Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 20:14:01
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FL studio  (Prečítané 58779 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 28. Január , 2006, 21:55:44 »

Ja to to skusal s tymto a bolo to ok.

Zacni tym, ze z time envelope urobis taky obdlznik. Cize attack okamzity, aj release. A obdlzniky v piano roll daj co najkratsie.

Naposledy upravil martinlm, : 28.01.2006 o 22:00
Zaznamenané

metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #16 kedy: 28. Január , 2006, 22:05:43 »

prepacte ze vam skacem do debaty ale AKO SA S TYM ROBI!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:
ako tam dam svoju gitaru??:huh: mohol by mi to niekto vysvetlit keby bol taky dobry?vdaka
Zaznamenané

I hate commercion
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 28. Január , 2006, 22:11:15 »

<google>
http://www.dreamface.net/modules.php?name=News&file=print&sid=164 -- Průvodce Fruity Loops (1. díl)
http://www.fruity.sk/ -- Fruity Community Portal
http://www.koxo.sk/koxo/generate_page.php3?page_id=1740 -- FRUITY LOOPS - 7.časť - hlavné panely programu I.
</google>
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 29. Január , 2006, 10:37:53 »

No priznam sa, ze s FL som robil iba kratucko a strasne davno. Robil som v nom bicie, co nie je ziadny problem. A robil som v nom syntaky, ale nepouzival som interne, ale externe VSTi. S preznievanim som tam problem nemal. Jednoducho aky dlhy pasik v piano rolle som nakreslil, tak dlho to hralo. Kazdy dalsi pasik zrusil doznievanie predchadzajuceho. Aj mi to obcas vadilo, ale nevedel som tam nikde najst, ako tomu zamedzit, takze som to nakoniec riesil tak, ze ked som potreboval, aby mi nieco preznievalo, nastavil som to v tom externom syntaku. To s tou envelope co pise MartinLM vyzera ako spravna cesta.

Inak v tych starych FL bol hlavny problem pre mna to, ze s externymi syntakmi (ktore som pouzival pre lepsi zvuk, ako mali tie interne) nefungovali mnohe funkcie, napriklad pitch bend. A takisto uz neviem co presne, ale nejaky problem bol aj so samplami, pokial sa pouzivali externe wavy, nieco to nedokazalo robit, oproti internym samplom v tom formate tusim *.fxp ci ako sa to volalo. Cize mozno aj v tom je problem, ze niektoremu typu zvukov sa da stelovat envelope, niektoremu nie. Ktovie. Takze som vlastne velmi rychlo FL opustil. Vraj sa odvtedy velmi zlepsili a poznam ludi, co na ne nedaju dopustit...
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 29. Január , 2006, 11:13:13 »

Hm...asi som na to prišiel...musím najprv upravi&#357; sustain tónu v envelope, na tom grafe...a potom d&#314;žku tónu v piano roll..a tieto dva parametre musím zladi&#357; tak, aby to nejako znelo....&#269;iže dva parametre v dvoch rôznych oknách, z toho jeden iba pod&#318;a odhadu riešia problém, ktorý by vyriešila jediná nota. A mám taký dojem, že nie na všetky sample toto zaberá...a to používam iba defaultné sample z FL. (Iba na sláky, na bicie som si už stiahol nejaké lepšie)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 29. Január , 2006, 11:30:17 »

Inak asi kazdy parameter toho envelope sa daa dynamicky menit pocas songu. Ked kliknes na nejaky potenciometer, tak by si tam mal mat Edit Event. Cize mozes nechat dlhy sustain a vo vybranych okamihoch robit staccato.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 29. Január , 2006, 11:45:25 »

Hej, to je mi jasné, len mi lezie na nervy, že sustain nôt musím upravova&#357; pod&#318;a odhadu...na tom grafe neviem d&#314;žku nastaveného sustainu v dobách, vidím len graf...aj preto som sa vypytoval na soft, ktorý by dokázal +- to, &#269;o FL, ale s pomocou nôt...na bicie sú chlieviky v pohode, ale na nástroje by som mal radšej noty



no a pri trojhlasných slákoch s bicím doprovodom a basou už zvukovka dos&#357; nepríjemne praská...ale to sná&#271; vyrieši externá FW zvukovka, dúfam
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 29. Január , 2006, 11:52:11 »

Tak najlepsie urobis, ked sa prestahujes do dospelackeho sekvenceru typu Sonar, Cubase. Myslim, ze tam uz nebudes pocitovat podobne obmedzenia. + plna kompatibilita so vsetkymi syntakmi, samplermi atd...


