Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 04:37:36
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210448 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #270 kedy: 14. August , 2009, 20:02:28 »

vsak inac ako nahrat cistu gitaru to ani nejde, plugin nieje hardware cez ktory prechadza signal a tak sa az zaznamenava.

no ved jasneee, jezis ja som aky chuj Bavím sa skvele hned sa idem s tym hrat Bavím sa skvele
Zaznamenané
matoo
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #271 kedy: 14. August , 2009, 23:11:09 »

hmm... no teraz neviem, ktorým smerom sa uberá táto debata... ale pokuusim sa to presne špecifikovať

mám čistu gitaru na vstupe na ktorú mám nalepených zopár pluginov (efektov) ...ktoré mi hrajú reálne.... pri stlačení RECORD mi to ale nahrá čistú gitaru... to znamená bez tých efektov, ktoré som tam ja vopred nadefinoval... to znamená, že pri prehrávaní musím mať zapnute efekty... a tým pádom už nemôžem použiť ďalšie efekty na ďalšiu stopu, lebo to žere vela rámky (mám len 1GB - starožitnosť) ...a tým pádom, by som to chcel nahrať rovno aj stými všetkými efektmi, ako sa to dá napríklad v REAPERY (snád niektorý vedia)

V cubase som začal skúúšať nahrávať preto, lebo sa mi zdá, že z toho lezie lepší zvuk... doteraz som nahrával v reapery a mixoval to v cubase... teraz by som rád všetko nahral a rovno zmixoval v cubase.... no keď mi niekto povie, že to nemá zmysel... že to bude mať rovnakú kvalitu.... tak sa vrátim naspäť k starému osvedčenemu systeemu... a je po probleemoch  Zdravíčko
Zaznamenané
matoo
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #272 kedy: 14. August , 2009, 23:26:03 »

vsak inac ako nahrat cistu gitaru to ani nejde, plugin nieje hardware cez ktory prechadza signal a tak sa az zaznamenava.

 Bravooo ...tiež poznám pár vecí, do ktorých sa ešte nedostal signál  Žmurk
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #273 kedy: 15. August , 2009, 09:32:38 »

matoo, nesnaz sa lepsie vysvetlit svoj pseudo-problem, ale skus lepsie pocuvat a rozumiet.. ak nezapojis do prace s cubase logiku tak ho mozes rovno odinstalovat.  si predstav, jak to funguje. mas gitaru z ktorej ide signal do zvukovky a potom sa zaznamenava ( cisty zvuk) na vystupe mas pluginy, takze ked chces aby to hralo realne ako audio s timi pluginmi musis si to v tej podobe vyexportovat. potom si vies vlozit do projektu co potrebujes - audio stopu s pouzitimi pluginmi bez vst zavesenych na stope
Zaznamenané
matoo
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #274 kedy: 15. August , 2009, 12:18:43 »

matoo, nesnaz sa lepsie vysvetlit svoj pseudo-problem, ale skus lepsie pocuvat a rozumiet.. ak nezapojis do prace s cubase logiku tak ho mozes rovno odinstalovat.  si predstav, jak to funguje. mas gitaru z ktorej ide signal do zvukovky a potom sa zaznamenava ( cisty zvuk) na vystupe mas pluginy, takze ked chces aby to hralo realne ako audio s timi pluginmi musis si to v tej podobe vyexportovat. potom si vies vlozit do projektu co potrebujes - audio stopu s pouzitimi pluginmi bez vst zavesenych na stope

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele ...myslím, že už wiem, kde sa stala chyba... ja som w špatnej teeme  facepalm ...ošemetná situáácia  Na zdravie! ...neviem prečo sa mi furt mýli to Cubase...ked ja mám Sonar  ?§!. ...sa ospravedlnujem  Zdravíčko
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #275 kedy: 15. August , 2009, 12:24:51 »

