Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 15:54:22
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FL studio  (Prečítané 58643 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 21. Január , 2005, 07:36:23 »

Program na vytváranie hlavne elektronickej muziky ale myslím že pri pochopení sa dá vytvoriť aj slušný podklad na gitaru.Hlavným prvkom je Step sampler a potom vytváranie playlistu ale tam som aj skončil.
Zaznamenané

tatko fóra
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #1 kedy: 15. Február , 2005, 09:57:16 »

presiel som x softvermi (cakewalk, cubase sx, reason) a nakoniec som kupil fl studio - ani zdaleka to nie je len na elektronicku hudbu, da sa pouzivat ako klasice multitrack studio, velmi dobry soft za rozumnu cenu.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 15. Február , 2005, 12:00:58 »

multitrack? mna vzdy hnevalo, ze ked chcem vlozit povedzme wavko gitaru, napriklad minutovy sample, tak si musim v step sequencery spravit novy ""riadok"" a tam ten sample spustit. neda sa urobit tak, ze by sa sample vlozil rovno do pattern editora? lebo taky pattern, ako popisujem, sa aj tak nepouzil na nic ine, len na to pustenie.
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #3 kedy: 15. Február , 2005, 12:47:57 »

martinLM: wav sa da dat priamo do pattern editora, do dolnej casti, ta je vyhradena prave pre wav subory.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 15. Február , 2005, 19:12:31 »

parada, vobec som neskumal, naco ta oblast je. vdaka.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 27. Január , 2006, 10:54:07 »

Mám vo FL taký problém. V žavej časti si vytvorím patterny, ktoré potom v pravom okne reťazím tak, aby mi vytvorili podklad do pesničky...problém je, že ak v pravom okne patterny nezoradím na milimeter presne, tak bude výsledný podklad rytmicky nepresný. Ale zoraďovať všetky patterny na absolútnu presnosť je robota jak sviňa...dúfam, že viete o čom točím. Nemá FL nejakú funkciu, ktorá by patterny v pravom okne automaticky zoradila presne...? Program predsa pozná dĺžku každého patternu v dobách, taktovanie aj BPM...


no a BTW..neviete, ako sa vo FL robia trioly??


 ešte neviete, prečo môj vy*ebaný iMac prepne na americkú klávesnicu zakaždým, keď pri písaní do fóra stlačím Bckspace??? Dosť z toho chytám frízle
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 27. Január , 2006, 12:30:16 »

Asi si vypol SNAP. Nachadza sa v nastrojovej liste, tam kde zapinas metronom a odpocitavanie pri nahravani.

Pohraj sa s roznymi hodnotami, Line, 1/4 step, 1/2 step, 1/6 beat... Takto spravis v piano roll aj trioly.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 28. Január , 2006, 12:59:02 »

Len tak BTW...nepoznáte nejaký soft, ktorý by bol kvalitatívne na úrovni FL, ale namiesto chlievikov by používal noty? NIečo ako FL, ktoré pracuje s reálnymi samplami s grafickým rozhraním á la Guitar pro, teda klaviatúra a notová osnova na tvorenie podkladov?




Sorry, ak sa pýtam blbo a takýchto softov už existuje 1682

Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 28. Január , 2006, 13:20:17 »

Cubase, Sonar...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 28. Január , 2006, 20:56:40 »

Sorry za infantilné otázky, ale mám dneska ešte jednu...Rastis, ty by si toto mohol vedieť, načal som to v téme o MIDI....ešte stále som sa nedopátral k tomu, ako vo FL5 upraviť dĺžku samplov tak, aby nepreznievali...najviac ma štve, že som to dokázal s basou, (cez piano roll), ale sláky na to nejako nereagujú...


Áno, googloval som, nič moc som nevygoogloval...manuály mi nejako nepomohli, asi som fakt analfabet


...na upresnenie, tie sláky na to reagujú, ale aj pri skrátení na maximálnu možnú mieru ešte stále preznievajú, proste by som potreboval zapnúť tú funkciu, o ktorej rastis písal v téme o midi, že aby nasledujúca nota automaticky vypla predchádzajúcu..takto to hrá ako keď na klavíri vkuse držíte zošliapnutý pedál

Naposledy upravil Altostratus, : 28.01.2006 o 21:11
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 28. Január , 2006, 21:29:17 »

Pozri sa na sample tych slakov, mozno je tam nastavene, ze jedna cast samplu sa dookola stale opakuje a po vypnuti este dlhsi cas doznieva.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 28. Január , 2006, 21:38:11 »

Martinlm - neviem, čo presne myslíš, vyskúšal som rôzne sample zo sekcie packs/strings v browseri na ľavej strane...problém sa opakuje...z basou som si dokázal poradť, keď som vytvoril špeciálny kanál na BooBass, ale neviem, či je to to isté, ako sample
Zaznamenané

metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #12 kedy: 28. Január , 2006, 21:45:32 »

prve som si to stiahol,tak ked sa s tym naucim robit tak prispejem zopar virtuoznymi dielami:laugh: ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

I hate commercion
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 28. Január , 2006, 21:47:29 »

Ak chces aby tony rychlo doznievali, tak zniz \"Rel\".

(obrazok sa stratil)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 15:47:45 od Martinlm » Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 28. Január , 2006, 21:53:31 »

Skúsil som to, ale je to divné...v prvom rade to aj tak neskracuje tóny podľa nôt, ale iba \"matematicky\", teda iba podľa toho, ako točím tým gombíkom a v druhom rade bol zrazu posledný tón oveľa dlhší, ako pattern, ktorom som to robil...bicie v patterne už dozneli, ale pattern akokeby pokračoval ďalej, kým nedoznelo klávesové kilo...snažím, sa nájsť tú rastisovu funkciu...
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 22 otázok.