Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 18:25:42
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FRAKOS  (Prečítané 141878 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 02. August , 2005, 16:34:29 »

frakos> Skutocne dobre sa pocuva druha polovica! :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #46 kedy: 02. August , 2005, 23:40:54 »

Frakos - si na mna prilis rychli :) 19tancuj_drahy_synu.mp3 - dost sa mi to lubi... Trochu mi to pripomina Fermatu z obdobia albumu Biela Planeta. Paci sa mi ta melodika, dobry je aj vyber zvukov. Lubi sa mi, ze zacina byt zretelne, ktora gitara je ""nosnomelodicka"" a ktora ""solotvorna""... (sorry ale podobne dristy pisaval Julo Kincek na druhe strany LP-ciek, co vychadzali v Opuse - na Fermaty samozrejme tiez :) ) Pasaz v cca 2.03 by som zvukovo viac zdramaticnil. 20do_radu.mp3 - trochu mi vadi, ze hned poznam, co su to za presety z akeho syntaku. Ale nedam ruku do ohna, ze sa to nestava aj mne :). Inak zaciatok je znova taka Fermata z okolia albumu Huascaran, ide to cez E.L.P. az k ""malmsteenovine"" - samozrejme hovorim o melodike. ""Yeah - Yeah"" mi az tak nevadi, aj na prvej Fermate v tusim Rumunskej Rapsodii sa vyskytuje ""Cha-cha-cha-cha""... :). Ale pekne je to cele ako to je. Zvuk gitar sa Ti postupne rozhodne vylepsuje, ale stale to este nie je ""naposraniesuce"", este kusocek - aspon pre mna.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #47 kedy: 03. August , 2005, 10:09:37 »

Citácia
Originally posted by martinLM frakos> Skutocne dobre sa pocuva druha polovica! :)
. . . no vida . . . :)
Citácia
Originally posted by rastis . .. zacina byt zretelne, ktora gitara je ""nosnomelodicka"" a ktora ""solotvorna"". . ..
Viac ako tomu, ze som kombo pri nahravani beglajtu menej skreslil + hodil beglajt na true-stereo + stipku reverbu + predtym vsetkym EQ trosku do V oproti solu, to pripisujem tomu, ze bol beglajt o oktavu nizsie ako solo, co nie je zas nic nezvykle, ale to zas nieje ani pravidlom . ..
Citácia
Originally posted by rastis . ..stale to este nie je ""naposraniesuce"", este kusocek . ..
. . ..myslim, ze toto vyriesi uz len lampa . .. vsetky gitky su nahrate mikrofonom z komba . . .na dotvorenie som amplitube nepouzil, iba vegasovske pluginy...to co mi ide z komba, ide tak na 90% aj z nahravky .. . . Lepsi zvuk sa da urcite spravit, napr s amplitube a podobnymi. Lenze to urobi iba clovek, ktory vie ako lampa znie. A toto ja neviem, nikdy som na lampe nehral. Silno uvazujem nad lampovym aparatom. Jedine co ma drzi od kupy je to, ze sa mi zda byt dost drze menit po necelom roku relativne nove(a este k tomu pekne predrazene) tranz. kombo za este novsie lampove . .. . . . .. a to prirovnavanie k fermate mi robi fakt dobre :) . . . . . .. o.k. ja si dam teraz pohov a budem cakat uz len na ""My Blues"" Žmurk. ..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #48 kedy: 03. August , 2005, 12:46:07 »

Citácia
Originally posted by frakos ... o.k. ja si dam teraz pohov a budem cakat uz len na ""My Blues"" Žmurk. ..
ZZ top uz dalsieho nepotrebuju Žmurk
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 03. Február , 2006, 17:24:14 »

. . . . novy song som urobil . . . . Žer štrk! . . . .
dal by som to aj sem, ale to uz asi musi niekto z bossov, nie?

http://gitaristi.sk/files/frakos/24zer_strk.mp3 -- a na gitaristi.sk ftp

Naposledy upravil martinlm, : 13.02.2006 o 11:26
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 03. Február , 2006, 17:41:39 »

JE to pekne, take ja mozem...
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Hosť
« Odpoveď #51 kedy: 04. Február , 2006, 19:42:02 »

