Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Máj , 2024, 23:56:43
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FRAKOS  (Prečítané 142149 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #435 kedy: 19. Február , 2022, 08:26:39 »

Rastis
pre predstavu, bicie už dlho robím na samploch XLN Addictive Drum. Nie je to špička, mám aj lepšie, ale pre porovnanie skladba, kde sú živšie bicie. Nemám k tomu priamy link, takže skladba Natalie Merchant
http://blog.i-dca.sk/blogovisko/opossum/jumanji/
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #436 kedy: 21. Február , 2022, 18:13:30 »

A tá pesnička je kde ? Toto máte ešte niečo asi rozrobené a chceli ste názor čo zmeniť a urobiť inak, či sa mýlim ? Je tam veľa rytmických a harmonických chýb ešte. Ale dobre že ešteniekto snaží niečo tvoriť  Na zdravie!

Tá pesnička je tam, kde si počul tie rytmické a harmonické chyby.
Je to hotové, nemenné a definitívne, ako hovno. A názor by som radšej nechcel poznať, ale tak keď musíš, tak kľudne daj Žmurk
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #437 kedy: 21. Február , 2022, 18:16:10 »

Neuveritelne... a ja som si cele roky myslel, ze ste obaja totalne v pohode a pritom uplni jesitni curaci, kvoli jednej "recenzii".  Pomoooc!  Bavím sa skvele
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #438 kedy: 21. Február , 2022, 18:27:22 »

Neuveritelne... a ja som si cele roky myslel, ze ste obaja totalne v pohode a pritom uplni jesitni curaci, kvoli jednej "recenzii".  Pomoooc!  Bavím sa skvele

"Ješitní čuráci" - dobrý názov pre ďalší song alebo naše duo. Díki za inšpiráciu.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #439 kedy: 21. Február , 2022, 18:35:41 »

V skratke JEŠČU ale možno by bolo lepšie JEŠKO …
 Bavím sa skvele  Na zdravie!

Noooo, tak je nás tu viac s dobrými nápadmi.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #440 kedy: 21. Február , 2022, 18:39:34 »

Veď to berte s humorom trochu, ak to idete pustiť mamine, frajerke, kamošom, tak to stačí  Na zdravie!

To sú prakticky skoro všetci komu sme to mohli pustiť, takže úspech. A s humorom sa to brať nedá, je to vážny song o Hovne.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #441 kedy: 21. Február , 2022, 23:10:24 »

Robo G
hádam si nemyslíš, že keby sme mali inú "cieľovú skupinu", tak to dáme sem?
Branko
ja som stále v pohode ješitný čurák, to si si všimol až teraz? rád sa vŕtam v "hovnách", napríklad svojho času tu bolo obľúbené "nemáš tam žiadne vibráto"  Bavím sa skvele alebo "tie bicie znejú hrozne, ako zo samohrajky"  Bavím sa skvele proste také zaužívané klišé, ako sa v tlači jeden čas používalo slovo "toxický" , teraz je to zas "navnímal som"  ha ha ha
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #442 kedy: 21. Február , 2022, 23:12:43 »

Robo G
ale keby si strašne chcel, tak môžeš do tej "pesničky" zaspievať prší prší alebo kočka leze dírou. Už by to bolo dokonalé, také ozaj (na)hovno  :)
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #443 kedy: 22. Február , 2022, 20:27:24 »

Forum je už pár rokov viac menej mrtvé, ak to porovnám so starými časmi, keď som ani nestíhal čítať všetky nove prispevky za daný deň. V inzercii bolo kopec zaujimavých vecí, dalo sa tu fajn nakúpiť a rýchlo predať.

Štamgasti mali väčšiu trpezlivosť s amatérmi a kde kto tu dobre nekonfliktne poradil. V Ba bývalo forum members pivo a podobne. Riešili sa tu zaujímavé témy.

Potom bolo medziobdobie rôznych troll-wars (Joe, Stevino, Predator, Bag of Bones ... X daľsích ktorých nicknames som uz zabudol) a rozumná diskusia sa viac menej vytratila.

V aktuálnom stave sem postuju len zablúdený nováčikovia pár krát za rok ak vôbec, alebo ľudia typu Frakos, ktorým nevadí, že tu nie je "publikum".

Teraz vážna otázka na Frakosa.  Čo vlastne čakáš od týchto postov s novými skladbami?   Pochvalu?  Konštruktívnu kritiku?  Či naopak ti vyhovuje, že o to nikto poriadne nezavadí?

Z tých posledných príspevkoch zavanulo presne to medziobdobie, keď sa tu viac riešilo ego ako hudba.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #444 kedy: 23. Február , 2022, 07:18:42 »

Ďakujem za ponuku, netrafim to do tej harmonie..pocvičím to

Radšej to neskúšaj, môže to mať neblahý vplyv.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #445 kedy: 23. Február , 2022, 07:24:53 »


Teraz vážna otázka na Frakosa.  Čo vlastne čakáš od týchto postov s novými skladbami?   Pochvalu?  Konštruktívnu kritiku?  Či naopak ti vyhovuje, že o to nikto poriadne nezavadí?

Vážnym otázkam sa z ďaleka vyhýbam. Ale skúsim odpovedať najlepšie ako mi môj intelekt a hlavne ego umožnia. Takže v poradí ako idú otázky zasebou.

