Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. September , 2024, 17:30:49
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Scofield John  (Prečítané 2095 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« kedy: 01. Jún , 2006, 10:50:24 »

Prehadzujem príspevky z témy o Scofieldovi sem, lebo stará téma robila šarapatu:

pitu  
pravdupovediac moc som ho doteraz nepoznal, ale bol som nedávno na koncerte, lebo mi všetci spomínali, aký je vymakaný a trošku ma tým tónom sklamal. Niektoré veci boli vežmi fajn, niektoré dosť surovo hrané, teda aspoň to tak liezlo von - zdali sa mi dosť necitlivo zahrané, čo sa týka gitarového soundu a tónu. Ale som rád, že som ten koncertík videl.

bubla15  
no ked som ho prvykrat pocul tak som vazne nechapal co na tom vsetci vidia a teraz mi je taky srdcu blizky

 jimi cimbala
Mne sa na nom strasne paci,ze je velmi autenticky.Tie dosky co od neho mam...je tam pocut,ze to nie je nastrihane a vacsinou nahravane naraz s celou kapelou.Mam z toho pocit,akoby mi hral priamo v izbe.

peto napísal:
zatial poznam a pocuvam od neho iba dva albumy: Uberjam a Up all night. no a som z toho uplne hotovy  Paradne vesele a zabavne, hrave  a preto ma u mna 10 bodov z 10.

brko napisal:
http://cdbaby.com/cd/aberhart jeden typek naspieval scofieldove veci, niektore zneju dobre niektore az tak nie. ale ten hlas vystihuje tu povodnu jednoduchost tych skladieb. Sco je fakt pan skladatel.

tomino napisal:

Bol som tiez tom koncerte co spominal pitu ale mne sa to pacilo. Niesom nejakym skalnym fanusikom jazzu ale mam v nom rad cisty zvuk alebo len male skreslenie. zaujimave bolo ako sa hral zo sluckou.to ma celkom pobavilo.Inac som od neho pocul aj ine veci a mam aj dvd kde hra y milesom davisom.Pekne skreslenie. Taky JazzRock.Slusny vykon.Je fakt trieda. Paci sa mi.

mitternachtauslander napisal:
Ze by toto forum nemalo rado Scofielda??

Mam od neho nejake albumy a je to v pohode. Nie som z neho nejako \"udelany\" ale niektore veci ma dost dobre.

Vlado z kn napísal:
WORKS FOR ME a GRACE UNDER PRESSURE... vrele odporucam. Mali by sa stratit aj pochybnosti o necitlivosti a surovosti hry tohto pana majstra jazz-funky-fusion gitary

zvuk
Scofield je PAN GITARISTA . Nadherne klenute frazy , motivicka praca a praca s tonom , ktora sa kazdy den len tak nepocuje . Bol som na KONCERTE v babylone a to bola parada . Traja muzikanti s jednduchym vybavenim a islo z toho nieco fantasticke . Takto sa ma hrat. PS:to Bubla -Uz sa tolko neuc a pod sa s nami v sobotu ozrat k Walterovi na Agatu .ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Naposledy upravil pitu, : 02.06.2006 o 01:03
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 01. Jún , 2006, 11:01:21 »

zvuk napísal:
Citácia
Scofield je PAN GITARISTA . Nadherne klenute frazy , motivicka praca a praca s tonom , ktora sa kazdy den len tak nepocuje . Bol som na KONCERTE v babylone a to bola parada . Traja muzikanti s jednduchym vybavenim a islo z toho nieco fantasticke . Takto sa ma hrat. PS:to Bubla -Uz sa tolko neuc a pod sa s nami v sobotu ozrat k Walterovi na Agatu .ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Sa mi pači tvoj nazor na Scofielda, lebo \"gitaristov\" na fore moc nezaujima tento štyl .

Naposledy upravil rudy, : 01.06.2006 o 12:11
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #2 kedy: 01. Jún , 2006, 11:06:24 »

Rad si o nom pokecam ,ale uz musim do prace , takze niekedy nabuduce .:dry:
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 01. Jún , 2006, 11:11:00 »

Tiez som od neho doteraz vela nepocul, ale priznam sa, ze to co som od neho pocul nedavno ma nejako zvlast neoslovilo. Skusim ale viac vyhladat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Crossboy
nováčik
*
Príspevkov: 27


« Odpoveď #4 kedy: 21. Február , 2007, 18:26:06 »

John Scofield je vysoko talentovaný gitarista a disponuje maximálnymi znalosťami hudobného materiálu, t.j. akordov, stupníc (nielen pentatoniky) a štýlov. A vie to všetko vo svojej hudbe použiť. Vôbec nezáleží na tom, aké efekty, gitary či kombá používa. Jeho hudba vychádza z prstov, hlavy a zo srdca. Jeden z najväčších hudobníkov súčasnej doby.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 22. Február , 2007, 10:29:34 »

John Scofield je vysoko talentovaný gitarista a disponuje maximálnymi znalosťami hudobného materiálu, t.j. akordov, stupníc (nielen pentatoniky) a štýlov. A vie to všetko vo svojej hudbe použiť. Vôbec nezáleží na tom, aké efekty, gitary či kombá používa. Jeho hudba vychádza z prstov, hlavy a zo srdca. Jeden z najväčších hudobníkov súčasnej doby.


jednoznacny suhlas - milujem album A-go-go - tym pomalym kladenim tonov s perfektny "lepkavym" nacasovanim a naoko nedbanlivym stylom ma doslova nici... za povsimnutie stoji aj fakt ako pouziva efekty - na tomto albume myslim, len chorus (poraadne vytoceny). v prihodne okamihy ho zapina a vypina - ma vzdy vsetko pevne v rukach, ako opraty kona. bol som tiez na tom koncerte v BA v babylone a bolo to super, aj ked ma zamrzelo (egoisticky) ze z Agogo hral len dve veci - aj tie tak zmenil interpretacne ze som ich skoro nespoznal.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 21. Júl , 2011, 09:56:30 »

prave pocuvam up all night . a prijemny allbum

whatcha see whatcha get je jedna poprdeli skladba
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 23 otázok.