Pekné, taký príma jazzrock. Vidno, že je to hodne inšpirované Griglákom :)  a je to v pohode. Aj zvukovo je to fajn.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #52 kedy: 07. Február , 2006, 14:58:59 »

dik

predator napísal:
Citácia
Vidno, že je to hodne inšpirované Griglákom :)


no ten uvod je taky griglakoidny, ale nebol . . . . bolo viac verzii, povodne som to myslel inak, hladal som vhodny nastroj na sintak a nasiel ten co tam je teraz, vtedy sa to zacalo podobat a tak som zmenil par tonov v tej vyhravke, no a potom sa to uz podobalo dost  . .  . tak som si povedal preco nie a nechal to tak :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 07. Február , 2006, 16:03:33 »

Skvele ukazky, dobre napady a prijemne na pocuvanie. Jedine co by som skritizoval trochu, je zvuk gitary, je trosku \"zamuchlany\", pri akordoch sa to trochu zlieva a zneje to celkovo dost bez dynamiky. Ale to je chybou aparatu, zozen si nejaku lampu, potom to bude parada.
Inak som Tvoj oddany fanusik. :)

Cez aky software si robil podklad? Taky by sa mi zisiel.

Naposledy upravil Progrocker, : 07.02.2006 o 16:04
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 07. Február , 2006, 16:19:14 »

super..velmi pekne!!
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #55 kedy: 07. Február , 2006, 22:14:02 »

vsetky su dobre, a niektore miesta su velmi, velmi zaujimave..... fakt dobre. a este mozes plz napisat ake syntaky pouzivas, alebo s cim to robis tie zvysne zvuky .dikk
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #56 kedy: 08. Február , 2006, 10:11:50 »

Dik, som rad.

progrocker napísal:
Citácia
Inak som Tvoj oddany fanusik. :)


...privadzas ma do rozpakov :). . .

Podklad, cize bicie, sintaky, klavir, basa \"natukam\" vo FL  . . .  skoro vsetky zvuky okrem basy  su ale pluginy . .. . sintaky pouzivam 3 od NI ..... oznacenie asi FM7 to je udajne nejaka yamaha, B4 to je taky hamond a este Pro52(?) neviem ci som dobre napisal, ale pouzivam ho najviac a to je taky echt jazzrockovy sintak :) . . ..  klavir je tiez nejaky plugin, ale nespomeniem si na nazov . .  . .

Sample bicich(a vlastne absolutne vsetko ostatne od ponoziek az po rozum) mam od jedneho dobreho uja, ich povod nepoznam, ale ak sa dobre pamatam tak mi spominal, ze ich stahiol z nejakeho ineho programu, lenze boli nejak spomalene a o oktavu nizsie tak ich musel pracne upravit a potom som ich musel este ja v sound forgy svysovat o tu oktavu . . .  .

Z kazdeho nastroja zvlast urobim vo FL wav a spracujem dalej vo Vegase, kde podla potreby masteringu pridam \"neviditelne\" dolezite efekty reverby, delaye, kompresory, eq . . . . to su uz efekty somotneho Vegasa alebo tiez nejake plug-iny .. . . a vo vegase nahram aj gitaru . . . .
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #57 kedy: 08. Február , 2006, 10:24:02 »

Aha, no toto je pre mna prilis zlozite, kedze s hudobnym softverom nemam prakticky ziadne skusenosti. Asi ale zacnem tym, ze si zozeniem FL Studio. Dik ale aj tak za popis.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #58 kedy: 08. Február , 2006, 22:58:05 »

Ako vzdy perfektna praca ! Vynikajuca praca so syntakmi - dobry vyber zvukov, vsetko ! Vynikajuca praca s dozvukmi ! Stale sa zlepsujuca hra na gitare, dobre solo ! 3:23 je zavazny moment skladby, ja by som ho trochu potiahol do vacsieho absurdna, ale ci by to bolo lepsie si netrufam povedat :). V kazdom pripade sa to konci podla mna trochu nahle a rychlo.

Bohuzial musim dat za pravdu Progrockovi ohladne zvuku gitary. K riadnemu griglakovi Ti chyba naozaj hlavne zopar malych a aspon dve velke flasky Žmurk .
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #59 kedy: 09. Február , 2006, 00:12:19 »

mohla by to nejaka dobra dusa dat aj sem na ftp alebo niekam od kial sa mi to podari stiahnut??
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 22 otázok.