Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 00:05:17
Strán: 1 ... 36 37 [38] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 204753 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #555 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:08:04 »

mal by si vediet exportnut nejaky track, post FX  (signal s aplikovanymi efektami pluginov, ktore mas zavesene na tracku) - vacsinou sa ta funkcia vola freeze
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #556 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:16:17 »

musis si v Cubase najprv vyznacit region (casovy usek), odkial pokial chces, aby sa exportovalo. potom ides do menu file / export. tam zadas, do akeho formatu chces exportovat, zadas, ci to ma byt mono alebo stereo a je tam aj zaklikavacia funkcia, aby sa Ti vyexportovany file nahodil do projektu ako novy track.

samozrejme musis mat tu stopu, ktoru chces takto exportovat, oznacenu ako solo (aby si exportoval len zvuk tej jednej stopy s gitarou) alebo je ina moznost taka, ze v tom menu, kde nastavujes ako sa exportuje, tak je tam moznost nastavit aj co sa exportuje (cely projekt, jedna konkretna stopa, jeden konkretny bus, atd... )

jednoduchsie sa to spravi, ako takto o tom vypisuje, je to ponate celkom intuitivne, ked vies princip...

takto


* export_menu.png (242.02 KB, 686x435 - prehliadnuté 1035 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #557 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:19:56 »

mal by si vediet exportnut nejaky track, post FX  (signal s aplikovanymi efektami pluginov, ktore mas zavesene na tracku) - vacsinou sa ta funkcia vola freeze

toto funguje akokeby rovno a hned, ale aj ked je stopa freeznuta, a povodny plugin sa vyhodi, bude Cubase hlasit, ze mu ten plugin chyba. a obcas aj freeznuta stopa zahapruje, Cubase ju akoze odomkne, freeznuty wav z temp foldru sa moze zmiznut a ak tam uz neni povodny plugin, nastane problem. nehovorim, ze sa to deje bezne alebo casto, ale moze sa to stat.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #558 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:24:36 »

toto funguje akokeby rovno a hned, ale aj ked je stopa freeznuta, a povodny plugin sa vyhodi, bude Cubase hlasit, ze mu ten plugin chyba. a obcas aj freeznuta stopa zahapruje, Cubase ju akoze odomkne, freeznuty wav z temp foldru sa moze zmiznut a ak tam uz neni povodny plugin, nastane problem. nehovorim, ze sa to deje bezne alebo casto, ale moze sa to stat.
cubase asi funguje v tomto inac ako reaper, ktory pouzivam. tam to exportne rovno do noveho stemu v novom tracku, mutne origo track a neriesi co sa potom deje s origo trackom..
« Posledná zmena: 21. Apríl , 2016, 14:37:56 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #559 kedy: 21. Apríl , 2016, 14:34:09 »

freeze v Cubase funguje tak, ze ta povodna stopa sa iba "vysedi" a okrem volume a pan na nej uz nic nemozes nastavovat. Cubase si ju interne exportuje do svojho cudesneho 32bitoveho wavu, ulozi vo vlastnom foldry a odtial ju prehrava. po odomknuti freeze ju zase z toho foldra zmaze. pluginy, co na tej freeznutej stope boli si ale stale eviduje, ze su v projekte, cize ak ich vyhodis, tak mu chybaju. samozrejme, so stopu sa pracovat neda, takze ich vlastne nemozes ani vyhodit, ale ak by si trebars ten plugin odinstaloval z kompu, Cubase bude vykrikovat a niekedy to vyhodnoti ako taku chybu, ze rovno stopu odomkne.

respektive, takto je to vo verzii, ktoru pouzivam ja, novsie verzie maju freeze vraj viac premakane...
Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #560 kedy: 22. Apríl , 2016, 07:33:42 »

Dakujem vam velmi pekne. Rastis, myslim ze to tvoje je to co potrebujem. Vyskusam a vratim sa s otazkami :)  Na zdravie!

ide o to ze mam v PC nastaveny Cubase s pluginami vsetko fici. Vsimol som si na nete ze existuje Cubasis, app pre ipad. Tak ma to celkom zaujalo, studujem zatial nepouzivam. Chcel by som to pouzivat na skuskach na take ad hoc nahravanie novych napadov, pripadne oprava v uz hotovom projekte. Ale v tom ipade nebudem mat vsetky pluginy co mam v PC, preto sa pytam ci sa project s trackmi da cez cloud preniest na ten ipad s tym ze to tam aj bude zniet ako v tom PC.

