery. Ked sa otvori mixer (F3), vidno na nom zlava najprv ovladanie MIDI a hned vedla vsetky audio channely z Battery (1-2, 3-4, ... ...), na ktorych sa nastavuju vsetky audio veci (vystupy do zvukoviek, efekty... ... )...

pozeram, ze uz sa tu nieco take riesilo... :)
« Posledná zmena: 01. Október , 2008, 17:34:42 od Zeck » Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #237 kedy: 01. Október , 2008, 18:06:35 »

Uz to mam, v mixeri si treba najst danu audio stopu, potom stlacit e (edit VST channel) a tam sa da efekty povyberat.
to bolo teda dost primitivne, a mne to trvalo 2 hodiny, kym som na to prisiel No hanbím sa.. Bavím sa skvele
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
predator
Hosť
« Odpoveď #238 kedy: 20. December , 2008, 20:27:13 »

kedze moj zvukar sa viac zaobera strihanim alkacskej svadby a mastrovanim svojho 6 rocneho dema ako nasimi vecami, som nuteny hladat nejake alternativne riesenie, tak som uvazoval, ci sa da dostat tie stopy z jeho kompu vo waw formate asi najskor, a potom si to vlozit do ineho kompu a tam stimi stopami dalej pracovat bez nejakej zmeny? staci ak vsetky stopy si napalim ako waw a..? je to v cubase sx nahravane

Keď chceš, ozvi sa mi a ja ti ich premiešam v ProToolse. Určite sa nejak normálne dohodneme.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #239 kedy: 20. December , 2008, 21:21:28 »

ok, len najprv potrebujem vediet, ci staci napalit tie stopy ako waw ale najviac sa bojim jak to bude s klikom lebo ten je v kazdom songu rozhadzany jak horska draha, od neho sa nemozem pytat lebo by urcite nebol stastny keby vedel ze to davam mastrovat niekomu inemu, ale on to ajtak nikdy nedokonci

Stačí tie stopy nahrať ako wav, najlepšie každú od začiatku do konca (aj s prázdnym miestom). Potom nie je problém tie stopy umiestniť k sebe, stačí ich "oprieť" o prvý takt.

A s klikom je to tak ... treba vyexportovať tempomapu, najlepšie sa to urobí cez midi súbor, do ktorého necháš vyexportovať aj tempo track. Potom to ide samo, stačí naimportovať midku do ProTools, zavesiť na prázdny aux klik a on už berie tempo z tempa session.

Ak nie, prinajhoršom sa dá tempomapa urobiť manuálne podľa stôp bicích.
« Posledná zmena: 20. December , 2008, 21:23:10 od Predator » Zaznamenané
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.