Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 13:42:22
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Midlo mydli :)  (Prečítané 22943 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 03. Jún , 2006, 13:45:50 »

Tu druhu ukazku som ani nepocuval, takato surova linka mi robi dost zle. To prve tiez nic moc, ale osobne som este nepocul simulator, ani SW, ani HW, ktory by ma presvedcil. Akurat mam objednany Di-Box Gi100 od Behringeru - vraj ma velmi podareny 4x12\" box, takze som zvedavy, ale tiez tomu moc neverim.

Nejake doporucenia a rady ohadne zvuku neni mozne podla mna dat. Este tak hotovy zvuk z bedne by sa mozno dal nejak okomentovat, ale ani to nie je moc ono. To treba na aparate hrat, tocit korekciami a pozorovat co to robi, aby sa dalo nieco smerodatne zistit... Ma napadlo - hovoris ze lead2 je mkIV ? To aj korekcie tak pracuju - stiahnu sa a je ticho ?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 03. Jún , 2006, 13:47:07 »

tie solove veci su v pohode,ale tieto riffy,to je uz horsie..to je presne taky zvuk,ako ked ja nahravam cez POD do PC..proste chlpaty,ostry,vyskovy zvuk..da sa to nejako spravit???
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #17 kedy: 03. Jún , 2006, 13:52:47 »

ten modeling, to akoze co malo modelovat?
v tej druhej ukazke sa nejak zlievaju tony, ta prva to je zvukovy masaker.
tak ale prepokladam ze cez koncak to bude hrat rozhodne inak
lebo co som pocul kamosov studio preamp pod mesy a chvilku aj ten martinov tak to hralo rozhodne inak. tak k tomu sa to snad privblizi, ked to ma rovnaku cenu
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 03. Jún , 2006, 13:53:41 »

ten little wing uvod je taka pekna vec....stale si hovorim, ze sa to raz musim naucit :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #19 kedy: 03. Jún , 2006, 13:55:15 »

Rastis ked stiahnem gain, tak je ticho :) Smola je, ze pre obidva lead mam spolocny eq aj presence - kedze to je 1U a uz sa tam viac tych potakov nevmestilo. Vsetky nahravky mali gain na polovici. Co asi budem referovat, lebo potom je druha polovica cesty potaku uz podla mna zbytocna :) Ten little wing napriklad mal na cistom kanali gain asi na 6. To by som asi tiez posunul az niekde na 8 :) Este sa musim s tym viac pohrat a pouvazovat.
Vlado-najlepsie sa to spravi poriadnym boxom a shure 58 tusim :) Inac tie simulacie, kazda ma neco blbe. Ale prave tato moja je este z tych slusnych, pokial viem.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #20 kedy: 03. Jún , 2006, 13:55:36 »

imbus, ale toto co hral midlo je nejaka trochu upravena vec, ja to od Vaughana, ked to prehral od Hendrixa poznam trochu inak. Ty myslis ktoru verziu?
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 03. Jún , 2006, 13:58:00 »

darthez napísal:
Citácia
ten modeling, to akoze co malo modelovat?...


Nic, midlo nemyslel modeling, ale speaker simulator, v druhej ukazke to bolo bez neho...

vlado hudec - POD je praveze modeling robeny nato, aby sa z neho hralo rovno do linky. Ak Ti zneje takto divne, nieco je v neporiadku.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 03. Jún , 2006, 13:59:07 »

midlo napísal:
Citácia
...Rastis ked stiahnem gain, tak je ticho :)....


Pytal som sa na korekcie, nie gain.
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #23 kedy: 03. Jún , 2006, 14:11:58 »

Darthez - je to hendrixova verzia, len ju frazujem po po svojom (mozno trosku vaughanovsky) :)

Rastis - nie. Nemam korekcie ako zvyknu byt na mese - sable, ale klasice otocne potaky vysky stredy basy a presence. Ale prave som si docital tvoju recenziu na studio preamp a zistil, ze ten clean ma byt takto vybuditelny :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 03. Jún , 2006, 14:14:21 »

Midlo - pytam sa na korekcie, nie Eq :) Ale nehaj to tak :).

Inak ten Janda je pekne spraveny aj s podkladom...
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #25 kedy: 03. Jún , 2006, 14:16:36 »

No, asi dnes nechapem, alebo co. mne sa vzdy zdalo ze eq su korekcie :)
Dik za Jandu robil som ho celeho ja :) kto by mal zaujem mozem poslat...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 03. Jún , 2006, 14:21:59 »

Ked si odmyslime, co je spravne technicky a teoreticky, tak v praxi je zauzivane nazivat tociace potenciometre basy/stredy/vysky korekcie. EQ sa hovori vacsinou tym tahovym supatkam. Nie je to tak uplne sprave oznacovat, pretoze zalezi od funkcie, nie od tvaru potenciometrov, ale takto sa tomu v praxi hovori. Ak si cital o tom Studio Preampe, tam sa o korekciach hovori dost obsirne a EQ je tam spomenuty potom este zvlast.

A ja som sa Ta pytal na korekcie, ze ako sa spravaju - ci tak, ako je to poposane aj v recenzii na Studio Preamp alebo nie. Ale asi skorej nie, kedze tam potom uz nemas EQ... Alebo ?
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #27 kedy: 03. Jún , 2006, 14:22:28 »

midlo, rasto pise, ze ked das korekcie basy vysky stredy na nulu - nemysli ted sable ako na mese (tie ani na premape Ty nemas), ale normalne klasicke potaky.
lebo ak to ma mat zapojenie ako mark, tak v pripade ze korekcie su na nule, tak aparat nehra
:hairy
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #28 kedy: 03. Jún , 2006, 14:24:46 »

Nakoniec sme sa pochopili. Hra aj ked su korekcie na nule.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 03. Jún , 2006, 14:25:45 »

midlo napísal:
Citácia
...
Dik za Jandu robil som ho celeho ja :) kto by mal zaujem mozem poslat...


Pockam si radsej na verziu preamp -> koncak -> box -> mic a potom si ju urcite rad vychutnam celu Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.