Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 11:22:56
Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 36 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FRAKOS  (Prečítané 141916 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #420 kedy: 24. December , 2021, 22:05:56 »

Su to 2x sbs kopia emg81, mam ich doteraz v jednej gitarke. Nakup sa uskutocnil na parkovisku pri istropolose a dost dlho sme este kecali v aute o muzike. Vzdy si na to spomeniem ked na tej gitare hram.  Zdravíčko
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #421 kedy: 25. December , 2021, 11:51:57 »

Su to 2x sbs kopia emg81, mam ich doteraz v jednej gitarke. Nakup sa uskutocnil na parkovisku pri istropolose a dost dlho sme este kecali v aute o muzike. Vzdy si na to spomeniem ked na tej gitare hram.  Zdravíčko

Sorry, tak ale to som nebol určite ja :).
 Inak nejaké SBS snímače som mal. 3× HB v SC puzdre čiernej farby a predal som ich členovi fóra Paloamp. Iné SBS som nemal...
« Posledná zmena: 25. December , 2021, 11:57:17 od frakos » Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #422 kedy: 25. December , 2021, 19:41:23 »

Haha. Tak prepac mi, ja som to asi doplietol. Bol som presvedceny ze si to bol ty, ale teraz ako hovoris ze nie, tak veru uz aj ja mam pochybnosti a bol to zrejme iny clen fora. Darmo bezsenne noci sa uz na mne podpisuju
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #423 kedy: 15. Január , 2022, 19:18:25 »

No a prvý tehoročný. Gita PRS SE cez plugin Neural SLO100. Basa Epiphone Thunderbird cez Neural Darkglass Ultra.


https://app.box.com/s/2g6j5et23ax15hsp7oohz1szlysvgivw
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #424 kedy: 06. Február , 2022, 08:42:20 »

S Opossumom sme dali do kopy song. Ja som tam bol od gitár a Opossum ostatné nástroje.

https://app.box.com/s/q9k8a9jgq5uospyijrcvy68gz4000q6v
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #425 kedy: 08. Február , 2022, 22:58:21 »

dobre ste sa dali dokopy, lebo je to vyvazene vesele aj rodovo korektne, skratka bavilo ma to ako hudba.

co ma nebavilo, tak pocuvat cely cas jeden nepresvedcivy sampel rytmicaku a jeden nepresvedcivy sampel kopaku, hlavne ked toto mali vselijake tie Toontrack softvery vyriesenie uz pred 15 rokmi a dnes podobnych je urcite dalsie mraky...
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #426 kedy: 08. Február , 2022, 23:54:51 »

kua, to som vedel, že zas bicie budú napiču :)
a čo je "presvedčivé" ? kokos, ty máš aké sample? Podľa mňa úplne subjektívny pocit...
ale jasné, nič nové pod slnkom.
Sa čudujem, že si nedojebal flautu, violu, sláky... Pošlem ti MIDI stopy, a môžeš sa predviesť :)
Mne sa fakt páčia tieto "recenzie"  No hanbím sa.. Rastis, si výborný gitarista, ale ruku na srdce. Ty máš vo svojich skladbách lepšie bicie? Gitaru mávaš špičkovú, aj feeling aj zvuk, ale bicie ako najposlednejšia samohrajka spred 50 rokov.
Ale inak díky, že aspoň niekto sa ozval. Všetkým asik jebe z covidu  ha ha ha
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #427 kedy: 09. Február , 2022, 09:37:09 »

Bolo by to lepšie aj s nejakým reverbom a delayom, aspoň na sólach, chýba to tam ,a je to mierne poddekové, pridať high self eq na masteri a ok.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #428 kedy: 09. Február , 2022, 09:52:59 »

díky za názor.
Gitary sú frakosova parketa, mix a "master" som robil ja. "Master" preto, lebo o nejakom vážnom masteri sa nedá hovoriť, dal som tam len wave hammer. Gitary som dostal už zefektované, takže som s nimi nerobil nič.
Len osvetlím vznik tej skladby. Frakos mi dal hotovú skladbu so všetkým (nebola tam iba flauta), aj MIDI stopy. Mal tam veľmi veľa nástrojov všelijakých, tak som asi tretiny vyhodil :) proste dosť sa to tam bilo, aj frekvenčne. Dorobil som flautu, ďalšie nástroje som nahral naživo (hammondy, violu, klavír) - tým myslím zahral na klávesnici, nie klikal myšou, a dal na ostatné nástroje vlastné sample a zmixoval podľa mojej chuti.  Takže to nebol spoločný projekt od začiatku, dosť som sa prispôsobil jeho predstave skladby. A bicie som celé nakoniec urobil ja, lebo som sa nevedel vyznať vo frakosových. Je to taký kompromis, nie som s tým celkom spokojný, lebo na veľa vecí som si už nedal čas, veľa času mi zhltlo nejako "vyčistiť" skladbu od "nepotrebného". Takže efektom a EQ som sa venoval veľmi málo.
Inak, s tým masterom je to vec vkusu, zachoval som "prirodzený" zvuk, nie som moc zástancom EQ úprav, iba v prípade, že sa tam frekvenčne bijú nástroje.
Dúfam, že sa Frakos nebude hnevať za tento podrobný popis :)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #429 kedy: 09. Február , 2022, 15:49:34 »