Bavím sa skvele Bavím sa skvele ...myslím, že už wiem, kde sa stala chyba... ja som w špatnej teeme  facepalm ...ošemetná situáácia  Na zdravie! ...neviem prečo sa mi furt mýli to Cubase...ked ja mám Sonar  ?§!. ...sa ospravedlnujem  Zdravíčko

este over ci si na dobrom fore
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
matoo
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #276 kedy: 15. August , 2009, 12:29:09 »

človek sa učí na vlastných chybách...
« Posledná zmena: 15. August , 2009, 13:12:38 od matoo » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #277 kedy: 15. August , 2009, 17:29:36 »

Bavím sa skvele Bavím sa skvele ...myslím, že už wiem, kde sa stala chyba... ja som w špatnej teeme  facepalm ...ošemetná situáácia  Na zdravie! ...neviem prečo sa mi furt mýli to Cubase...ked ja mám Sonar  ?§!. ...sa ospravedlnujem  Zdravíčko

to nic na veci nemeni..
Zaznamenané
matoo
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #278 kedy: 15. August , 2009, 18:18:46 »

to nic na veci nemeni..

no hej... myslím, že by stačilo, keby niekto povedal namiesto.... to musíš vyexportovať.... nájdi funkciu o ktorej si ešte asi nepočul... v mojom prípade "freeze" ...ktorá ti automaticky spojí gitarovú stopu s efektami, a nebudeš musieť mať niekoľko stôp s efektami zapnutých zároveň... a hocikedy sa to bude dať vrátiť a hrať sa s efektami....

keby som o tomto vedel... asi sem netrepnem takú blbosť  ?§!. ....doteraz som robil len v Reapery kde som nahrával na stopu rovno výsledný signál prehnaní cez efekty... tak som sa domnieval, že asi tak nejak sa to bude robiť aj tu...

Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #279 kedy: 15. August , 2009, 18:32:17 »

a vies napisat, ako sa to robi v reapery? mne sa to nejak nedari, stale ked vypnem plugin tak to hra cisto...
Zaznamenané
matoo
nováčik
*
Príspevkov: 21


« Odpoveď #280 kedy: 15. August , 2009, 18:43:56 »

a vies napisat, ako sa to robi v reapery? mne sa to nejak nedari, stale ked vypnem plugin tak to hra cisto...

stačí nastaviť na stope recording: output (nahrávaš vlastne realtime... čo počuješ, to nahráš) ...je to hned vedla toho repráčiku, čo treba zapnuť na zeleno... služi ako record monitoring... no a ked toto takto všetko nastavíš, nahrá ti to signál až za efektom... a ked si to znova prehráš, treba bud vypnuť ten efekt... lebo bysi hodil efekt na efekt... alebo ja to vždy potiahnem na dalšiu čistu stopu...
« Posledná zmena: 15. August , 2009, 18:48:28 od matoo » Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #281 kedy: 29. August , 2009, 17:15:15 »

Páni, potreboval by som radu. Dnes som sa podujal zoznámit s Cubase SX3, pomaličky na to prichádzam, len ma trápi jedna vec.
Ked si zapnem monitorovanie (zvuk počas nahrávania), zvuk z reproduktorov je o dobru pol sekundu oneskorený oproti real gitare.
Dá sa to nejak nastaviť, či ide o hardwarový problém?  Smútim
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #282 kedy: 29. August , 2009, 17:17:57 »

Páni, potreboval by som radu. Dnes som sa podujal zoznámit s Cubase SX3, pomaličky na to prichádzam, len ma trápi jedna vec.
Ked si zapnem monitorovanie (zvuk počas nahrávania), zvuk z reproduktorov je o dobru pol sekundu oneskorený oproti real gitare.
Dá sa to nejak nastaviť, či ide o hardwarový problém?  Smútim

ale vsak o tom sa tu debatuje cele roky... latencia. je to vec zvukovky, driveru a nastavenia, nie Cubase.
Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #283 kedy: 29. August , 2009, 17:37:14 »

okej, ved zdorazňujem že som lama.
Pokial je to vec nastavenia, nájdem postup niekde na fóre?
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #284 kedy: 29. August , 2009, 17:46:24 »

.... je to vec zvukovky, driveru a nastavenia...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.