Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 16:25:21
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FL studio  (Prečítané 58773 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 06. Február , 2006, 11:39:34 »

Mam FL4 a nedokazal som urobit ani prvy krok, snad to casom skusim, alebo to pomoze niekomu inemu.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 08. Február , 2006, 23:19:31 »

Nainstaloval som si pokusne FL5. Nejak mi nie je jasne, ako sa s tym da pracovat ako s audio multitrackom. Priznam, ze som tomu nedal viacej ako 3 minuty, ale nepripadlo mi to o nic ine, ako 3.56 verzia (no dobre, nieco pribudlo :) ), ktoru som videl naposledy. Chce sa niekomu mi to v rychlosti vysvetlit (ta moznost multitrackoveho nahravania) ?. Dik.

Inak dal som tomu este nejake minuty navyse + trochu helpu a nejak som nadobudol pocit, ze vlastne to na nejake audio recordingy moc nie je. Trochu sice hej, ale moc nie a hlavne stale je tam ta trackerova filozofia. Mylim sa ?

Naposledy upravil rastis, : 08.02.2006 o 23:20
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #32 kedy: 08. Február , 2006, 23:46:07 »

rastis, musíš si otvoriť mixér, vybrať si kanál, do ktorého chceš nahrávať, v ňom vybrať vstup zvukovky, ktorý chceš nahrať, kliknúť na malú disketku, potvrdiť menu nahraného súboru... to môžeš spraviť na akomkožvek kanály, podža toho, kožko ich cheš naraz nahrať. hore označíš record, dáš prehrávať celý song (to je dôležité, nie len pattern) a spustíš play pre nahrávanie. výsledok sa ti hodí ako do step sequencera v podobe nových audioklipov, tak aj na spodok playlistu v podobe audio stôp. to je v skratke všetko...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 18. Február , 2006, 19:05:10 »

Takze toto ma teraz zaujima naozaj seriozne. Da sa na channely zmenit interny plugin (napr. 3osc) za externy, trebars VSTi ? Aleo aspon za hocijaky iny. Ako ? Klikam kade tade pravym/lavym, ale tuto moznost nevidim. Skratka nepaci sa mi zvuk 3osc syntaku a chcem ho vymenit za iny. Takisto miesto interneho sampleru by som chcel pouzit VSTi.

Alebo este lepsie - da sa vyexportovat z toho nejaky *.mid, ktory kompatibilne prenesiem trebars do Sonaru ? Skusal som ulozit do *.mid ale vysteklo to na mna nejake hrozive upozornenie o midi kanaloch a to co vzniklo bolo nefunkcne.

Dik za Rady :).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 18. Február , 2006, 19:15:50 »

Dakujem za odpovede. Ide to spravit - v tools je funkcia prepare to MIDI (no undo), ktora priradi cisla midi kanalov. Po save as *.mid vznikne subor otvoritelny a dalej pracovatelny v Sonare (a vo vsetkom ostatnom), co je super. Prva otazka ma tym prestala zaujimat, ale ak to niekto predsa vie, nech da vediet - mozno sa sikne niekedy nabuduce.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 18. Február , 2006, 21:42:19 »

S menením pluginov to asi bude bieda...so samplami to ide v phode, ale ak si naklikám nejakú melódiu do kanála a použijem na to Sytrus plugin a potom si poviem, že chcem melódiu ponechať, ale namiesto Sytrusu chcem Edirol, tak to nejde zmeniť.  zatiaľ ako jedinú možnosť vidím vytvorenie nového kanála a tým pádom aj preklikanie melódie do neho. Je to zdĺhavé, ale fakt sa mi ešte nepodarilo zmeniť plugin v už jestvujúcom kanáli.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 25. Február , 2006, 13:31:22 »

Zdrávstvujte!!
Dlho sa tu nič neriešilo, takže som si vymyslel ďalšiu hovadinu, s ktorou neviem pohnúť. Žmurk

Zistil som, že do FL sa dajú importovať MIDI súbory. Tak som si jeden riadok napísal v Guitar Pro do nôt, exportoval ho ako *.MID a potom ho importoval do FL. Normálne sa tam objavil ako jeden kanál v step sequenceri a ako jeden dlhočizný pattern v pattern editore, či ako sa volá to veľké okno vpravo.
Question: Ako prinútiť to MIDIčko, aby aj niečo hralo?
Čiarky tam sú, aj v piano rolle sú, v channel settings mám MIDI port 0, MIDI channel 1 (asi logické, keďže je to v prvom kanáli) a patch 25 Nylon Accoustic Guitar (to by som chcel, aby hralo). Hýbe sa to, ako orloj, ale zvuky z toho nelezú...Was Jetzt???