Tak nebola to čistá zvukárska práca. Opossum pracoval s gitarovými stopami, kde už bol eq, kompresor a reverb z mixu mojej pôvodnej nahrávky. Mohol som to všetko povypínať, to je fakt, aby to bolo čisté a mohol to mixovať v kontexte celku.  Mal by s tým robotu naviac, samozrejme by som mu to aj ofrflal, tak by to musel potom prerábať… toto bol taký kompromis možno. Opossumova verzia sa mi páči, je farebná, hutná, viac fantázie. Ani mi nevadí, že gitary nie sú v prvom rade a aj na bicie som si zvykol. Flauta pekne zapadla do nahrávky nakoniec, taká ľahká, mäkká, dobre ide do ucha.

Ak by to niekoho zaujímalo, tak toto je pôvodná verzia

https://app.box.com/s/1p8gkh4zvp7nsyxczkou7fmnkg3d51gs
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #430 kedy: 17. Február , 2022, 12:44:21 »

... Rastis, si výborný gitarista, ale ruku na srdce. Ty máš vo svojich skladbách lepšie bicie? Gitaru mávaš špičkovú, aj feeling aj zvuk, ale bicie ako najposlednejšia samohrajka spred 50 rokov.

a jeeje :)

- byval som slusny gitarista, dnes je to uz viac spomienka, ako realita, nemiesal by som to sem  Neviem
- poslednu skladbu som sem daval v roku 2012, 10 rokov dozadu, zbytocne to teraz na mna vytahovat :)
- mnohe z tych skladieb, co som sem kedysi daval, mali bicie akoze "elektronicke", nehrali sa na ambiciu, ze su akoze "zive". mozno boli napicu, samozrejme si to kazdy moze akokolvek skonfontovat, ale zakategorizovat ich ako "najposlednejšia samohrajka spred 50 rokov" je celkom mimo - prave z toho dovou, ze nemali ambicie hrat sa na "zive"
- mnohe zo skladieb, co som sem daval, mali bicie, ktore imitovali akoze "ziveho" bubenika. na tieto bicie moze samozrejme ktokolvek zafrflat, ze "ako najposlednejšia samohrajka spred 50 rokov". ja za seba si to nemyslim, dokonca by som aj s odstupom casu povedal, ze mnohe z nich su celkom podarene, zvukom, aj "herne". to je samozrejme moje subjektivne presvedcenie a hadat sa o neho nepotrebujem.
- za cim si vsak stojim, tak to, co som napisal o teraz komentovanej skladbe - tie bicie ma tam nebavia, na jednoduche vypocutie pocujem jeden sampel na kopak, jeden sampel na snare. tieto dva sample, jednak mi sami o sebe nezneju dobre a jednak sa tam ozyvaju furt cely cas tie iste rovnake, bezohladu na to, co tam bicie prave "hraju"

...
Sa čudujem, že si nedojebal flautu, violu, sláky... Pošlem ti MIDI stopy, a môžeš sa predviesť :)...

- nemam ziadny dovod "dojebať flautu, violu, sláky", pretoze som si ich tam popravde nevsimol, co je asi dobre, pretoze ma na nich asi nevyrusilo nic take, aby som spozornel. a v com by som sa mal predvadzat ?

...
Mne sa fakt páčia tieto "recenzie"  No hanbím sa.. ...

- nenapisal som ziadnu "recenziu", iba narychlo sformulovany nazor. ak sa smiem spytat - ake "recenzie" by sa Ti pacili ?

... kokos, ty máš aké sample? ...

neviem, mozno asi ani ziadne. ked som sa naposledy takymto veciam venoval, bol popularny Toontrack, mali to fakt vymakane, vsetky dynamiky, vsetky mozne polohy na blane, prava ruka, lava ruka. nestalo sa, aby zaznel rovnaky sampel 2x po sebe. velmi uspesne sa to dalo pouzit aj na realneho blbo odsnimaneho bubenika... predpokladam, ze dnes uz toto musi byt standard u vsetkych normalnych samplerov...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #431 kedy: 17. Február , 2022, 18:26:37 »

...
Všetkým asik jebe z covidu  ha ha ha
A tebe zrejme najviac. Naco to sem davas, ak nevies prijat kritiku? Co ma byt subjektivne na zvuku? Bud je nieco dobre alebo zle.

Nerozumiem tomuto bezpredmetnemu utoku, ktory sme tu uz sice dlho nezazili, ale aj tak.

Dufam, ze si uz zdravy.

