Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 14:33:53
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cubase  (Prečítané 210617 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #45 kedy: 03. Január , 2007, 11:57:56 »

mam niekde asi 150mb cesky manual, takze keby to niekomu pomohlo, tak na nejaky rapidshare apod by to snad slo..ss  Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #46 kedy: 03. Január , 2007, 12:12:19 »

Určite sa zíde. 150MB je dosť, nedá sa to zmenšiť? V akom formáte to máš?
Zaznamenané

brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #47 kedy: 03. Január , 2007, 12:49:26 »

no, je to na Cubase SX, ale aj tak dost napomocne aj pre trojku..je to pdfko, prrave to skusam pakovat, ale mam pocit, ze sa to velmi nestlaci..
---ehm a ma to len 120..Žmurk.. Som frajer

edit///spakovane v  rarku na best kompresii 106..menej uz nebude..:)
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 12:55:51 od brianlover » Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #48 kedy: 03. Január , 2007, 13:42:37 »

pre:Altostratus...no neviem ci zla verzia programu..jednoducho nesli zvuky bicich v drum editore..bola to nejaka postarsia verzia sx,ak nie prva,co ale nebolo isto tym ale ktovie ake sracky su na nete na stiahnutie Bavím sa skvele Bavím sa skvele......sx3 mam teraz aj ked sem tam zblbne aj toto....malo to aj nejak malo mega ale slape....no ale nejak sa mi nepodarilo nic normalne este natom zabuchat do skladby-casom to hadam lepsie pojde.....noo naviac som ani nehraval nikdy podla metronomu a noty to uz mi nehovori absolutne nic Bavím sa skvele Bavím sa skvele Beeee
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #49 kedy: 03. Január , 2007, 13:46:59 »

no, je to na Cubase SX, ale aj tak dost napomocne aj pre trojku..je to pdfko, prrave to skusam pakovat, ale mam pocit, ze sa to velmi nestlaci..
---ehm a ma to len 120..Žmurk.. Som frajer

edit///spakovane v  rarku na best kompresii 106..menej uz nebude..:)
a na rapid sa da maximalne iba 100 mega tusim
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 03. Január , 2007, 14:11:20 »

To pdf by sa malo dať zmenšiť. Niekoľkostostranové pdf dokumenty aj s obrázkami môžu mať len pár MB.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #51 kedy: 03. Január , 2007, 16:22:25 »

Zalezi, ako je to *.pdf komprimovane. Ak to robil nejaky trotel a nechal v nom naprikald nekomprimovane *.bmp alebo velke *.jpg obrazky, tak moze mat vvysledne *.pdf aj vyse 100MB. *.pdf totiz nemusi vzdy komprimovat, co je v nom - niekedy to iba zabali tak, ako to tam user nahadze a prekomprimovat sa to da iba original platenym Acrobatom od Adobe.

Po nete sa da postahovat vela pofidernych zle cracknutych verzii Cubase, ktore potom robia rozne haluze.
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #52 kedy: 03. Január , 2007, 18:50:17 »

tak toto pdf zmensit nejde, zabalene ma 106 mb, mozem to upnut zajtra, ak bude zaujem teda..:)
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #53 kedy: 06. Január , 2007, 20:31:49 »

Zaujímavá vec sa stala a dosť ma aj nasrala. Pomoooc! Neser ma! Neser ma!

Z práve rozrobeného cubasáckeho projektu sa mi jednoducho stratila jedna MIDI stopa.
Pri poslednej práci som rozrobený rpojekt uložil a na skúšku vyrendroval - bol kompletný.
Dnes som si ho otvoril opäť a basová stopa je jednoducho v ťahu - komplet! Vyskúšal som aj funkciu Revert, ktorá ma má vrátiť ku predposlednej uloženej verzií projektu - nič.
Cubase pritom neohlásil nijakú chybu, že by sa pokúsil hľadať stopu, ktroá sa medzitým stratila (že by som ju cez wins omylom vymazal, alebo presunul)
Dá sa tomu ešte nejako pomôcť? Ukladá si Cubase svoje MIDI stopy do foldra tak, ako wavy? Ak hej, tak kam? V nahrávacom foldri spolu s wavmi niesú.

