Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 17:36:09
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 36 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FRAKOS  (Prečítané 141732 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #150 kedy: 28. Október , 2010, 18:04:10 »

...nuz som to nejak uponahlal a asi sa nechal uniest tym predzosilnovacom, ze som na gitary ani nepouzil eqalizer v nahratych stopach . . . nejak to v dalsom songu zametiem hadam . . . a hammondy mohli zniet dobre, to ma nenapadlo . . .
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #151 kedy: 31. Október , 2010, 15:40:03 »

Pokracujem v testoch s mojim milym mic100. Tentoraz som nahral gibson studio s hlavou mesa caliber50+, ako box je skrinka s reprakom z komba h&k metroverb. Inspiracia ziadna, tak som dal finalnu podobu ukazke, ktoru som sem predminule picol ako pracovnu verziu ci co . . . http://fero.cepo.sk/eurotoc.mp3
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #152 kedy: 18. December , 2010, 17:55:00 »



http://fero.cepo.sk/utec.mp3  - gitara je LP Standard Greco, amp je Marshall DSL401, behringer mic100+shure PG57

http://fero.cepo.sk/mraz_blues.mp3  - gitara ibanez s470, amp mesa/boogie caliber50+, behringer mic100+shure PG57
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #153 kedy: 18. December , 2010, 18:25:48 »

Dobré ako vždy  Na zdravie! .
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #154 kedy: 22. December , 2010, 11:04:47 »

Ako robis bicie? Vyzera to na nejaky groove...preco sa nepohrat s bicimi, nech je z toho poriadna skladba so vsetkym, co k tomu patri. Napadov mas dost a napadov dobrych, tak preco ostat len pri dobrej gitarovej hre a neposunut skladbu celkovo k lepsej kvalite? Takto tie bicie uplne uspavaju (konkretne v skladbe utec), uplne tam v duchu pocujem rytmicke zmeny, ktore by tam mali byt, ale nie su...v postate je to solovanie do nejakej slucky, co je podla mna na taky napad malo. Da sa z toho vyzmykat ovela viac. Jedinym ospravedlnenim by bol nedostatok casu, ale inak...? :)

Utec mi pripomona Fermatu (Biela planeta), ale chcelo by to poriadne bicie a aj nejake klavesy.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #155 kedy: 22. December , 2010, 11:24:48 »

ta mesina sa mi zvukovo paci viac, ako marshall
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #156 kedy: 22. December , 2010, 11:39:25 »

ta mesina sa mi zvukovo paci viac, ako marshall
Take pevnejsie a tucnejsie to je. Pritom vyjebaneza. :)
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #157 kedy: 22. December , 2010, 13:15:29 »


Henten caliber je fasa, lubi sa mi. Pocut na nom o dost viac rozdiel medzi roznymi gitarami v porovnani s tym dsl . Len je to hlava a pripajam namiesto seriozneho boxu reprak z komba H&K Metroverb, teda aj so skrynkou komba. Takze mu niekedy este kupim nejaky 1x12 alebo 2x12 box.


Ako robis bicie? Vyzera to na nejaky groove...preco sa nepohrat s bicimi, nech je z toho poriadna skladba so vsetkym, co k tomu patri. Napadov mas dost a napadov dobrych, tak preco ostat len pri dobrej gitarovej hre a neposunut skladbu celkovo k lepsej kvalite? Takto tie bicie uplne uspavaju (konkretne v skladbe utec), uplne tam v duchu pocujem rytmicke zmeny, ktore by tam mali byt, ale nie su...v postate je to solovanie do nejakej slucky, co je podla mna na taky napad malo. Da sa z toho vyzmykat ovela viac. Jedinym ospravedlnenim by bol nedostatok casu, ale inak...? :)

Utec mi pripomona Fermatu (Biela planeta), ale chcelo by to poriadne bicie a aj nejake klavesy.

Samozrejme aj cas. Momentalne robim vsetky podklady vo Fruity Loops. Bicie, basa, poprip nejaky klaves. Potom z toho porobim wavy, z kazdeho nastroja zvlast, bicie tiez kazdy skopek zvlast. Potom wavy prenesiem do acid music studia, tam nahravam aj gitary  a potom urobim zakladne upravy na stopach, co sa tyka kompresoru, ekvalizeru, dozvukov a pod. Ide o to, ze nahravanie gitary nemam stale dotihnute do takeho stavu, ze by som bol spokojny. Preto sa hlavne motam okolo toho a tie ostatne veci su ake su. A zas ked to mam v hlave tak to chcem pocut cim skor. No a hlavne, na natukanie dobrych bicich a aj ostatnych veci treba tiez kus vlohy Žmurk
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #158 kedy: 20. Január , 2011, 21:11:46 »

Musel som vymenit kobylkovy snimac na mojom squier telekastri lebo sa pokazil.Namontoval  som tam dm chopper a znie teraz ozaj pekne si myslim. Som s telkacom nieco nahral. Prva cast songu je marshall dsl401,solo je krkovy snimac+boss ds2 a druha cast songu je mb caliber50 s kobylkovym dm. http://fero.cepo.sk/blato_blues.mp3
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #159 kedy: 20. Január , 2011, 21:50:19 »

pekne to hra.
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #160 kedy: 20. Január , 2011, 22:02:19 »

nah, toto je presne ten feel co mozem, tie vyhravky po uvode to je zvuk za milion, skvele
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #161 kedy: 20. Január , 2011, 22:05:38 »

Musel som vymenit kobylkovy snimac na mojom squier telekastri lebo sa pokazil.Namontoval  som tam dm chopper a znie teraz ozaj pekne si myslim. Som s telkacom nieco nahral. Prva cast songu je marshall dsl401,solo je krkovy snimac+boss ds2 a druha cast songu je mb caliber50 s kobylkovym dm. http://fero.cepo.sk/blato_blues.mp3

hned po tej prvej fraze, to nudlovanie je prave krk+sd2 ? tam to hra uplne uzasne
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #162 kedy: 20. Január , 2011, 22:34:09 »

diki...ano, krk +ds2 je od 00:20 po 1:30, vsetko ostatne je kobylkovy dm...
Zaznamenané

mirotony
nováčik
*
Príspevkov: 8



« Odpoveď #163 kedy: 24. Január , 2011, 12:16:16 »

No,.... dlhší čas som tu nebol pozrieť pre chrontu s ktorou som sa pred mesiacmi stretol, ale už je to zas lepšie tak som rád že som tu, a tvoja huba sa mi FRAKOS páči, aj keď to zrovna nie je to, čo vrzúkam ja. Ozaj sa mi to páči. CHIRO. Zdravíčko
« Posledná zmena: 24. Január , 2011, 12:17:48 od mirotony » Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #164 kedy: 12. Február , 2011, 14:31:28 »

..tu je dalsi... gibson LP studio + mesa caliber50,

http://fero.cepo.sk/trojjazyckova.mp3
Zaznamenané

Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 36 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.143 sekund, 23 otázok.