 Je to frajer
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #432 kedy: 18. Február , 2022, 19:49:38 »

dlho som tu nebol aspon dakto sem este stale chodi to je pekne.

pripomienky z mojej strany uplne neutralnym nazorom:
skladba (na) hovno

1. v uvode hned prva pol minuta rozladena gitara v leade, rytmicky velmi divne take neupratane neuroticke ze hram a neviem co chcem zahrat dalej aj tie tonalne postupy ze tony vedla seba take detske dost, neskor v songu uz to je lepsie ale zbytocne
2. preco preboha je tam ta lead gitara hentak rozhodena v panorame na zaciatku?
3. neznie to ako pesnicka ale akoze stiahol som si mp3 z netu a skusam do toho ucit sa hrat
4. kludne mohol ten song zacat od 0:45 v prvej casti sa vobec nic nedeje
5. a to je teda instrumentalka alebo sa tam bude casom spievat? lebo ako song bez spevu to neobstoji
6. tie bicie su fakt za trest treba sa pohrat normalne s velocity takto to znie fakt jak robot a pocut ze nikto z vas na bicie nevie moc hrat lebo kebyze je bubenik tak ho jebne kebyze ma hrat hento.. ziadne pauzy nic furt len tu ca tu ca trochu taky jakubec styl roland samohrajka a cabeeeez
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #433 kedy: 18. Február , 2022, 21:58:48 »

Rastis
no vidíš, teraz si to pekne rozobral :)
no vidíš, je to čiste subjektívny pocit s tými bicími: mne zneli tvoje bicie tak, ako ich popisujem :)Ani hráčsky mi často krát nesedeli. Máš pravdu, sú to staré skladby, ale ak majú 10 rokov, tak stále to je menej, ako si uviedol...že už pred 15 rokmi boli tieto veci vyriešené.
A viem presne, čo si tým myslel, že je tam "jeden" sampel. Nie, nie je, ani velocity tam nie je na jednej úrovni, ako si myslí Kaolko :) Zaujímavé je, že keď si vezmeš akúkoľvek nahrávku trebárs AC-DC, tak tam asi ťažko budeš počuť nejaké jazzové nuansy v úderoch. A táto skladba nie je žiadna jazzová šmakuláda, ide to tam takmer konštantne...Nehovoriac o tom, že každý tam nadrbe kompresory na bice, tak hovno potom počuješ, že tam nejaké nuansy sú :)
Ale samozrejme, dá sa v tom rýpať donekonečna...:)

Branko
zvuk je vždy subjektívna záležitosť. Keď si prdnem do hajzlovej misy, tak mne sa môže ten zvuk páčiť a tebe nie. Nie že je dobrý alebo zlý ha ha ha

Kaolko
teba ani nekomentujem, neutralita sama o sebe :)
len tu ca tu ca trochu taky jakubec styl roland samohrajka a cabeeeez
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #434 kedy: 19. Február , 2022, 08:05:06 »

dlho som tu nebol aspon dakto sem este stale chodi to je pekne.

pripomienky z mojej strany uplne neutralnym nazorom:
skladba (na) hovno

1. v uvode hned prva pol minuta rozladena gitara v leade, rytmicky velmi divne take neupratane neuroticke ze hram a neviem co chcem zahrat dalej aj tie tonalne postupy ze tony vedla seba take detske dost, neskor v songu uz to je lepsie ale zbytocne
2. preco preboha je tam ta lead gitara hentak rozhodena v panorame na zaciatku?
3. neznie to ako pesnicka ale akoze stiahol som si mp3 z netu a skusam do toho ucit sa hrat
4. kludne mohol ten song zacat od 0:45 v prvej casti sa vobec nic nedeje
5. a to je teda instrumentalka alebo sa tam bude casom spievat? lebo ako song bez spevu to neobstoji
6. tie bicie su fakt za trest treba sa pohrat normalne s velocity takto to znie fakt jak robot a pocut ze nikto z vas na bicie nevie moc hrat lebo kebyze je bubenik tak ho jebne kebyze ma hrat hento.. ziadne pauzy nic furt len tu ca tu ca trochu taky jakubec styl roland samohrajka a cabeeeez



…aha…lebo tak potom hneď zámer bol na p*ču lebo to bolo tak…. volám Opimu, “počuj Starý, robím fekálnu trilógiu, mohol by si mi helfnúť s úvodným songom . . . predstavuje si to tak, že hneď v úvode tam zahrám niečo neurotické na rozladenej gitare, ktorá bude úplne divne rozhodená v panoráme…chcel by som, aby to neznelo ako pesnička, ale ako mp3 stiahnutá z netu, do ktorej sa učím hrať a ty by si tam mohol prdnúť také tie Tvoje samohrajkové bicie, proste bude to fekálna trilógia, tak nech to nepôsobí krásne ako plagát Modern Hungaria v mojej detskej izbe, ale nech to má taký Jakubec-štýl…jo a myslím, že takáto téma ako inštrumentálka neobstojí, tak mám taký nesmelý plán, že by som do nášho fekál dua prizvali aj Rastisa a on by nám tam mohol aspoň niečo zaspievať lebo predsa len už 10 rokov nedržal gitaru “ … no....s tým Rastisom je to už asi paséčko   Žmurk


Zaznamenané

Strán: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 36 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.