Dá sa nejako zachrániť predchádzajúca uložená verzia? Tam by bola aspoň polka tej stopy...
Zaznamenané

cure_poison
okukávač

Príspevkov: 2



« Odpoveď #54 kedy: 12. Január , 2007, 00:31:19 »

>brianlover > natiahni prosimta ten cz manual na net, budem velmi vdacny. inak vo winrare sa da subor rozdelit na viac casti, aby sa dal natiahnut na rapidshare. diky  :)
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #55 kedy: 12. Január , 2007, 11:59:31 »

bude sendspace, hoci bez aktivity  to tam vydrzi len dva tyzdne, lebo RS mnohym so zdielanou IP proste nepojde..takto ani nemusim delit archiv..ak by to niekto potreboval na menej, napr ze ma ombedzeny downoload a chce tahat po castiach, nech da vediet..
do pol hodky by to tu malo byt.. :)

edit:                 
Kód:
http://www.sendspace.com/file/2oxh3m
« Posledná zmena: 12. Január , 2007, 12:29:13 od brianlover » Zaznamenané
cure_poison
okukávač

Príspevkov: 2



« Odpoveď #56 kedy: 12. Január , 2007, 23:36:15 »

>brianlover > diky pekne za ten manual :)
>Altostratus > v cubase som uplny novacik, ten strucny navod na spojazdnenie bicich mi fakt velmi pomohol, keby si mal trosku casu a ochoty tak by si mohol napisat takyto strucny navod ako si do tych bicich mozem nahrat gitaru (myslim normalnu fyzicku, nie ako VST instrument), dikees
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 14. Január , 2007, 09:48:15 »

Ide o to, ako chceš gitaru nahrávať...
Snímaš aparát mikrofónom? Hráš cez efekt so speaker simulatorom (POD, napr.) priamo do kompu?
Hráš cez DI box a chceš realtime efektovanie cez Amplitube a podobne?

V princípe aj jedno aj druhé, aj tretie ide do analógového vstupu zvukovky. V Cubase si otvoríš audio stopu, pripravíš ju na nahrávanie (červené tlačítko s čiernym bodom) a v ovládači (alebo tlačítkom *) spustíš nahrávanie a je to.
Zaznamenané

dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #58 kedy: 26. Január , 2007, 19:33:40 »

ked robym bicie tak neviem ako je to najlepsie nahrat......ci to mam dat len na jednu stopu a na stred alebo...dve stopy bicich tie iste a kazdu do strany...ked som mal jednu stopu bolo napriklad slabo pocut kopak........a este chcem zrobit basu v cubase ale na basu tam neni ziadny vst instrument..jedine 3 sady bicich a nejake klavesy....kukal som dakde nejake vst ale nenasiel som...
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #59 kedy: 27. Január , 2007, 11:04:25 »

Na umelú basu stačí pogúgliť - ja som si tak našiel nejaký jednoduchý VSTi - na doma stačí.

Dave: Na bicie si vytvor jednu MIDI stopu a tam ich naklikaj. Neviem, ako funguje ten Cubasácky LM-7 (a teraz to ani nemám možnosť vyskúšať), ale Battery ponúka možnosť každý bubon nasmerovať do inej stopy v mixe. Otvor si Track Mixer (čiže mixpult) a pozri sa, či sa ti tam nevytvorilo viac stôp na LM-7. Alebo si skontroluj v nastaveniach LM-7, či sa rôzne bubny nedajú posielať do rôznych stôp, alebo aspoň panovať priamo odtiaľ. Ak hej, tak ich porozhadzuj do viacerých stôp a do sterea. Ja mám rád, keď je bicia zostava napanovaná tak, akoby som za ňou sedel a nie, akoby som pred ňou stál. Ale to len tak.

Ak ti bolo slabo počuť kopák, tak pomeň nastavenia efektov - EQ, kompresor, reverb. Pre toto je lepšie dávať každý bubon do osobitnej stopy...môžeš ich efektovať zvlášť.
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.292 sekund, 23 otázok.