Ooooo ufff....
Samozrejme!!!
V žiadnom prípade!!!
Auuuu hmmm....
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #446 kedy: 23. Február , 2022, 14:33:48 »



Potom bolo medziobdobie rôznych troll-wars (Joe, Stevino, Predator, Bag of Bones ... X daľsích ktorých nicknames som uz zabudol) a rozumná diskusia sa viac menej vytratila.



Z tých posledných príspevkoch zavanulo presne to medziobdobie, keď sa tu viac riešilo ego ako hudba.

Nahodou to bolo najkrajsie obdobie. ja som rad ze sa to vratilo..Chalani pokracujte ! Sup sup, dalsi track, a ostatni konstruktivna kritika !

 ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #447 kedy: 23. Február , 2022, 16:38:23 »

neviem, či ma považuješ za trolla, ale na ďalšej skladbe pracujeme  Beeee
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #448 kedy: 23. Február , 2022, 16:45:20 »

yngsteen
Hoci otázky neboli smerované na mňa, tak zareagujem...aj ke´d sa mi veľmi ani ncehce, lebo mnohé veci tu boli veľa krát rozobraté. Napr. bicie...Vlado Hudec mal o tom témy, a boli tu zúrivé debaty o tom, či sa dajú rozlíšiť nahrávky živých bicích a samplovaných...:)
Fórum dosiahlo svoj zenit, ako mnohé iné weby. Aj ja si pamätám obdobie, kedy tu písal Joe :) Máš pravdu, že v čase svojej "slávy" štmagasti poradili. Nemyslím si, že Frakos alebo ja poterbujeme rady ako pre nováčikov. Každý sme dosiahli nejakú úroveň, o ktorej sa dá samozrejme diskutovať. A práve preto, že toto je fórum amatérov, niektoré komentáre ma dosť prekvapujú. Keby niekto z nás mal ambície ísť so svojou hudbou "vyššie", tak by asi nedával skladby sem, popracoval by na nich oveľa viac apod. Keby som riešil môj album, ktorý má onedlho vyjsť (hypoteticky), tak asi budem tie veci riešiť s niekým iným. Tým chcem povedať, že rozoberať niekoho takým štýlom, že máš tam gitaru o 0,5 dB hlasnejšie, ako by som si ja predstavoval, je kokotina :) Tiež nechápem komentáre typu: zvuk je dobrý alebo zlý :) to už sa tu môžme baviť štýlom: jeeeeeeej supeeer alebo to je bakané :)
Muslím, že s Rastisom sme si neskočili do vlasov, ako si myslí Branko. Rastisove pripomienky beriem, a myslím, že aj on moje :)
Kto pozná moju tvorbu, tak vie, že mám široký žánrový záber. Mňa baví skladať muziku, nie sa piplať v takých detailoch, o akých sa tu mnohí bavia...pričom musíme priznať, že hudba je naozaj čiste emotívna a subjektívna záležitosť. Pri tom množstve skladieb, aké som vyprodukoval, keby som mal každú robiť 5 rokov, ako tu niekto cvičí napr. prebraté sólo a potom si ho slávnostne nahrá, tak...Proste každý prikladáme význam niečomu inému. Býval som dobrý klávesák, ale nikdy by ma nenapadlo 10 rokov sa piplať v témach o nastavení, zvukoch, zapojení a pod. Mňa to nezaujíma.
A k tým komentárom ešte niečo. Keď tu Robko G napíše, je tam množstvo rytmických a harmonických chýb, a nenapíše konkrétne...to je proste neschopnosť rozumne komunikovať. Chodil som 8 rokov na klavír, čo sa týka teórie, nebola to moja parketa, ale nemyslím si, že Frakos alebo ja by sme robili nejaké hrubé harmonické chyby. A to skladám zložitejšie orchestrálne veci, ako nejaké bigbítové oddychovky.
Prečo tu niekto ešte aj teraz dá svoju tvorbu? Možno preto, že to je prirodzená ľudská potreba. Tu sa predsa ľudia neprezentujú kvôli tomu, že tu uzatvárajú zmluvy s hudobnými vydavateľstvami. Ja robím hudbu v prvom rade preto že ma baví. A ak aj nikto nezareaguje, je to podľa mňa lepšie, ako príspevky Kaolka, Branka a Robka G :)
Dosť často som tu mal pocit, že niektorí si doma pred zrkadlom trénujú gitaristické pózy :)
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #449 kedy: 23. Február , 2022, 16:57:39 »

Tu sme tak troska spat pri starom znamom:  "prijimam kritiku len od tych co su lepsi ako ja".
To sa tu svojho casu tiez velmi preberalo ci ma horsi hrac alebo nebodaj len "posluchac" vobec pravo sa vyjadrit k niecomu "comu nerozumie". Uz si nepamatam ako to dopadlo.  Styrioci k tomu nieco glosoval so zenskymi pohlavnymi organmi.

Mozno keby nasledovala doplnujuca otazka od autora ku kritikovi, nieco v zmysle:  ".... mohol by si rozpisat presne co presne ti vadi?  Ktora minuta:sekunda?"

Namiesto "a ty si co urobil pre slovensky hip-hop", mohlo to vyzera inak.

A ked sa sem hodila nejaka nahravka tak sa primarne riesi ta nahravka, nie ci je to  autorova referencna vec kde vydal maximum.
Obcas staci aj napisat ze je to pracovna verzia a chcete spatnu vazbu.

Vsetci vedia ze na pomery fora viete obidvaja hrat, skladat, nahravat  velmi slusne. A obidvaja ste multiinstrumentalisti.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.