Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 15:30:28
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 36 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: FRAKOS  (Prečítané 141549 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #165 kedy: 27. Marec , 2011, 12:40:12 »

Hram sa s umiestnenim mikrofonu, sice len doma v panelaku pri znesitelnej hlasitosti, ale aj tak zaujimave ako posunutie mikrofonu mimo os alebo natocenie do uhla ovplyvni nasnimany zvuk. V ukazke je mikrofon natoceny asi 45° voci osi repraka a posunuty ku kraju repraka, tak sa mi to videlo najblizsie skutocnosti. Nenahral som to vsetko v jeden den, takze zakazdym som mikrak voci repru umiestnil len priblizne rovnako ako pred tym a tie drobne zmeny robili dost chaos vo zvuku, ale sral som na to, to by som musel zakazdym do novej stopy a upravovat s eq... Uvod a zaver som testoval novu gitku Cort kx5, stred je ibaneza s470,mesa caliber...

http://fero.cepo.sk/pitva.mp3
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #166 kedy: 30. Marec , 2011, 09:12:56 »

fermatovsky uvod, yesfanovske heliove zvuky :) Paci sa mi ten neagresivny gitarovy zvuk.

Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #167 kedy: 31. Marec , 2011, 11:13:29 »

fermatovsky uvod, yesfanovske heliove zvuky :) Paci sa mi ten neagresivny gitarovy zvuk.

yesfanovske heliove zvuky - nepoznam ten pojem, ale robi mi dobre Žmurk
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #168 kedy: 01. Apríl , 2011, 09:22:18 »

yesfanovske heliove zvuky - nepoznam ten pojem, ale robi mi dobre Žmurk

to su take tie zvuky, ked si clovek cucne helium, a potom ma taky smolkovsky hlas. V starsich nahravkach Skratvstrku to Yesfan pouzil, pokial sa dobre pamatam...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #169 kedy: 15. Apríl , 2011, 16:29:55 »

...skusam gitku Cort kx5 a tak som daco aj nahral, vacsinou mesa caliber ked nie tak dsl401

http://fero.cepo.sk/dovod_vodovod.mp3
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #170 kedy: 18. Apríl , 2011, 14:23:28 »

hm, pekne (zo zaciatku). Len mi akosi vadia tie "moderne" aranzerske postupy. Su tam zmeny, aj nie su tam zmeny. Stale to slape rovnakym tempom a v rovnakom rytme...Furt sa to podoba na nieco, co ja nemam rad (napriklad Chodelka a podobne :) Take hranie (si), sice technicky vyspele, ale nic mi z toho neostalo v hlave, ziadne vyrazne emocie to vo mne nevyvolalo. Stale mam z niektorych tvojich skladieb pocit, ze je to solovanie do sluciek, kde to aj konci. Hras sa sice so zvukom (ako sam pises), ale co celkova kompozicia?
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #171 kedy: 18. Apríl , 2011, 22:37:19 »

....a tak hej v podstate....ono tie songy zas nejak moc alebo vobec vazne neberem....obcas sa daco zadari, obcas si nieco uvedomim a naucim sa...proste hram sa ked mam cas a chut....ale keby som to robil inak tak ma to nebavi a nerobim to, no to je veta asi ako 'kterej vlak zmeskal sem, tim uz sem nejel', ale teda aspon objektivna pravda vsak ano :)
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #172 kedy: 20. Apríl , 2011, 09:10:51 »

hm  Som frajer
ja si myslim, ze skoda kazdeho napadu, ktory nie je dotiahnuty do konca. Robit len v takej miere, ze ma to bavi, a neprekusnut nejaky tazky oriesok pri tvorbe skladby, je vzdy skoda...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #173 kedy: 06. Júl , 2011, 21:12:31 »

..taktok chuapi umenie...najebau son nejake gitary za sebou, jebou son pod to bicie a klavesy a je...

http://fero.cepo.sk/dom_odpadavajuceho_janka.mp3

gitara cort kx5, hlava mesa caliber a reprak + skrinka pouzita z marshall dsl401...mikrofon som umiestnil a amp nastavil tak, aby som nahratu gitaru uz nemusel upravovat ekvalizerom...neviem preco, proste uchylka Žmurk
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #174 kedy: 06. Júl , 2011, 22:03:02 »

..taktok chuapi umenie...najebau son nejake gitary za sebou, jebou son pod to bicie a klavesy a je...

http://fero.cepo.sk/dom_odpadavajuceho_janka.mp3

gitara cort kx5, hlava mesa caliber a reprak + skrinka pouzita z marshall dsl401...mikrofon som umiestnil a amp nastavil tak, aby som nahratu gitaru uz nemusel upravovat ekvalizerom...neviem preco, proste uchylka Žmurk
Mne sa to velmi paci a taktiez sa mi paci zvuk ! :)
 Na zdravie!
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #175 kedy: 07. Júl , 2011, 07:17:42 »

Super!  . . . aj na buduce Žmurk
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #176 kedy: 07. Júl , 2011, 07:46:33 »

Super!  . . . aj na buduce Žmurk

:), super je to  Na zdravie!
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #177 kedy: 10. August , 2011, 05:47:23 »

...ma kus prehnalo zo stravy v zavodnom bufete, bol to taky silny zazitok, ze si zasluzi viac ako len spomienku a tak som situaciu zhudobnil Žmurk

  http://fero.cepo.sk/vyprazany_syr_a_ti_druhi.mp3

gitara Greco LP standart, hlava mesa caliber a reprak + skrinka pouzita z marshall dsl401...
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #178 kedy: 18. August , 2011, 09:37:37 »

dom_odpadavajuceho_janka
vida, aj hammondy su tam, ale tie bicie nuda pruda, z toho ma ide jebbnut. Inak klasicky dobre...

vyprazany_syr_a_ti_druhi
toto je aspon zvukovo pestrejsie, na druhej strane ma to zas hudobne nezaujalo. "Bubenika" by som vyhodil z okna, to je strasne pocuvat 4 alebo 6 minut stale jeden rytmus bez prechodov a bez akejkolvek zmeny, to dokaze zabit aj ten nejgenialnejsi napad. Normalne som mal problem tu skladbu dopocuvat kvoli tym bicim. Ak s tym nic v buducnosti neurobis, tak jebbem ja aj tvoje skladby, nechaj ich v sufliku.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. August , 2011, 09:44:05 od opossum » Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #179 kedy: 19. August , 2011, 19:31:46 »

.. :D a jebem aj ja tie moje songy a tu je hned aj dalsi

http://fero.cepo.sk/hydrogen.mp3

inak raz na Tvoje rady mozno dam, posledny song je zivy priklad, totiz v tejto mojej teme mi ale v roku 2009 poradil Rastis, aby som nahraval aj basu nazivo a ani nie za 2 roky tu ho mas . . . nahral som teda do nahravky aj zivu basu,no bude to este riadny oriesok kym ju zvladnem aspon k mojej spokojnosti, treba na tom vediet hrat, treba to vediet mastrovat a vsetko, tazke, tazke, ale zabavne...

takze:

aj ked na tom momentalne vobec nesejde ale tak basa epiphone thundebird, kombo ampeg ba 112, nahrate mikrofonom

gitra LP studio hlava mesa caliber, box - reprak zo skrinkou z marshalla dsl401
Zaznamenané

Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 36 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 23 otázok.