Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 00:26:14
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210355 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
1pablo
Hosť
« Odpoveď #390 kedy: 01. September , 2010, 11:19:48 »

Aky Cubase si mam nainstalovat na Win 7 64-bit ?
Mam M-Audio Mobile Pre - treba kvoli x64 nejake specialne drivre? Ja mam iba nejake standartne Asio z M-audio webu.

ked mas M-audio zvukovku rozhodne by som dal protools 8 lacnejsi soft a este ktomu by som povedal aj profi a kompatibilny s M-Audio a to tušim vyhradne s nimi
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #391 kedy: 02. September , 2010, 09:50:28 »

Aky Cubase si mam nainstalovat na Win 7 64-bit ?
Mam M-Audio Mobile Pre - treba kvoli x64 nejake specialne drivre? Ja mam iba nejake standartne Asio z M-audio webu.

zalezi, ake VST budes pouzivat. skusenosti nemam, len co som vycital na nete. idelane je nainstalovat 64 bit Cubase. ak tam ovsem budes pouzivat vacsinu pluginov 32 bitovych, tak potom ze v ramci stability ci cohosi je lepsie pouzivat 32 bit Cubase - vraj.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #392 kedy: 02. September , 2010, 09:51:55 »

ked mas M-audio zvukovku rozhodne by som dal protools 8 lacnejsi soft a este ktomu by som povedal aj profi a kompatibilny s M-Audio a to tušim vyhradne s nimi

ten PT soft neni az taky zazrak, aj ked 8icku nepoznam... myslim, ze Cubase je o dost dalej. hovorim o samotnom multitracku, nie dospelackom PT.
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #393 kedy: 24. September , 2010, 07:25:23 »

Zdravím čisto nahodou neviete poradit neaky web kde sa da najst prikazy pre midi aby robili dajmetomu crescendo decrescendo legato a podobne ?
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #394 kedy: 27. Október , 2010, 14:02:12 »

... chlapi mam taky problem. Nahravam cez Edirol -> USB atd. Pri nahravani musim nastavit v Cubase v menu Devices->Device Setup->VST Multitrack v ASIO driver na Edirol. Potom nahram track a pri prehravani uz musim prepnut na DirectX inak to je hluche. Dokonca pri DirectX Full Duplex to pri prehravaniu kazdych 10 sekund zacne na par sekund sustat takze musim zvolit ten "obycajny" Direct X a potom je to ok. Sral by som ale na to, hlavne ze to ide. Problem je ale v tom ze sa mi vcera stalo to, ze pri prehravani tracku nahravka znela strasne spomalene. Mam Cubase LE co som dostal k zoomu a je to cele na XPecku ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #395 kedy: 27. Október , 2010, 14:10:12 »

edirol je akoze nejaka zvukovka ? a ked nastavis ju nastavis ako asio v cubase, tak to nehra ? tak je niekde chyba, mrkni na ovladaci panel k zvuovke, ak nejaky ma... alebo Ti blokuje asio nejaka ina aplikacia, mozno systemove zvuky (?)...len tak naslepo hadam...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #396 kedy: 27. Október , 2010, 20:38:44 »

... to je A/D interface od Rolandu:



... ono to potrebuje v Cubase nastavit Edirol ovladac na record a potom ked chcem pocuvat co som spachal tak musim zase preponut na DirectX ovladac co by samozrejme nemalo byt. A hlavne to ze to spomaluje pri prehravani ako ked nastavis malu rychlost na vinyloch je zatial hlavny problem. Skusim teda preinstalovat ovladace k doske lebo mam integrovanu zvukovku, preinstalnut takisto ovladac k tomu interface a uvidim co to povie. Inac celkovo niesom vobec spokojny s tou doskou od EVGA ...
« Posledná zmena: 27. Október , 2010, 20:41:56 od cembo » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #397 kedy: 27. Október , 2010, 22:43:57 »

ale vsak na doskovu zvukovku uplne zabudni a pre istotu ju uplne v biose zakaz. cize pochopil som, ze Cubase Ti cez ASIO driver zvukovky vobec nehra. to je teda dost divne, ze ? na to sa zameraj, inak predsa vobec nemozes pracovat...
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #398 kedy: 29. Október , 2010, 11:22:28 »

Možno pracuješ v toľko kHz, že ten interface nezvláda full-duplex a preto len nahráva.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #399 kedy: 29. Október , 2010, 12:19:00 »

ja som pochopil, ze mu Cubase s asio vobec neprehrava. co ale nebude otazka asi na Cubase, ale na zvukovku a jej driver...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #400 kedy: 02. November , 2010, 13:55:14 »

.... vdaka, beriem do uvahy priatelia. Konecne budem mat zajtra cas sa s tym pohrat. Este by som rad pocul vas nazor na to, co moze byt pricinou toho spomaleneho prehravania ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #401 kedy: 02. November , 2010, 14:25:28 »

to spomalene prehravanie bude sposobene rozlicnymi sample rate najskorej. ze mas tam wav dajme tomu 48 KHz a nejake nastavenie ho nuti prehravat ako 44,1 KHz... neviem si sice predstavit, ze preco, ale urcite to bude problem v podobnom duchu... si pamatam, ze este kedysi na starej M-Audio v win2k sa to obcas stavalo uz ani neviem v akom SW. ze cely multitrack aj projekt v nom boli 48kilo a jak sa len zapol a znovu vypol winamp v ktorom bolo prehravane nieco 44.1 kilo, tak sa projekt spomalil, az kym sa nerestartoval...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #402 kedy: 03. November , 2010, 13:41:34 »

... zvlastne. Samplerate je predsa frekvencia akou sa zvuk komprimuje a to by s tym nemalo suvisiet, ale moze byt, clovek nikdy nevie pohram sa aj s tym. Tak ma napadla taka vec, ci nahodou nejak netreba nastavit v Cubase v ovladacoch alebo niekde inde nejaku frekvenciu "citania" v sulade s tym usb interface alebo nieco podobne. Hodil som na to oko, ale nic som nenasiel ... mam taky dojem ze si na jeden disk capnem XP a nebudem ani updatovat a nahodim tam len Cubase a nic ine a hotovo a uvidim ako sa bude spravat :) ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #403 kedy: 04. November , 2010, 10:43:33 »

sampolerate urcite nie je frekvencia komprimacie. samplerate hovori to tom, ako husto je povodny analogovy signal vzorkovany. a presne zmenou samplerate funguju aj pitch shiftery. princip je taky - ak chces zmenit samplerate z nejakej na nejaku inu hodnotu, tak bud to nechas prepocitat a tym sa hustota zmeni alebo uplne najprimitivnejsi sposob je nechat to prehravat inou rychlostou - hustota vzorkovania sa tym logicky zmeni tiez, takisto ale aj ladenie (to je ten princip pitch shifteru). samozrejme takato zmena samplerate nema ziadny zmysel, v praxi. ale je to presne o tom, ze ked sa nieco medzi debou hada, ze jaku to ma vlastne samplerate, tak to v praxi moze dopadnut zmenou rychlosti prehravania...
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #404 kedy: 03. Január , 2011, 14:02:59 »

mam taku otazocku potreboval by som v piesni dve rozne tempa a neviem ako sa to da v cubase nastavit... ak mi vie niekto poradit ako na to budem rad ak som sa nevyjadril dost jasne tak priklad do druhej minuty mam tempo 120 a od druhej by som chcel tempo 80... za pripadnu radu dakujem  Zdravíčko
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 23 otázok.