Naposledy upravil Altostratus, : 25.02.2006 o 13:31
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 25. Február , 2006, 13:34:53 »

Tak serte na to, už to asi mám:P  Ale môlžte napísať tipy, sú tu snáď aj blbší, ako ja


Ináč je to asi dobrá finta ako obísť chlievikový systém vo FL..naťukať si noty, uložiť to ako MIDI, importovať do FL a hodiť na to nejaký plugin a potom to hrá podža toho pluginu...
Prišiel som na niečo prevratné???Beeee Beeee :) Žmurk ha ha ha ha ha ha :silly: :silly:

Naposledy upravil Altostratus, : 25.02.2006 o 18:15
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #38 kedy: 25. Február , 2006, 13:41:54 »

ha ha ha veď na to FL je. chlievikový systém je vhodný len ak máš vlastné bicie sample. je to taký pozostatok z minulosti fruitín...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 25. Február , 2006, 14:16:18 »

OK, tak ďalšia prkotina...

Chcel som to MIDIčko rozbehať s Edirol Orchestral pluginom. Problém je, že v Guitar pro som tie noty naklikal a nastavil som tam, aby to hralo ako nylonová akustika (MIDI patch25). Táto informácia sa akosi stala súčasťou toho súboru. Vždy keď ho spustím s Edirolom, tak sa aicky prepne na patch 025, čo v prípade tohoto pluginu je nejaká hobojovo-klarinetová omáčka. Ako MIDIčko prinútiť, aby hralo patche z toho pluginu, ktoré v ňom navolím a neprepínalo pri každom spustení na patch 025?

Naposledy upravil Altostratus, : 25.02.2006 o 14:42
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 02. Február , 2007, 20:17:55 »

Dlho sa v tejto téme nič neudialo a ja som si medzitým vymyslel novú hračku.
Totiž spriahnuť Cubase a FL Studio. Dá sa to buď pomocou protokolu ReWire, o ktorom viem hovno a práve som sa to začal učiť. Ak má niekto skúsenosti, uvítam.

Druhá možnosť je spustiť FL Studio ako VST, alebo DX plugin pod inou aplikáciou. Zatiaľ s tým mám problémy.
Nedarí sa mi rozbehnúť to, aby FL Studio ako plugin reagovalo na MIDI klávesnicu. Ako standalone to funguje.
Ono aj v plugine FL Studio mi šable ukazujú, že signál z klávesnice chytajú, ide zrejme o to, poslať ho na správne miesto.
Neskúšal už toto niekto?


EDIT: Takže na VST platforme som už tento problém vyriešil, na  ReWire nie. Nechápem inak, prečo to tam nefunguje, keď na VST to funguje...ten istý soft.

Teraz prekonávam rôzne úskalia spolupráce týchto dvoch softov...je ich požehnane...fakt to ešte nikto nerobil?

Napríklad prečo stopa v FL studiu reaguje na MIDI notu z Cubasu PRESNE o dva takty neskôr??
« Posledná zmena: 02. Február , 2007, 20:34:17 od Altostratus » Zaznamenané

avalturien
nováčik
*
Príspevkov: 43


« Odpoveď #41 kedy: 25. Február , 2007, 22:41:47 »

...takže v mixe nastavíš na na jednu stopu audio vstup - vstup na tvojej zvukovke.
Nemam tam na vyber ziadnu moznost, iba none... zvukovu kartu mam YAMAHA AC-XG WDM Audio. TOSHIBA notebook... neviete mi poradit?
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #42 kedy: 26. Február , 2007, 00:23:47 »

...takže v mixe nastavíš na na jednu stopu audio vstup - vstup na tvojej zvukovke.
Nemam tam na vyber ziadnu moznost, iba none... zvukovu kartu mam YAMAHA AC-XG WDM Audio. TOSHIBA notebook... neviete mi poradit?

Postup krok za krokom: V menu vľavo hore klikni na options-potom audio settings-v kolonke output si nastav ASIO driver, bez toho to nepôjde. Potom stlač F9- zjaví sa ti mixpult- v dolnej časti mixpultu klikni pri nápise IN na lištu none-tam si vyber svoju kartu-to isté urob vedľa pri kolónke OUT. V tejto chvíli by si mal počuť gitaru. Ak budeš chcieť nahrávať, nezabudni kliknúť na tú disketku vedľa týchto kolóniek-tam si nastavíš názov stopy a kde sa ti uloží. Žmurk
Zaznamenané

RED DEBILS
avalturien
nováčik
*
Príspevkov: 43


« Odpoveď #43 kedy: 26. Február , 2007, 16:14:43 »

Dakujem, nastavenie toho drivera pomohlo. Avsak pri zvyseni hlasitosti sa zacne stupnovat dost ostry a neprijemny zvuk...este k tomu mi to vysiela zvuk, ako keby som mal zapnuty delay Smútim Lepsi zvuk som dosiahol v Microsoft Recorderi
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 26. Február , 2007, 16:18:46 »

Predpokladám, že ten "delay efekt" je prítomný len vtedy, keď sa pri hraní snažíš gitaru efektovať real-time. Znie ti čistý zvuk gitary a po ňom ti znie zefektovaný zvuk. Problém=latencia
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 22 otázok.