Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 04:03:32
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako rozobrat stratocaster  (Prečítané 12663 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« kedy: 26. Január , 2005, 17:30:47 »

takze caute mam jeden premna dost zavazny problem, xcem vymenit kryt na korpuse mojho hohnera hs special (taky obycajny stratocaster len ma kryt na kobylke)(este sa nesmejte prosim):)) a vobec netusim ako sa rozobera, teda viem odsrobovat par skrutiek ale bojim sa to otvorit lebo neviem ci to znova poskladam alebo lepsia q. nemate niekto foto alebo schemu ako to vyzera vnutri stratocastera?ha ha ha
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #1 kedy: 26. Január , 2005, 17:51:56 »

ten biely kryt je prisrobovany skrutkami, ktore ked odsrobujes tak sa nic nestane. potom jemne skus podvihnut kryt, kusok je zasunuty pod krkom. snimace su namontovane v kryte a trocha drotov ide do tela. teda vlstne asi len zem a na pripojenie na jack... takze to hned vitazoslavne nezober do ruk, lebo sa to utrhne:). ale je to tak spravene, ze sa da kryt normalne preklopit polozit na gitaru. dalej odletujes vsetko co je priletovane na kryte, cize droty co idu v volume, tone a tomu tretiemu co nepouzivam... a priletujes na novy kryt. inak, ma novy kryt miesta na skrutku pre pripojenie k telu na tom istom mieste? moze a nemusi mat. nic specialne vnutri neuvidis, tak neviem ci treba nejaku schemu.
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #2 kedy: 26. Január , 2005, 18:04:21 »

diki velmi si mi pomohol, hej je tam isty problem s dierami ktorich ma hohner trocha viac ale to som uz bol poriesit v obchode a mam este jednu otazku: je nejaky rozdiel medzi zapojenim humbuckera a normalneho snimaca, keby som kupil kryt s dvojitim snimacom btw ta gitara:
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #3 kedy: 26. Január , 2005, 18:09:03 »

neviem. na to su tu iny odbornici, ale urcite tam nejaka odlisnost bude. pozri temu snimace, kde to riesil sandman. ja som to vyriesil tak, ze som dal gitaru brunovi urbanovi, on zabezpecil humbucker, vyrezal nan dieru(tiez tam bol povodne singel), pripojil ho, pochvalil mi zo slusnosti gitaru a hotovo:). nekupoval som kryt s novymi snimacmi. kam by som dosiel keby mali byt kvalitne...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 26. Január , 2005, 20:50:43 »

""cize droty co idu v volume, tone a tomu tretiemu co nepouzivam... "" ? vyzrad - co mas na mysli? kiki> z humbuckera mozu ist dva droty, ale aj 4 - 5.... je to rozdielne
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 26. Január , 2005, 23:02:24 »

kiki - letmym pohladom mam silny pocit, ze na tu gitaru standardny fendracky kryt nebude pasovat. Mrkni na fotky, hlavne rozostup snimacov. Niektore lacnejsie noname stratocastery (ale aj niektore starsie American Standard) nemaju diery na kazdy snimac zvlast, ale jednu velku spolocne pre vsetky snimace. V tom pripade by Ti kryt s inymi otvormi nemusel prekazat. No mam pocit, ze ten Hohner ma aj iny tvar tela. Naco chces vlastne vymienat predny panel ?
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 27. Január , 2005, 06:35:49 »

Tu bude asi problém s krytom ako poznám Honner je nemecká značka a oni určite nepoužili Standart korejský kryt ktorý sa používa na všetkých "kópiach" stratoch a tým pádom je identický neviem či z originálom ale určite sám zo sebou. čo sa táka schémy táto by mohla sedieť Strat 3SG/1VL/2TN
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #7 kedy: 27. Január , 2005, 12:53:54 »

Majo ty ked si mi posielal ten cerveny kryt, tiez mi nepasoval, bolo z neho treba ""odpilovat""(pri kru to bolo uzke).
Zaznamenané

Keep rockin´
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 27. Január , 2005, 16:05:40 »

Ahoj Kiki: k tvojim par problemom: - vrchne kryty na Strat robia (napr. Korea atd...) v par odlisnostiach. Kazda firma si tie kryty jemne upravila. Napr. Am. Fender ma vsetky vrchne kryty rozmerovo totozne. Cize pasovat ti budu vzdy. Mal som doma par krytov z Korei, boli vsetky jemne odlisne. Treba vyskusat. Hadam bude pasovat. - vzdy sa z krytu da nieco odrezat!!! Cize, ked ti tam bude nieco nesediet, da sa to spravit. Horsie je ked ti bude niekde nieco chybat!!! - po odmontovani krytu budes vidiet, ci sa tam da humbucker namontovat, alebo bude nutne vyfrezovat vycsiu dieru do tela (prave pre humbucker). Alebo mas este jednu moznost, a to kupit si minihumbucker (je to humbucker v singlovom prevedeni). Ked vies, aky typ humbuckera tam chces dat, poradim ti, aky minihumbucker by tam bol idealny. A este jedna rada: nastroje sa tazsie predavaju, ked bolo na nich nieco menene. Je to nutne nieco na nej menit? Vyzera dobre. :)
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #9 kedy: 27. Január , 2005, 17:55:03 »

este o tom pouvazujem, islo mi hlavne o humbucker z tej fotky si nic nerobte to som len tak narychlo odfotil a jeden rozdiel tam je urcite a to ze hohner ma sirsiu kobylku cize je tam vacsi vyrez, to s tou dierou pre vsetky snimace asi bude pravda a teraz na to moc casu aj tak nemam len som chcel zhodnotit ci sa to oplati vobec no zamyslim sa nad tym :thanx:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 27. Január , 2005, 18:06:45 »

No ak tam nie je jedna spolocna diera pre vsetky snimace, tak mas s vymenou velky problem, pretoze ten Hohner ma krkovy snimac evidentne inde, ako ine stratocastery, takze tam nejake jemne upravy nepomozu. Vacsina kopii stratov maju tie panely +/- velmi podobne a naozaj staci malo. No ak je to ine takym sposobom, ako u Tvojej gitary... :hm: Kasli na vymenu panelu, kup si humbucker, na aky si ochotny dat peniaze. Kupit sa da uz za par stoviek. Ak Ti ide hlavne o hutnejsi zvuk, v podstate akykolvek ""naozajstny"" humbucker Ti to dosiahne. Kupovat snimac za par tisic do takejto gitary je asi zbytocne... ale ty vies :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #11 kedy: 27. Január , 2005, 20:27:17 »

alebo zavolaj panovi Slapakovi a kup si od neho humbucker v singlovom puzdre. A nemusis nic ine menit..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #12 kedy: 28. Január , 2005, 15:03:34 »

Tak som to spravil aj ja a som nad mieru spokojny.
Zaznamenané

Keep rockin´
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #13 kedy: 29. Január , 2005, 02:00:34 »

ked uz tu rozoberate gitary, tak sa spytam aj aj. daju sa vymenit polohove znacky na hmatniku za ine bez toho aby sa menil cely krk?
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #14 kedy: 29. Január , 2005, 10:57:49 »

pokial mas rucnu frezku s malymi nastavcami, dost zrucnosti na to aby si to zvladol a inlaye na vymenu, tak ano.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.13 sekund, 22 otázok.