Altostratus napísal:
Citácia
...no a pri trojhlasných slákoch s bicím doprovodom a basou už zvukovka dosť nepríjemne praská...ale to snáď vyrieši externá FW zvukovka, dúfam...


Mas notebook ?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 29. Január , 2006, 11:55:26 »

Altostratus> Aky velky mas buffer? Ja v extremenych pripadoch aj 250ms. To ked mam naloadovane tri instancie Amplitube.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 29. Január , 2006, 12:47:10 »

Rastis...hej, mám notebook


Martinlm: hm...nie celkom sa v tom vyznám...ASIO mi ukazuje, že ASIO Buffer size=512 samples, ale ke&#271; dám, že \"use hardware buffer\" , tak tam maximálne 20ms
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 29. Január , 2006, 13:45:25 »

Nemusi ti predsa FL bezat cez ASIO. Hardware buffer v niektorych pripadoch poskytuje este horsie vysledky. Ale skus Buffer size zvysit o 256 samplov a pozoruj, ako sa to prejavi na oneskoreni vo FL, ked stlacis klavesu nejakeho syntaku napriklad. Najdi hodnotu, ktora je este znesitelna (kludne to moze byt desatina sekundy, ale vsak nejdes cez tie klavesy vo FL normalne hrat) a pritom pri zlozitejsej skladbe pocitac stiha. Aj ked neviem ako by to potom dopadlo s nahravanim do FL s takym oneskorenim.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 29. Január , 2006, 14:19:13 »

Hehe.,..praská aj tak....vyrendrovaná mp3 je samozrejme v pohode, ale realtimové prehrávanie vo FL má taký vynilový šmrnc...Beeee Beeee Beeee Beeee
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 29. Január , 2006, 14:27:13 »

Nieco sa mi nejasne mari, ze tieto nove FL maju moznost nastavenia kvality preview prehravania. Princip je v tom, ze vsetky softy vzdy prehravaju iba preview a render je ratany presnejsie a tym kvalitnejsie. A mari sa mi, ze odbornici na FL tvrdia, ze sice fasa funkcia, ale uplne zbytocna, pretoze rozdiel pri prehravani je nepocutelny a treba nastavovat kvalitu na minimum, aby to nezralo zbytocne vykon.

Naposledy upravil rastis, : 29.01.2006 o 14:28
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 05. Február , 2006, 11:19:09 »

rady napísal:
Citácia
martinlm: vo fruity to je samozrejme možné...


Ako teda nahram do FL gitaru?
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #29 kedy: 06. Február , 2006, 11:23:50 »

martinlm:

predpokladám, že ti ide o nahranie neefektovanej gitary pri použití vst efektov real-time. sú dve možnosti, záleží na tvojej zvukovke. takže v mixe nastavíš na na jednu stopu audio vstup - vstup na tvojej zvukovke. ak máč zvukovku, ktorá má viac výstupov ako jeden stereokanál, tak na výstupe tej stopy nastav taký kanál, ktorý nepočuješ/nemáš zapojený, napríklad digital out alebo výstup na zadné reproduktory. to zabezpečí, že nebudeš počuť čistý signál, len následne efektovaný. ak máš zvukovku len s jedným výstupom, tak tam nedávaj nič. stále máš označený daný insert kanál. vpravo v mixéri sú send kanály (FL Studio 6.0). na jednom z nich otoč spodný poťák \"to send x\" na takú úroveň, aby ti pri hraní nevznikal clipping (čiže aj nad 100%). do tohto send kanála si daj efekt aký chceš. z tohto kanála už zvuk budeš počuť. na pôvodnom insert kanáli si zaškrtni malú disketku a môžeš začať nahrávať.... ak nemáš zvukovku s viacerými výstupmi, tak budeš počuť aj pôvodný, suchý zvuk.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.131 sekund, 23 otázok.