Pripadne, pouziva tu niekto Cubasis.... nejake pouzivatelske nazory....

diky


Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #561 kedy: 22. Apríl , 2016, 13:46:41 »

ja by som sa takto spytal...

co Vam jebe uz vsetkym s tymi mobilmi ?  Nechajte ma vydýchať kym jeden vymysli ako poprepajat mobil s pocitacom a poriesi aplikacie a odovzda vsetky data nechtiac na cloud, iny zlozi 3 pesnicky a nepotrebuje k tomu nic Ja som čert..

Zaznamenané
karmopolis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95


« Odpoveď #562 kedy: 25. Apríl , 2016, 06:56:38 »

sice som sa na toto nepytal, ale dakujem za spam :)

nabuduce poprosim k veci. Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #563 kedy: 25. Apríl , 2016, 14:45:26 »

odpoved tam je, len medzi riadkami  :)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #564 kedy: 09. Máj , 2016, 09:08:13 »

V Cubase skúšam presety na rôzne nástroje a popritom sa snažím pochopiť význam efektov v reťazci. Nechápem význam dvoch skupín efektov v stripe. Skupinu označenú ako "sat" (saturation?) a trans (transformation?). Vedeli by ste mi stručne popísať funkciu a nejaký príklad?

A ešte v stripe sú pre voľbu kompresora 3 typy, tandard, tube a vintage. Ich funkcia je rovnaká? Vo všeobecnosti sa primárne používa niektorý kompresor pre nejaký konkrétny nastroj?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #565 kedy: 09. Máj , 2016, 09:36:50 »

saturation - je v podstate velmi jemne skreslenie signalu, prida viac harmonickych
trans - predpokladam, ze ide o transient designer alebo nieco v podobnom style. vies nim zvyraznit/potlacit attack a sustain na stope, ktoru nim upravujes
http://music.tutsplus.com/tutorials/how-to-use-transient-designers-in-your-mixes--audio-1083

compressor je compressor je uplne jedno ci vintage, tube, standard. stale robi to iste akurat tube zrejme bude pridavat nejaku saturaciu, vintage bude mat fixne ratio a pod.. ale v zasade je ich funkcia rovna, len podla svojich zvlasnostni sa bude kazdy hodit na iny typ signalu
« Posledná zmena: 09. Máj , 2016, 09:38:51 od styrioci » Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #566 kedy: 09. Máj , 2016, 10:48:43 »

Podľa toho čo píšeš som si dal saturáciu do súvisu nejakého. Keď použijem preset na bicie ako celok, tak je aktivny v stripe a čítal som v jednom muzikuse, že na bicie ako celok sa okrem iného zvykne dávať aj jemné skreslenie kôli pocitu súdržnosti bicich ako celku. Neviem či by to mohlo byť.

Ten trans zatiaľ nechápem využite, attack a release nastavujem aj pri kompresii tam tomu rozumiem nejak.

Kuknem ten link...
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #567 kedy: 09. Máj , 2016, 11:25:56 »

Podľa toho čo píšeš som si dal saturáciu do súvisu nejakého. Keď použijem preset na bicie ako celok, tak je aktivny v stripe a čítal som v jednom muzikuse, že na bicie ako celok sa okrem iného zvykne dávať aj jemné skreslenie kôli pocitu súdržnosti bicich ako celku. Neviem či by to mohlo byť.
zvykne sa to tak pouzivat, bud na jednotlive instrument busy, alebo mix bus.. trochu to "zlepi" dokopy nastroje..ale napr skreslene gitary asi velmi nebude amt zmysel saturovat..skor je to o pocite
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #568 kedy: 19. Február , 2018, 02:10:29 »

Vie niekto ako funguje verzia EDU? Napriklad ak si to kupim odtialto: https://www.muziker.sk/steinberg-cubase-pro-9-5-educational-edition
tak mi to normalne poslu, ze? Alebo je tam potom nejaky mechanizmus pri registrovani produktu ktory by som bez niecoho - co by mi malo davat opravnenie na EDU verziu, neojebal?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 36 37 [38] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.